بهترین کتاب‌ های آموزش لغت انگلیسی | معرفی کتاب لغت

3

اگر می‌خواهید دامنه‌ی لغات انگلیسی خود را تقویت یا گسترش دهید، کتاب‌های آموزش لغات انگلیسی موضوعی بهترین منبع برای شما هستند. واژگان یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی شما هستند و کتاب لغت می‌تواند به یادگیری چند برابری شما کمک کند. این ابزارهای مهم می‌توانند به مرور زمان تقویت شوند.

مهم نیست کودک هستید یا بزرگسال، قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید یا صرفا به‌خاطر علاقه در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، شما همیشه می‌توانید روی مهارت لغات خود کار کنید تا ایده‌های بهتری را به اشتراک بگذارید، تسلط تان روی زبان انگلیسی را افزایش دهید و یا در آزمون آیلتس یا تافل نمره قبولی کسب کنید.

در ادامه از سری مقالات آموزشی آکادمی روان قصد داریم بهترین منابع یادگیری لغات انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

ده کتاب آموزش لغت انگلیسی

10کتاب برتر یادگیری لغت انگلیسی

کتاب‌هایی که در این قسمت معرفی می‌شوند؛ بهترین منابع یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی هستند. این کتاب‌ها سطح بندی شده‌اند و برخی از آن‌ها واژگان را به‌صورت موضوعی آموزش داده‌اند. این موضوع باعث شده تا یادگیری و بخاطرسپاری لغات مربوط به حوزه‌های مختلف آسان‎تر و سریع‌تر شود.

تمامی این منابع از روش‌های استاندارد علمی که متناسب با عملکرد حافظه و ذهن هستند، پیروی می‌کنند تا به شیوه‌ی راحت و ساده دامنه‌ی لغات انگلیسی خود را گسترش دهید.

مطلب پیشنهادی: معرفی ۱۰ کتاب ضروری آیلتس

1-فرهنگ لغت انگلیسی (dictionary)

بدون شک فرهنگ لغت انگلیسی یا همان dictionary یکی از ضروری‌ترین کتب یادگیری لغت برای هر زبان آموز است. دیکشنری‌ها تقریبا تمام کلمات شناخته‌ شده‌ در زبان انگلیسی را دارند. بنابراین یکی از بهترین‌ منابع یادگیری واژگان هستند.

به دنبال فرهنگ لغتی باشید که متناسب با سبک یادگیری‌تان باشد و کلمه‌ی learn در عنوان آن اورده شده باشد. این دیکشنری‌ها مخصوص زبان آموزان هستند و علاوه بر لغات، اطلاعاتی مانند نقش دستوری کلمات، اصطلاحات پرکاربرد و… را نیز شامل می‌شوند. ما سه دیکشنری را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

مطلب مرتبط: معرفی ۱۰ کتاب مناسب برای آموزش زبان به کودکان

  • Oxford Picture Dictionary: اگر تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید، این فرهنگ لغت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دیکشنری تصویری است و 12سرفصل اصلی دارد که هرکدام موضوع خاصی را پوشش می‌دهد. تصاویر جذاب این کتاب حفظ و یادگیری لغات را برای شما جذاب و لذت بخش‌تر خواهد کرد.
  • Oxford Advanced Learners Dictionary: فرهنگ لغت اکسفورد (سطح پیشرفته) از ان دسته کتاب‌هایی است که تا وقتی با زبان انگلیسی سروکار دارید، همراهتان خواهد بود. این فرهنگ لغت تمام اطلاعاتی که لازم است درباره یک واژه بدانید مانند تلفظ؛ کاربرد دستوری، اصطلاحات و… را در اختیارتان قرار می‌دهد.
  • Longman Advanced American Dictionary: اگر قصد دارید در آزمون آیلتس یا تافل نمره خوبی کسب کنید، این فرهنگ لغت به شدت به شما پیشنهاد می‌شود. کلمات ارائه شده در این فرهنگ جزء پرکاربردترین واژگان بوده و کاربرد آن‌ها در جمله اغلب با یک مثال نشان داده شده است.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی

2- English Vocabulary In Use

یکی از بهترین مجموعه منابع آموزش لغات و اصطلاحات کاربردی است که به روش کاملا جذاب، خلاقانه اما ساده واژگان ضروری و پرکاربرد زبان انگلیسی را آموزش داده است. این مجموعه در 4 سطح از مبتدی تا پیشرفته و با موضوعات مختلف مانند کار، تحصیلات، دوستان و خانواده؛ احساسات دسته بندی شده اند.

از ویژگی‌های این مجموعه معرفی لغات جدید در داخل متن است. به این ترتیب، با نحوه استفاده از آن‌ها در مکالمه یا نوشتار اشنا می‌شوید. اگر می‌خواهید یادگیری لغات را به شکل گام به گام دنبال کنید، حتما این مجموعه را به لیست کتاب‌های آموزش زبان‌تان اضافه نمایید.

3-Oxford Word Skill

یکی از پرفروشترین منایع یادگیری لغات انگلیسی مجموعه Oxford Word Skill است. این مجموعه در سه سطح لغات پرکاربرد و ضروری زبان انگلیسی را که بایستی در موقعیت‌های متفاوت کاری، شخصی یا اجتماعی یاد داشته باشید، به شما آموزش می‌دهد. هر کدام از این سطوح حاوی بیش از 2000 لغت و اصطلاح کاربردی است.

در پایان هر بخش، تمرین‌های چالش برانگیزی وجود دارد که با درگیر کردن شما باعث می‌شود روند یادگیری لغت سریع‌تر و موثرتر اتفاق بیفتد. این مجموعه برای زبان آموزی که قصد قبولی در آزمون آیلتس یا تافل دارند پیشنهاد می‌شود. این کتا‌ها هم به صورت خودخوان و هم با مربی قابل استفاده هستند.

4-McGraw-Hill Education Essential ESL Dictionary

کتاب McGraw-Hill Education Essential ESL Dictionary شامل 9000 واژه بسیار کاربردی زبان انگلیسی است. از ویژگی‌های این کتاب که آن را از منابع مشابه متمایز کرده، این است که به‌طور خاص برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است و به راحتی قابل درک است. لغات این کتاب با موضوعات مختلف (اجتماعی، دوستانه، موسیقی، حیوانات و…) به‌همراه تصاویر جذاب آورده شده اند. از این رو اگر مبتدی هستید یا می‌خواهید بصورت خودخوان دامنه‌ی لغات‌تان را افزایش دهید، جای این کتاب در قفسه کتابخانه‌تان خالی است.

5- Word Power Made Easy

کتاب Word Power Made Easy در سال 1949 نوشته و توسط Norman Lewis در سال 2014 تجدیدنظر شد. اما هنوز یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه یادگیری لغات انگلیسی است. این کتاب دامنه‌ی لغات قبلی شما را ارزیابی می‌کند. سپس برای شما مشخص می‎‌کند که در چه زمینه‌هایی بایستی دایره لغات‌تان را تقویت کنید.

این منبع، همچنین، ریشه یابی لغات را نیز پوشش داده و به شما آموزش می‌دهد که چگونه از ریشه کلمات برای رمزگشایی معنای لغات جدید استفاده کنید. در پایان هر فصل؛ یک سری تمرینات چالشی ارائه شده است. بنابراین می‌توانید میزان یادگیری خودتان را ارزیابی کنید.

6- 4000 Essential English Words

اگر بدنبال یک منبع قدرتمند برای یادگیری لغات انگلیسی خود هستید، قطعا مجموعه 4000 Essential English Words نیاز شما را براورده خواهد کرد. این مجموعه در 6 جلد تهیه شده و هر جلد حاوی بیش از 600 لغت کاربردی، پرتکرار و موردنیاز شما است. لغات این کتاب متناسب با هر سطح (مبتدی، متوسط و پیشرفته) ارائه شده است.

یکی از ویژگی‌هایی که این مجموعه را از سایر رقبا متمایز کرده است، داستان‌هایی است که در پایان هر بخش آورده شده‌اند. در این داستان‌ها از لغات همان درس استفاده شده است. بعد از خواندن داستان، سوالاتی طرح شده که زبان اموز بایستی به‌ ان‌ها پاسخ دهد. با این روش، وضعیت یادگیری خود نسبت به واژگان را می‌سنجد. این تکنیک موجب می‌شود تا زبان آموز نحوه استفاده از واژگان در متن و جملات را یاد بگیرد و جرات و جسارت استفاده از لغات را پیدا کند.

7-ESSENTIAL Word for the TOEFL

کتاب ESSENTIAL Word for the TOEFL شامل واژگان ضروری ازمون تافل است که توسط انتشارات بارونز منتشر شده است. این کتاب شامل 500 لغت پرکاربرد و ضورری ازمون تافل است. لغات در قالب متن و تمرین ارائه شده‌اند. همین ویژگی، یادگیری واژگان را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. پاسخ تمرینات در پایان کتاب آورده شده است. از این رو، منبع خوبی برای مطالعه خودآموز واژگان است.

مطالعه کنید: بهترین منابع تافل برای یادگیری چیست؟

8-English Collocation in Use

مجموعه کتاب‌های English Collocation in Use در دو سطح متوسط و پیشرفته کلمات و اصطلاحات کاربردی زبان انگلیسی را آموزش داده است. این مجموعه جز سری کتاب‌های Vocabulary in Use و یکی از پرطرفدارترین منابع لغات انگلیسی موضوعی است. از انجایی که collocation‌ یکی از مهم‌ترین بخش‌های مورد سنجش در آزمون آیلتس و آزمون‌های زبان کمبریج است، بنابراین برای داوطلبان اینگونه ازمون‌ها به‌شدت پیشنهاد می‌شود.

9- 1100Words You Need To Know

اگر می‌خواهید لغات انگلیسی را در سطح پیشرفته یادبگیرید، مجموعه کتاب‌های 1100 Words You Need To Know را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه یکی از منایع مهم تقویت لغت در دوره‌های آمادگی IELTS، TOEFL، GRE، FCE است. با این منابع شما در عرض 46 هفته می‌توانید 1100واژه پرکاربرد و ضروری زبان انگلیسی را فرابگیرید.

واژگان ابتدا در قالب متن چند خطی به شما معرفی می‌شوند. سپس در دو مرحله تمرین، می‌توانید میزان یادگیری خود را ارزیابی کنید. همچنین، در هر درس یک ضرب المثل نیز برای شما آورده شده است.

10- 504Absolutely Essential Words

اگر می‌خواهید لغات انگلیسی را خیلی سریع یاد بگیرید، کتاب 504 را به شما توصیه می کنیم. کتاب 504 پرتکرارترین و پرکاربردترین کلمات زبان انگلیسی را از کتاب‌ها، مجلات، مطبوعات، فیلم‌ها و مکالمات روزمره انگلیسی زبانان گردآوری کرده است. این کتاب شامل ۴۲ درس و هر درس شامل ۱۲ لغت است. این منبع متن‌های کوتاهی دارد که به شما کمک می‌کند کلماتی را که یاد گرفته‌اید در متن ببینید و از این طریق باعث تقویت درک مطلب شما می‌شود.

11 – The Elements of Style

The Elements of Style یک کتاب راهنمای کلاسیک است که اصولاً برای کمک به یادگیری اصولی نوشتار به زبان انگلیسی طراحی شده است. در این کتاب لغات انگلیسی بخش‌های مختلفی در مورد نحوه صحیح استفاده از اشکال مختلف کلمات و عباراتی که معمولاً در جای اشتباهی به کار برده می‌شوند، وجود دارد.

/با استفاده از این کتاب لغات انگلیسی نه تنها واژگان جدیدی را خواهید آموخت بلکه می‌توانید با استفاده از قوانین ذکر شده در آن نحوه صحیح به کار بردن کلمات در بستر جملات انگلیسی را نیز به خوبی یاد بگیرید.

مطلب کاربردی: کتاب های داستان انگلیسی برای نوجوانان

12- Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder

Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder یکی از بهترین کتاب‌های لغت انگلیسی است که توسط انتشارات Merriam-Webster به چاپ رسیده است. طراحی این کتاب به گونه‌ای است که حدود 200 کلمه انگلیسی با ریشه یونانی و لاتین را به شما آموخته و کمک می‌کند تا با درک بهتر ریشه لغات این کلمه‌های مهم، معنای جدیدی که از ترکیبات مختلف آن‌ها ایجاد می‌شوند را بهتر درک کنید.

با یادگیری فنون این کتاب در آموزش لغات، می‌توانید مهارت‌های درک مطلب خود را بالاتر برده و معنی لغاتی که برای اولین بار با آن‌ها مواجه می‌شوید را به خوبی حدس بزنید.

13- Vocabulary Building Series

بسیاری از آموزگاران و زبان‌آموزان، مجموعه چهار جلدی Vocabulary Building Series را به عنوان بهترین کتاب لغت انگلیسی معرفی می‌کنند.

کتاب‌های این مجموعه روی کلمه‌های و عبارت‌های رایجی تمرکز می‌کنند که یا از نظر معنی مبهم هستند، یا در انگلیسی بیش از حد از آن‌ها استفاده می‌شود. جلد 1 و جلد 2 روی کلمات رایج در انگلیسی متمرکز است و جلد3 و جلد 4 روی اصلاحات کار می‌کنند.

14- Best for Phrases

اگر قصد دارید زبان انگلیسی را مانند یک انگلیسی‌زبان بومی صحبت کنید، Best for Phrases بهترین کتاب برای یادگیری لغات انگلیسی خواهد بود. یکی از مشکلات رایج در هنگام صحبت کردن به انگلیسی این است که نمی‌توانیم بفهمیم در کدام مکالمه‌ها باید از کدام عبارت‌ها استفاده کنیم.

در زبان انگلیسی هم مانند هر زبان دیگری صدها عبارت رایج وجود دارد که اصولاً امکان حفظ کردن آن‌ها وجود ندارد.

به همین خاطر هر چقدر تسلط و اعتماد به نفستان بالاتر باشد، راحت‌تر می‌توانید این عبارت‌ها را در لحظه درک کرده و بر آن‌ها مسلط شوید. کتاب Best for Phrases: 102 Simple English Conversation Dialogues به عنوان یک از بهترین کتاب‌های لغت انگلیسی به شما در آموختن این مهارت و رفع این مشکل رایج کمک زیادی می‌کند.

15- Build Your Vocabulary Skills: A Quick and Easy Method

یکی دیگر از بهترین کتاب‌های یادگیری لغات انگلیسی، Build Your Vocabulary Skills: A Quick and Easy Method است که با متدهای آموزشی سریع و آسان، تلاش می‌کند دایره واژگان ضروری مورد نیاز شما را تقویت کند. روش کلیدی مورد تدریس در این کتاب به شما کمک می‌کند تا 1400 کلمه مهم که معمولاً در آزمون GRE یا SAT به کار می‌روند را در سریع‌ترین زمان ممکن یاد بگیرید.

16- The Vocabulary Builder Workbook

اگر می‌خواهید دایره واژگان خود را برای شرکت در آزمون‌های SAT، GRE و ACT تقویت کنید، The Vocabulary Builder Workbook می‌تواند بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی برای شما باشد. شما می‌توانید با استفاده از آموزه‌های این کتاب مهارت‌های گفتاری و نوشتاری خود را تقویت کرده و پس از آشنایی با ریشه کلمات، فرآیند کلمه سازی در زبان انگلیسی را بیاموزید.

این کار به درک مفهوم کلمات بدون دانستن معنی دقیق آن‌ها کمک زیادی می‌کند و باعث می‌شود تا ارتباط بین کلمات را بهتر بفهمید. سطح سختی درس‌های این کتاب به صورت پلکانی بیشتر می‌شود.

با استفاده از این کتاب می‌توانید به بهترین شکل ممکن 1400 کلمه ضروری برای آزمون‌های فوق را به خوبی یاد بگیرید. این کتاب ساختار تعاملی برای آموزش لغات دارد و فرمت آن مانند یک دفتر تمرین است.

مطلب کاربردی: 7 کتاب ریدینگ انگلیسی

17- NTC Vocabulary Builders

NTC Vocabulary Builders بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی برای زبان‌آموزان سطح متوسطی است که قصد دارند واژه‌های حرفه‌ای و جدید را بیاموزند و تسلطشان را بر زبان انگلیسی بیشتر کنند.

18- IELTS Band 9 Vocab Secrets

IELTS Band 9 Vocab Secrets یکی از بهترین کتاب‌های لغت انگلیسی است که توسط مشاوران کمبریج آیلتس منتشر شده است. در این کتاب جامع واژگان به ده گروه مختلف تقسیم‌بندی شده‌اند، از جمله: کار، مشاغل، تحصیل، آموزش، کودکان، خانواده‌ها، فرهنگ، هنر، سنت‌ها و چالش‌های جهانی.

در هر کدام از این دسته‌بندی‌های موضوعی یک مقاله مدل باند 9 آیلتس وجود دارد که استفاده صحیح از کلمات مورد تدریس در آن بخش را با ذکر مثال به شما نشان می‌دهد. این کتاب می‌تواند بهترین کتاب لغت انگلیسی جهت آماده‌سازی برای شرکت در آزمون‌های ریدینگ و رایتینگ آیلتس باشد.

19- Oxford Learner’s Pocket Word Skills

کتاب‌های جیبی آموزش لغات انگلیسی، می‌توانند یکی از بهترین منابع برای تقویت دایره واژگان انگلیسی باشند. کتاب قطع جیبی Oxford Learner’s Pocket Word Skills هم از جمله همین کتاب‌ها بوده و یکی از آسان‌ترین و بهترین کتاب‌ها برای یادگیری لغات انگلیسی به شمار می‌رود.

این کتاب کوچک که همیشه می‌تواند همراه شما باشد، اغلب شامل واژه‌هایی در موضوعاتی مانند محیط‌ زیست، فناوری ارتباطات و جامعه بوده و می‌تواند نقش مهمی جهت آمادگی شما برای شرکت در آزمون‌های آیلتس یا FCE داشته باشد. این کتاب حاوی بیش از 3500 کلمه و عبارت کاربردی انگلیسی است.

20- Check your English Vocabulary for IELTS

Check your English Vocabulary for IELTS یک کتاب لغات انگلیسی خوب برای همه زبان‌آموزانی است که قصد دارند در آزمون آیلتس شرکت کنند نمره قابل قبولی در بخش رایتینگ کسب کنند.

این کتاب ساختار بسیار جالبی دارد، به این صورت که به جای ارائه لیست کلمات برای حفظ کردن، با استفاده از تمرین‌هایی ساده به شما کمک می‌کند تا دایره واژگان خود را تقویت کنید.

از دست ندهید: بهترین رمان انگلیسی برای تقویت زبان

21- Cambridge Vocabulary for IELTS

Cambridge Vocabulary for IELTS یکی از بهترین کتاب‌های لغت انگلیسی و راهنمای خودآموز ساده برای افرادی که خودشان را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده می‌کنند.

با استفاده از رهنمودهای مورد اشاره در این کتاب به راحتی می‌توانید نمره آیلتس خود را به بالاتر از 6.5 برسانید. این کتاب همچنین دارای یک سی‌دی صوتی است که به تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری شما کمک می‌کند.

Cambridge Vocabulary for IELTS به جای فهرست کردن کلمات آن‌ها را در قالب تمرینات لیسنینگ و ریدینگ به شما آموزش می‌دهد.

22- IELTS Vocabulary Booster

IELTS Vocabulary Booster از نظر خیلی از افراد بهترین کتاب لغت انگلیسی برای آماده‌سازی جهت شرکت در آزمون آیلتس است. این کتاب حاوی بیش از 500 کلمه ضروری است که معمولاً در آزمون آیلتس مورد استفاده قرار می‌گیرند. آشنایی و دانستن معنی این لغات به شما کمک می‌کند تا نمره آیلتس خود را به 7 و بالاتر ارتقا دهید.

23- Barron’s Essential Words for IELTS

کتاب Barron’s Essential Words for IELTS نیز یکی دیگر منابع خوب آموزش لغات انگلیسی است که به صورت اختصاصی برای شرکت در آزمون آیلتس طراحی شده. این کتاب علاوه بر فهرست بزرگی از 600 کلمه کاربردی برای آزمون آیلتس، تمرینات بسیار خوبی هم برای یادگیری عمیق معنی کلمات دارد.

Barron’s Essential Words for IELTS جهت تسهیل فرآیند یادگیری، کلمات را به گروه‌های مختلفی از جمله گردشگری، طبیعت، محیط زیست، هنر، سرگرمی، مسائل اجتماعی و غیره تقسیم‌بندی می‌کند.

24- IELTS Vocabulary

IELTS Vocabulary می‌تواند به سادگی لایق لقب جامع‌ترین و بهترین کتاب لغت انگلیسی برای آزمون آیلتس باشد. این کتاب حاوی واژه‌نامه، اصطلاحات، افعال عبارتی، تمرین‌های و مقالات مختلفی است که شما را به خوبی برای شرکت در آزمون آیلتس آماده می‌کنند.

آموزه‌های این کتاب کمی تخصصی بوده و بیشتر مناسب افرادی است که سطح انگلیسی آن‌ها متوسط رو به بالاست.

موضوعات مورد اشاره در این کتاب اغلب در آزمون‌های سالانه آیلتس استفاده می‌شوند. این کتاب نه‌تنها به معرفی کلمات می‌پردازد، بلکه با ارائه یک مقاله، شما را با کاربرد صحیح کلمات، اصطلاحات و افعال عبارتی جدید آشنا می‌کند.

25- Collins Vocabulary for IELTS

Collins Vocabulary for IELTS نیز یکی دیگر از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری لغات انگلیسی در سطح پیشرفته است که به آموزش کلمات رایج در آزمون آیلتس می‌پردازد. این کتاب که خیلی‌ها آن را بهترین کتاب لغت انگلیسی می‌دانند واژگان رایج در آیلتس را به 20 بخش موضوعی تقسیم‌بندی کرده و سعی می‌کند کاربرد کلمات را در هر چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ به شما آموزش دهد.

آموزه‌های این کتاب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از رهگذر تمرینات مختلف، واژگان انگلیسی را به صورت سیستماتیک و کاربردی به شما آموزش می‌دهند. در پایان هر واحد درسی نیز یک تمرین با الگوبرداری از آزمون‌های واقعی آیلتس ارائه می‌شود.

کلیک کنید: 7 کتاب آموزش زبان انگلیسی از صفر

26- American English Idioms – Understanding and Speaking English Like an American 101

کتاب 101 اصطلاح انگلیسی آمریکایی یک کتاب لغات انگلیسی خوب و کاربردی است که سعی دارد با استفاده از ارائه یک موقعیت دراماتیک یا طنز و تصاویر گرافیکی، اصطلاحات و واژگان انگلیسی پرکاربرد را به شما آموزش دهد.

استفاده از آموزش بصری در قالب دیالوگ‌های روزمره، در کنار ارائه داستان‌های جذاب باعث شده تا American English Idioms 101 به یکی از بهترین کتاب‌های لغت انگلیسی تبدیل شود که می‌تواند به درک عمیق کلمات و اصطلاحات انگلیسی کمک کند.

این کتاب از برجسته‌ترین منابع جهت تقویت مهارت‌های ریدینگ و اسپیکینگ انگلیسی است.

بهترین دیکشنری‌ها برای یادگیری لغات زبان انگلیسی

دیکشنری‌ها یا کتاب‌های فرهنگ لغت یکی از بهترین و البته کلاسیک‌ترین منابع برای یادگیری لغات انگلیسی به شمار می‌روند. فرقی ندارد که برای تقویت دایره واژگان خود از چه منابع یا کتاب‌هایی استفاده می‌کنید، داشتن یک دیکشنری خوب همیشه برای یک زبان‌آموز ضروری است.

شما می‌توانید از دیکشنری‌ها به عنوان یک مرجع، در کنار سایر متدهای یادگیری لغات انگلیسی خود استفاده کرده و متناسب با سبک یادگیری ازآن‌ها استفاده کنید.

دیکشنری‌های انگلیسی به انگلیسی کمک زیادی به درک مفهوم کلمات کرده و باعث می‌شوند تا واژه‌های جدید را به صورت عمیق و کاربردی یاد بگیرید. دیشکنری‌ها شما را با مفهوم و حس کلمه آشنا می‌کنند، نه اینکه خیلی ساده معنی لغوی آن را به شما بگویند.

در زیر به تعدادی از بهترین دیکشنری‌های انگلیسی که می‌توانند نقش مهمی در تقویت زبان انگلیسی شما داشته باشند اشاره می‌کنیم:

  • Merriam-Webster’s Vocabulary Builder

فرهنگ لغت Merriam-Webster’s Vocabulary Builder یکی از بهترین کتاب لغات انگلیسی است که حاوی بیش از 150 هزار کلمه است. این دیکشنری مترادف‌ها، متضاد‌ها، کلمات مرتبط و اصطلاحات ساخته شده با کلمات را نیز در کنار توضیح معنی آن‌ها ارائه می‌کند که باعث می‌شود به درک جامع‌تری از مفهوم کلمه دست پیدا کنید.

Merriam-Webster’s Vocabulary Builder به جای تلاش برای حفظ کردن کلمات، به شما یاد می‌دهد که چگونه معنی کلمات را به صورت طبیعی یاد بگیرید. این کتاب همچنین دارای چندین آزمون کوتاه کاربردی است که برای یادگیری لغات انگلیسی بسیار مفید هستند.

  • The Well-Spoken Thesaurus

کتاب The Well-Spoken Thesaurus که به قلم تام هیلر نگاشته شده، بیشتر از اینکه معنی واژگان را به شما بیاموزد، نحوه استفاده صحیح و گسترده از کلمات را به شما یاد می‌دهد.

این کتاب به جای ارائه کلمات مترادف، گزیده‌ای از بهترین و کاربردی‌ترین کلمات انگلیسی را در اختیار شما قرار داده و چگونگی و چرایی استفاده از آن‌ها را در قالب مثال‌هایی به شما توضیح می‌دهد.

  • Oxford Dictionary of Current English

Oxford Dictionary of Current English یا فرهنگ لغت انگلیسی معاصر، با دیکشنری معروف آکسفورد متفاوت است. این فرهنگ لغت منحصر به فرد بیشتر روی کلمات و اصلاحات به‌روز تمرکز داشته و شامل بیش از 120 هزار کلمه و عبارت کاربردی رایج در جامعه امروز است. این دیکشنری با ریشه‌یابی کلمات، بخش‌های سازنده آن را نیز به شما معرفی کرده و نحوه ارتباط این بخش‌ها را به شما توضیح می‌دهد.

  • Longman Advanced American Dictionary

فرهنگ لغات آمریکایی Longman در کنار دیکشنری آکسفورد همواره یکی از محبوب‌ترین لغتنامه‌های انگلیسی بوده است. Longman از نظر بسیاری بهترین کتاب لغت انگلیسی امریکایی است. برای بیشتر کلمات این دیکشنری آمریکایی یک جمله هم به عنوان نمونه کاربردی نوشته شده تا خواننده راحت‌تر بتواند با مفهوم کلمه آشنا شود.

  • Oxford Picture Dictionary

فرهنگ لغت تصویری آکسفورد (Oxford Picture Dictionary) یکی از شناخته‌شده‌ترین و جذاب‌ترین کتاب‌ لغات انگلیسی است که از سعی دارد با استفاده از تصاویر، معنی کلمات را به خواننده بیاموزد.

این دیکشنری که بیشتر مناسب زبان‌آموزان سطوح ابتدایی است، دایره واژگان بسیار جامعی دارد که سعی می‌کند با استفاده از تصاویر زیبا معنی آن‌ها را به خوبی منتقل کند. کمک گرفتن از حافظه بصری روشی بسیار موثر برای درک عمیق‌تر معنی واژگان جدید انگلیسی است.

سخن پایانی

منابعی که در این مقاله به شما معرفی شد، از بهترین و معروف‌ترین کتاب‌های یادگیری لغات انگلیسی است که مورد تایید بسیاری از صاحب نظران آموزش زبان هستند. به یاد داشته باشید که برای تقویت و گسترش دامنه واژگان زبان انگلیسی باید با آن‌ها درگیر شوید. فضاهای مجازی مانند یوتیوب و اینستاگرام می‌تواند شما را در این امر یاری کنند. اگر تازه شروع کرده اید، ویدئوهای آموزشی ما را در پیچ اینستاگرام آکادمی زبان کریمی دنبال کنید.

دیدگاه ها غیرفعال است