آمورش

8 تا از بهترین “مستندها” برای تقویت زبان انگلیسی + دانلود

احتمالاً قبلاً چند کلمه انگلیسی را از تماشای سریال و فیلم یاد گرفته‌اید، اما آیا تا به حال سعی کرده‌اید از مستند برای تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود استفاده کنید؟ مستند‌ها می‌توانند راهی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی باشند.

در مستندها، معمولاً یک راوی وجود دارد که آهسته و واضح صحبت می‌کند که همین شمرده حرف زدن، باعث می‌شود به راحتی متوجه صحبت‌های او شوید. علاوه بر آن در مستند انگلیسی برای تقویت زبان ، وقتی دیگران صحبت می‌کنند، می‌توانید لهجه‌های مختلفی را از مکان‌های مختلف دنیا بشنوید. در این مقاله مستندهای کاربردی برای تقویت زبان انگلیسی ذکر شده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

مستند به زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی مستند Iris مستند The Lion In Your Living Room مستند Prohibition: A Film By Ken Burns and Lynn Novick مستند Planet Earth مستند حیات وحش به زبان انگلیسی مستند Life in the Undergrowth مستند Shark with Steve Backshall مستند A Perfect Planet مستند علمی انگلیسی معرفی مستند Spaceship Earth مستند The Final Flight مستند انگلیسی کوتاه مستند کوتاه VIRUS (2020) مستند ایران به زبان انگلیسی مستند Iran UnReal – Middle East Adventure

مستند به زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی

مستند‌ها موضوعات مختلفی را پوشش داده و هر فرد بسته به علایق خود می‌تواند به تماشای مستند بنشیند. اینکار به زبان‌آموزان کمک خواهد کرد با لغات جدید آشنا شده و به اطلاعات خود در مورد موضوع خاص بیافزایند.

با کمک مستندهای انگلیسی، شما دستور زبان را کامل خواهید کرد، دایره لغات زبان خود را گسترش می‌دهید، تلفظ خود را بهبود بخشیده و در موضوعات مختلف مانند تاریخ، حقوق شهروندی، معماری و غذا به طور هم‌زمان آموزش می‌بینید.

از دست ندهید: معرفی 8 تا از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

مستند Iris

Iris Apfel

این مستند در مورد نماد مد آمریکایی Iris Apfel است. آیریس در طول زندگی خود یک بیزینس وومن و طراح مد بوده است. در حال حاضر او بیش از 90 سال سن دارد و در شهر نیویورک زندگی می‌کند. آیریس هنوز هم فعالیت داشته و مانند گذشته از او به عنوان یک افسانه یاد می‌کنند.

مستند Iris کمک بزرگی برای یادگیری لغات مرتبط با لباس، شنیدن لهجه‌های شهر نیویورک و گوش دادن انگلیسی در سنین مختلف خواهد بود. ورژن کامل مستند در نتفلیکس قابل مشاهده است.

مستند The Lion In Your Living Room

آیا گربه‌ها را دوست دارید؟ مستند «شیر در اتاق نشیمن شما» را تماشا کنید تا در مورد نحوه اهلی شدن گربه‌ها و اینکه چرا برخی از کارهای آن‌ها باعث خنده ما می‌شود، اطلاعات کسب کنید.

این مستند به شما کمک می‌کند تا لغات مرتبط با حیوانات به خصوص گربه را به طور کامل فراگرفته و از اطلاعات داخل مستند استفاده کنید.

از دست ندهید: 28 تا از بهترین فیلم‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

مستند Prohibition: A Film By Ken Burns and Lynn Novick

این مستند دوره‌ای در آمریکا بین سال‌های 1920 و 1933 را نشان می‌دهد که دولت آمریکا فروش و نوشیدن الکل را غیرقانونی کرد. این مستند به دلایلی می‌پردازد که چرا مردم می‌خواستند مشروبات الکلی را ممنوع کنند، زندگی آمریکایی‌ها در این دوران چگونه بود و سرانجام ممنوعیت چگونه به پایان رسید.

این مستند برای کسانی که از یادگیری تاریخ لذت می برند عالی است زیرا به شما در مورد یک زمان بسیار منحصر به فرد در تاریخ آمریکا، همراه با انواع کلمات در مورد جامعه و دولت در آمریکا می آموزد.

مستند Planet Earth

Planet Earth

یکی دیگر از محبوب‌ترین مستند انگلیسی برای تقویت زبان ، مستند Planet Earth است که در واقع به جای محدود شدن در یک مستند تک قسمتی، بخش‌های مختلف دنیا را در قسمت‌های مختلف به نمایش می‌گذارد.

این مستند، یک انتخاب عالی برای تماشا کردن در هر سنی خواهد بود؛ مخصوصا افرادی که به طبیعت علاقه زیادی دارند. راوی این مستند به آرامی صحبت کرده و فقط یک راوی در تمامی قسمت‌ها وجود دارد که با لهجه انگلیسی صحبت می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود شنیدن جملات ساده‌تر باشد.

از آنجایی که این مجموعه از صحبت کردن و تصاویر تشکیل شده، یک راه عالی برای یادگیری نام حیوانات، گیاهان و سایر کلمات طبیعت به شمار می‌رود.

برای مشاهده مستند Planet Earth کلیک کنید.

مستند حیات وحش به زبان انگلیسی

تماشای مستند حیات وحش می‌تواند بسیار جالب باشد. با کمک مستندهای حیات وحش به نقاط مختلف دنیا سفر کرده و با حیوانات مختلفی آشنا می‌شوید.

از دست ندهید: 12 انیمیشن انگلیسی جذاب برای تقویت زبان

مستند Life in the Undergrowth

این مستند بی‌بی‌سی محصول 2005 بوده و زندگی حشرات را به طور کامل افشا می‌کند. با به کارگیری آخرین تکنولوژی‌های بکار رفته در عکاسی ماکرو، Life in the Undergrowth شما را غافل‌گیر خواهد کرد.

برای مشاهده مستند تیزر Life in the Undergrowth کلیک کنید.

مستند Shark with Steve Backshall

Shark with Steve Backshall

به دنیای کوسه‌ها علاقه دارید؟ مستند Shark with Steve Backshall انتخابی عالی برای شما خواهد بود. با کمک این مستند از سواحل استوایی به اقیانوس‌ها سفر کرده و حقیقت را در مورد این حیوانات منحصربفرد و آنچه می‌توان برای محافظت از آن‌ها انجام داد‌، کشف کنید.

برای مشاهده مستند Shark with Steve Backshall کلیک کنید. (فیلترشکن خود را فعال کنید)

مستند A Perfect Planet

این سریال مستندی که در اوایل سال 2021 پخش شد، بر نیروهای طبیعی که سیاره ما را شکل می‌دهند، متمرکز است: خورشید، آتشفشان‌ها، اقیانوس‌ها و آب و هوا. علاوه بر این، این مستند نگاهی می‌اندازد به اینکه چگونه انسان‌ها بر روی سیاره و حیات وحش تأثیر گذاشته‌اند.

برای مشاهده مستند A Perfect Planet کلیک کنید.

مستند علمی انگلیسی

برای علاقمندان به موضوعات علمی، بی‌شک یادگیری زبان انگلیسی همراه با تماشای مستندهای علمی جذاب خواهد بود.

از دست ندهید: 11 مانع در “یادگیری زبان انگلیسی” | روش غلبه بر موانع پیشرفت

معرفی مستند Spaceship Earth

کارگردان مت ولف از یک آرشیو چشمگیر از تصاویری که قبلاً دیده نشده، استفاده می‌کند تا داستان بارها گفته شده (و اغلب نادرست) Biosphere 2 را بازگو کند. این آزمایش که توسط نویسنده و بوم‌شناس پرشور جان آلن طراحی و توسط میلیاردر اد باس سرمایه‌گذاری شد، شامل هشت نفر بود که در 26 سپتامبر 1991 وارد یک گنبد غول‌پیکر در اوراکل، آریزونا شدند و در را پشت سر خود قفل کردند تا ببینند آیا می‌توانند در اکوسیستم مهر و موم شده، زنده بمانند یا خیر.

برای مشاهده تیزر مستند Spaceship Earth کلیک کنید.

مستند The Final Flight

The Final Flight

در 28 ژانویه 1986، شاتل فضایی چلنجر ناسا، فلوریدا را برای یک ماموریت ترک کرد. هفتاد و سه ثانیه پس از پرواز، گازهای داغی که از یکی از تقویت‌کننده‌های موشک سوخت جامد پخش می‌شد، مخزن اصلی را پاره کرد. کف آن جدا شد و مقادیر عظیمی از هیدروژن مایع از مخزن خارج شد و یک رانش ناگهانی به جلو بیش از 1000 تن ایجاد کرد که در نتیجه کل شاتل از هم پاشید.

Challenger: The Final Flight مطالب بایگانی شده، تصاویر خبری و مصاحبه با بستگان خدمه چلنجر و هم‌چنین مهندسان و سایر افراد درگیر در ماموریت شاتل فضایی را به نمایش می‌گذارد.

برای مشاهده مستند The Final Flight کلیک کنید.

مستند انگلیسی کوتاه

ممکن است تعجب کنید که چرا باید برای یادگیری مهارت‌های زبان، فیلم‌های کوتاه مخصوص انگلیسی‌زبانان بومی را تماشا کنید. مستندهای کوتاه می‌توانند به شما در یادگیری کلمات و عبارات جدید در مدت زمان کوتاه کمک کنند، بدون آنکه وقت زیادی از شما بگیرند. هر زمان که زمانی آزاد در برنامه روزانه خود داشتید، می‌توانید یکی از این مستند را مشاهده کرده و به دانش زبانی خود بیافزایید.

مستند کوتاه VIRUS (2020)

این مستند به زندگی انسان‌ها پس از همه‌گیری ویروس کرونا می‌پردازد. با ورود ویروس کرونا به دنیا، زندگی همه انسان‌ها تحت تاثیر قرار گرفت که در این مستند به بخش کوچکی از آن اشاره می‌شود.

برای مشاهده مستند VIRUS کلیک کنید. (فیلترشکن خود را فعال کنید)

مستند ایران به زبان انگلیسی

مستندهای انگلیسی که در مورد ایران ساخته شده‌اند، جز بهترین مستند انگلیسی برای تقویت زبان محسوب می‌شوند زیرا علاوه بر اینکه دید جدیدی به کشور خود پیدا می‌کنید، با کلمات جدید هم آشنا خواهید شد.

از دست ندهید: بهترین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان + موزیک ویدیو

مستند Iran UnReal – Middle East Adventure

این مستند ، یک مستند کوتاه درباره ماجراجویی با موتورسیکلت راوی در خاورمیانه بوده که بیشترین زمان سفر او در ایران سپری شده است. این مستند به زبان انگلیسی است که می‌تواند برای زبان‌آموزان مفید باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا