آمورش

20 “پادکست انگلیسی” که زبان شما را متحول می‌کند! | English Podcasts

شما نه تنها با خواندن زبان، بلکه با شنیدن کلمات جدید زبان را یاد خواهید گرفت. اگر می‌خواهید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، بدون آنکه مجبور باشید کتاب‌های زیادی بخوانید، پادکست انگلیسی گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

شما می‌توانید در راه رفتن یه سرکار، در ساعات استراحت، در پیاده‌روی و … به پادکست‌های انگلیسی گوش داده و مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید.

تکنیک‌های طلایی برای یادگیری زبان با کمک پادکست انگلیسی پادکست ساده انگلیسی پادکست خوب به زبان انگلیسی

تکنیک‌های طلایی برای یادگیری زبان با کمک پادکست انگلیسی

معرفی پادکست انگلیسی

برای اثربخشی بهتر پادکست انگلیسی نکات زیر را در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری داشته باشد.

1. ابتدا به پادکست به عنوان صدای بک‌گراند گوش دهید.

شاید این تکنیک برای شما کمی غیرمنطقی به نظر برسد، اما کارساز است. ابتدا طوری به پادکست گوش دهید که زمینه‌ساز فعالیت‌های دیگر باشد. مثل زمانی که مشغول تمیز کردن اتاق خود هستید و موسیقی در بک‌گراند پخش می‌شود. هم‌زمان با کار کردن یا مرتب کردن وسایل به پادکست گوش کنید تا عادت کنید در هر شرایطی این کلمات را بشنوید.

2. یک بار دیگر گوش کنید اما اکنون تمام توجه خود را معطوف آن کنید.

حالا به پادکست یک بار دیگر گوش دهید و به تمام کلمات و عباراتی که می‌شناسید توجه کنید. اگر احساس می‌کنید سخنران خیلی سریع صحبت می‌کند، سعی کنید سرعت صدا را به 75٪ کاهش دهید.

3. اگر متن پادکست انگلیسی در دسترس است شروع به خواندن از روی متن کنید.

اگر متن پادکست را دارید، شروع به خواندن از روی متن کرده و هم‌زمان به پادکست گوش کنید. گوش دادن و خواندن هم‌زمان قدرت یادگیری شما را چند برابر می‌کند و تاثیر آن شگفت‌انگیز است.

4. کلمات و جملات را با صدای بلند تکرار کنید.

کلمات و جملات جدید را برای خود بلند تکرار کنید تا در ذهن‌تان حک شود.

از دست ندهید: 10 تا از بهترین سایت‌‌های “آموزش رایگان زبان انگلیسی”

پادکست ساده انگلیسی

در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین پادکست‌های زبان انگلیسی را خدمت شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده نمایید.

پادکست Radiolab: Pickle

این پادکست ایده بسیار جالبی دارد زیرا در آن بزرگسالان به سوالات کودکان به زبان ساده پاسخ داده و راوی هم بسیار واضح صحبت می‌کند. پادکست Radiolab: Pickle یک موضوع را در هر قسمت پوشش داده و تلاش می‌کند تا به سوالات مختلف مربوط به آن پاسخ دهد. با استفاده از این پادکست زبان‌آموزان با هر سطحی می‌توانند در مورد دوستی، اخلاقیات و یا هر مبحث دیگری آموزش ببینند.

پادکست What If World

(Apple podcasts | website)

ممکن است ابتدا تصور کنید پادکست What If World تنها مناسب سن کودکان است؛ اما با گوش دادن به یک قسمت از آن، مجذوبش خواهید شد. این پادکست به سوالات مربوط به جهان با بیانی ساده توضیح داده و هر قسمت آن حدود 20 دقیقه طول می‌کشد.

پادکست Tumble

(Apple podcasts | website)

Tumble یکی دیگر از پادکست‌هایی است که جامعه هدف آن کودکان هستند. یادگیری یک زبان فرآیندی است که همه ما در زندگی از آن عبور کرده‌ایم. نوزادان سریع‌ترین زبان‌آموزان در جهان هستند و می‌توانند هر زبانی که اطراف خود می‌شنوند (گاهی اوقات دو یا سه زبان مختلف در یک بار) را یاد بگیرند.

تولید پادکست برای بچه‌ها به این معنی است که گوش دادن به آن آسان است تا حدی که حتی یک کودک می‌تواند درک کند راوی چه می‌گوید. علاوه بر آن این پادکست برای آموزش و سرگرم‌کردن کودک ایجاد شده است و حتی اگر شما 50 ساله باشید، چیزهای جالب زیادی را با کمک این سبک پادکست‌ها فرا خواهید گرفت.

Tumble مناسب برای زبان‌آموزان انگلیسی است که به علم علاقه‌مند هستند. هر قسمت فقط حدود 15 دقیقه طول کشیده و به طور معمول یک موضوع مربوط به علم و اکتشافات اخیر آن را پوشش می‌دهد.

پادکست روان

آکادمی روان امکانات مختلفی را برای زبان‌آموزان ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها پادکست زبان انگلیسی است. مخاطب این پادکست کودکان و بزرگسالان هستند و داخل وب سایت و اپلیکیشن آکادمی روان می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. راوی به شکلی شمرده و آرام کلمات خود را بیان می‌کند تا زبان آموز بتواند به راحتی آن کلمات را به خاطر بسپارد.

پادکست انگلیسی

پادکست خوب به زبان انگلیسی

پادکست The English We Speak

(iTunes | website)

این سری پادکست یادگیری زبان انگلیسی بر عبارات روزمره و عامیانه تمرکز داشته و می‌تواند برای مکالمات شما بسیار مفید باشد. تمامی گویندگان این پادکست، انگلیسی زبان بومی هستند در نتیجه صحیح‌ترین شکل تلفظ کلمات را خواهید شنید.

این پادکست هفتگی منتشر شده و هر کدام سه تا چهار دقیقه طول می‌کشد. زبان انگلیسی با سرعت کمی کمتر در این پادکست‌ها صحبت شده تا شنونده به راحتی بتواند متوجه جملات شود. هر هجا به وضوح بیان می‌شود و فرمت معمولی هر پادکست شامل مکالمه بین دو فرد است که با کمک جلوه های صوتی ویژه، حس می‌کنید در مکان‌‌های مختلفی هستید.

از دست ندهید: 10 اپلیکیشن برتر آموزش زبان انگلیسی

پادکست Podcasts in English

(iTunes | website)

چه کسی گفته یادگیری زبان نمی‌تواند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد؟ با استفاده از این پادکست انگلیسی لذت یادگیری زبان چند برابر می‌شود. پادکست‌های موجود در این وب سایت طیف وسیعی از موضوعات را شامل شده و مکالمات اغلب بین دو فرد انجام می‌شود.

برخی پادکست‌های کوتاه هم وجود دارند که به صورت اختصاصی به برخی از اصطلاحات می‌پردازد یا بر روی موضوعات خاصی مانند المپیک زمستانی و فیس‌بوک تمرکز دارند.

پادکست EnglishClass101

(iTunes | website)

در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید، این پادکست برای شما مفید خواهد بود. پادکست‌های این مجموعه در چهار سطح مبتدی، مقدماتی، متوسطه و پیشرفته ارائه می‌شود که بسته به سطح زبان انگلیسی خود می‌توانید به پادکست‌ها گوش دهید.

ابتدا یک مکالمه یا صحنه در این پادکست اجرا شده و بار دوم همان کلمات با سرعت پایین‌تری گفته می‌شوند تا شنونده بتواند جملات را به راحتی تجزیه و تحلیل کند. پس از آن کلمات و اصطلاحات موجود در پادکست بررسی شده و سپس در انتها به نکات گرامی موجود در متن اشاره می‌شود.

پادکست Elementary Podcasts

(iTunes | website)

این پادکست مجموعه‌ای بسیار مفید از لغات و جملات جدید است که برای زبان‌آموزان سطوح مبتدی تا پیشرفته مناسب خواهد بود. هر پادکست حدود 25 دقیقه طول می‌کشد و هر روز با صرف 25 دقیقه، دایره لغات خود را تقویت خواهید کرد.

البته در نظر داشته باشید که می‌توانید هر روز به چند قطعه از پادکست گوش دهید اما توصیه می‌کنیم به فرمت ارائه شده احترام گذاشته و هر روز یک پادکست 25 دقیقه را گوش کنید زیرا بهترین بازدهی با همین روش است.

پادکست Splendid Speaking

(iTunes | website)

پادکست‌های موجود در Splendid Speaking برای زبان‌آموزان پیشرفته زبان و افرادی که می‌توانند به خوبی مکالمه انگلیسی انجام دهند، طراحی شده است. پادکست‌ها یک رویکرد جذاب برای یادگیری زبان ارائه می دهند.

هر درس شامل مصاحبه‌ با افرادی است که زبان انگلیسی، زبان مادری آن‌ها نیست. پس از مصاحبه، یک متخصص بومی زبان در مورد مصاحبه و صحبت‌ها نظر خود را بیان می‌کند. نه تنها این روش برای یادگیری بسیار موثر است بلکه سرگرم‌کننده هم خواهد بود که بشنوید چگونه سایر زبان‌آموزان با زبان مقابله می‌کنند.

پادکست Better @ English

(iTunes | website)

پادکست Better @ English شامل طیف وسیعی از موضوعات است که می‌تواند نظر هر شنونده‌ای را به خود جلب کند. گوش دادن به گفتگوهای واقعی این پادکست مکملی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است؛ زیرا بر خلاف هر چیز دیگری، گوش دادن به این پادکست زبان‌آموز را با برخی از اصطلاحات و عبارات رایج آشنا می‌کند. پادکست‌های زبان انگلیسی با رونوشت‌ها و یادداشت‌های واژگان همراه است.

از دست ندهید: یادگیری زبان با اپلیکیشن کلاب هاوس! (Clubhouse)

پادکست Voice of America Learning English

(iTunes | website)

پادکست Voice of America Learning English یک سرویس انگلیسی و خدمات اطلاعاتی است که مجموعه ای از برنامه‌های چند ژانر متنوع (موضوعات مختلف) را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. چه به اخبار هفتگی علاقمند باشید و چه بخواهید به مستندهای علمی گوش دهید، این مجموعه برای شما مفید خواهد بود.

پادکست Business English Pod

(iTunes | website)

اگر قصد دارید کسب و کار را در کشورهای انگلیسی زبان انجام دهید، پادکست Business English Pod مفیدترین پادکست برای شما خواهد بود. این پادکست بینش خوبی در مورد چگونگی انجام کسب و کار در شرکت‌های انگلیسی زبان ارائه داده و علاوه بر ان در پایان هر پادکست نکات مهم و واژگان یادآوری می‌شود.

پادکست Culips ESL Podcast

(iTunes | website)

چه فردی باشید که به تازگی زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید و چه شخصی باشید که سالهاست زبان انگلیسی می‌خوانید، در هر صورت این پادکست انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

آنچه واقعا در مورد سایت Culips عالی است، این مورد است که چندین سبک پادکست مختلف ارائه می‌دهد تا هر شخصی بتواند متناسب با علاقه و سطح زبان خود به آن‌ها گوش دهد. به طور مثال پادکست های Chatterbox از مکالمات واقعی بین مردم استفاده کرده و پادکست Simplified هم به مکالمات بسیار ساده زبان انگلیسی می‌پردازد.

پادکست ESL Pod

(iTunes | website)

میزبان پادکست ESL دکتر جف مک کولین است و صدای دیگری که شما اغلب در این پادکست می‌شنوید؛ متعلق به دکتر لوسی تسه است. هر دو دکترا در زبان‌شناسی کاربردی داشته و به بهترین شکل ممکن به تلفظ کلمات و انجام صحبت می‌پردازند. هسته هر پادکست یک گفتگوی عملی بین دو شخصیت است. بقیه قسمت‌های پادکست بر کلمات کلیدی و استفاده و معانی آنها تمرکز دارد.

پادکست Luke’s English Podcast

(iTunes | website)

لوک یک معلم زبان انگلیسی و استند آپ کمدین است که یک سری پادکست جذاب و سرگرم‌کننده را برای زبان آموزان تولید کرده است. قصد او این است که شما در حال یادگیری زبان انگلیسی، بخندید. در بسیاری از پادکست‌ها لوک تنها راوی است، هرچند مکالمات دو نفره هم گاها رخ می‌دهد. او صدای گرم و جذابی داشته و زبان انگلیسی را با سرعت نرمالی صحبت می‌کند.

پادکست The Past & The Curious

(Apple podcasts | website)

تمرکز The Past & The Curious بر روی آموزش تاریخ به زبان انگلیسی است؛ البته نه آموزشی که خسته‌کننده باشد. این پادکست مناسب زبان‌آموزان متوسط زبان انگلیسی است که می‌خواهند مهارت‌های شنیداری خود را بهبود بخشند. نحوه بیان راوی به قدری جذاب است که شما احساس می‌کنید در داخل داستان با شخصیت‌های اصلی آن هستید.

از دست ندهید: 10 روش “تقویت مهارت شنیداری” زبان انگلیسی

News in Slow English

پادکست News in Slow English یک راه عالی برای تقویت مهارت‌های شنیداری زبان انگلیسی شما است. با تشکر از این پادکست شما در مورد جهان و رویدادهایی که در اطراف ما اتفاق می افتد، به زبان انگلیسی اطلاع پیدا می‌کنید.

راوی با سرعت خوبی اخبار را می‌خواند که همین موضوع سبب می‌شود گوش شما به مرور زمان به تلفظ کلمات و جملات عادت کند. بهتر است مراحل توصیه شده توسط پادکست را به ترتیب دنبال کنید. ابتدا به پادکست گوش داده و سپس متن اخبار را بخوانید، سپس دستور زبان و عبارات را مطالعه کرده و دانش خود را با انجام تمرینات تست کنید. پس از پایان تست، دوباره به عقب برگشته و به پادکست یکبار دیگر گوش کنید این بار شگفت‌زده خواهید شد زیرا راحت‌تر متوجه مفهوم آن می‌شوید.

پادکست Dramas from BBC Learning English

هر قسمت از پادکست Dramas from BBC Learning English حدود 5 الی 10 دقیقه طول کشیده و به زبان آموزان متوسط و پیشرفته زبان انگلیسی کمک می‌کند تا بتوانند با کلمات بیشتری آشنا شوند.

البته هر کسی می‌تواند این پادکست را درک کند زیرا همراه با پادکست متن آن هم قرار داده شده تا همزمان بتوان به صورت خواندنی هم آن را یاد گرفت. علاوه بر این شما می‌توانید لیستی از کلمات چالش برانگیز (دشوار) را با تعاریف یا توضیحات زبان انگلیسی در پایان هر پادکست پیدا کنید.

TED Talks Daily

احتمالا به عنوان یک زبان‌آموز حداقل یکبار با TED Talks Daily برخورد داشته اید. اغلب سخنرانی‌های TED به آرامی بیان شده و به شما اجازه می‌دهند علاوه بر یادگیری کلمات جدید، درس‌های زیادی از زندگی بیاموزید.

برای شروع از دو ویدیو زیر استفاده کنید:

  • These bacteria eat plastic | Morgan Vague
  • Sleep is your superpower | Matt Walker

The Tim Ferriss Show

پادکست The Tim Ferriss Show یک پادکست متفاوت است که به مصاحبه با افرادی مانند آرنولد شوارتزنگر می‌پردازد. گوش دادن به این مصاحبه‌ها بدون شک برای تقویت زبان انگلیسی مفید خواهد بود و می‌تواند تلفظ شما را تا حد قابل توجهی بهبود بخشد.

برای شروع از دو لینک زیر استفاده کنید:

  • Maria Popova on Writing, Workflow, and Workarounds
  • Ramit Sethi — Automating Finances, Negotiating Prenups, Disagreeing with Tim, and More
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا