آمورش

12 روش “تقویت مهارت رایتینگ” انگلیسی (Writing) | معرفی منابع

آیا می‌خواهید بدانید چگونه مهارت‌های نوشتاری انگلیسی خود را بهبود بخشید؟ آیا می‌خواهید بدانید چگونه جملات صحیح را بدون اینکه کار سخت و پیچیده‌ای باشند، بنویسید؟

در این مقاله چند نکته در مورد تقویت مهارت رایتینگ آورده شده است که به شما کمک می‌کنند در نوشتن جملات انگلیسی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و مهارت‌های نوشتاری انگلیسی خود را بهبود بخشید.

تقویت مهارت رایتینگ (Writing) انگلیسی تا جایی که می‌توانید مطالعه بیشتری داشته باشید یک فرهنگ لغت انگلیسی داشته باشید نکات گرامری انگلیسی را هر چند وقت یک بار مرور کنید املای رایتینگ خود را قبل و بعد از نوشتن چک کنید دفتر خاطرات تهیه کرده و خاطرات خود را به زبان انگلیسی در آن بنویسید بیاموزید که چگونه جملات اصلی خود را به جملات پیچیده‌تر گسترش دهید نحوه سازماندهی پاراگراف را بیاموزید یک سرنوشتار ساده بنویسید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید یک خواننده برای خود پیدا کنید متن خود را با صدای بلند بخوانید هیچ چیز را بیش از حد توضیح ندهید معرفی سایت برای تمرین رایتینگ

تقویت مهارت رایتینگ (Writing) انگلیسی

تقویت مهارت رایتینگ انگلیسی

تا جایی که می‌توانید مطالعه بیشتری داشته باشید

همان‌طور که می‌گوییم شنیدن، ارتباط نزدیکی با صحبت کردن دارد، خواندن نیز ارتباط نزدیکی با نوشتن دارد؛ بنابراین نکته شماره 1 برای تقویت مهارت رایتینگ شما این است که تا جایی که می‌توانید مطالعه کنید! این کار به شما کمک می‌کند واژگان، گرامر و ساختار جملات خود را بهبود بخشید.

به طور مثال اگر می‌خواهید شرحی از یک خانه یا زندگی‌نامه‌ای از خود بنویسید، یک ایده عالی این است که برخی دیگر از زندگی‌نامه‌ها یا معرفی خانه‌های دیگر را بخوانید. فرقی نمی‌کند منبع شما چه باشد؛ کتاب‌ها، مجلات، بروشورها، اینترنت یا هر منبعی که فکرش را بکنید.

پس از خواندن نوشته‌های دیگران، می‌توانید مطالب خود را بنویسید؛ آن موقع متوجه خواهید شد که پس از مطالعه، نوشتن متون انگلیسی بسیار راحت‌تر خواهند بود.

یک فرهنگ لغت انگلیسی داشته باشید

شما می‌توانید کلمات را جستجو کنید تا معنای آن‌ها را فرا گرفته و با متضادها و مترادف‌های آن‌ها آشنا شوید. این کار باعث افزایش دامنه لغات شما خواهد شد و علاوه بر آن با فراگرفتن یک کلمه، متضادها و مترادف‌های آن را یاد خواهید گرفت که نتیجه آن بهبود تقویت مهارت رایتینگ زبان انگلیسی است.

مطالب کاربردی: 9 نکته مهم موفقیت در “رایتینگ آیلتس”

نکات گرامری انگلیسی را هر چند وقت یک بار مرور کنید

نیازی نیست کل گرامرهای زبان انگلیسی را دائما بخوانید اما اگر روی تمرینات گرامری مهم خود کار کنید، مهارت رایتینگ انگلیسی شما بسیار بهبود می‌یابد. به یاد داشته باشید که دانش گرامر زبان انگلیسی، در رایتینگ مهم‌تر از زمانی است که صحبت می‌کنید زیرا معمولاً رسمی‌تر و ساختارمندتر است و نیاز به تسلط به نکات گرامری دارد.

املای رایتینگ خود را قبل و بعد از نوشتن چک کنید

وقتی متنی پر از غلط املایی را به زبان خود می‌خوانید چه احساسی دارید؟ املای ضعیف می‌تواند یک قطعه جالب برای خواندن را خراب کند و به همین دلیل لازم است که حتما بر روی املای کلمات کار کنید. پس از اتمام متن نوشتاری، برای بهبود تقویت رایتینگ خود یکبار کل متن را مرور کرده و در صورت مشاهده املای غلط، آن را اصلاح کنید.

دفتر خاطرات تهیه کرده و خاطرات خود را به زبان انگلیسی در آن بنویسید

نوشتن خاطرات

بله درست خواندید، یک دفتر خاطرات داشته باشید که کارهای روزمره خود را به انگلیسی داخل آن می‌نویسید. این کار باعث می‌شود هر روز به زبان انگلیسی بنویسید تا نوشتن را به یک فعالیت معمولی روزمره تبدیل کنید. در ابتدای راه شما نیازی به نوشتن جملات پیچیده ندارید؛ می‌توانید جملات خود را ساده نگه داشته و هم‌زمان دایره لغات خود را بهبود دهید.

بیاموزید که چگونه جملات اصلی خود را به جملات پیچیده‌تر گسترش دهید

پنج ساختار جمله اساسی در زبان انگلیسی وجود دارد:

فاعل + فعل

.John studies

جان مطالعه می‌کند.

.My friend is playing

دوست من در حال بازی است.

———————————————————————–

فاعل + فعل + مفعول

.I like apple

من سیب‌ دوست دارم.

.Mary reads novel

مریم رمان می‌خواند.

———————————————————————–

فاعل + فعل + صفت

.Jenny is happy

جنی خوشحال است.

.Linda is pretty

لیندا زیباست.

———————————————————————–

فاعل + فعل + قید

.She speaks fluently

او روان حرف می‌زند.

.These flowers are everywhere

این گل‌ها همه جا هستند.

———————————————————————–

فاعل + فعل + اسم

.My father was a chemist

پدرم شیمیدان بود.

.You are a student

شما یک دانش‌آموز هستید.

از دست ندهید: نحوه ساخت جملات امری انگلیسی

این جملات تنها چند مثال بودند تا با کمی تغییر، می‌توانید آن‌ها را تبدیل به جمله پیچیده کنید. مثال:

.John, my brother, studies at home

جان، برادرم، در خانه درس می‌خواند.

.These small white flowers are everywhere during the summer

این گل های سفید کوچک در طول تابستان همه جا هستند.

.My father, who passed away several years ago, was a well-known chemist

پدرم که چندین سال پیش فوت کرد، شیمیدان معروفی بود.

نحوه سازماندهی پاراگراف را بیاموزید

یک راه مفید برای تقویت مهارت نوشتاری انگلیسی این است که پاراگراف‌های خود را با یک جمله موضوعی شروع کنید: یعنی جمله‌ای که توضیح می‌دهد قصد دارید در مورد چه چیزی بنویسید. پس از آن، جملاتی که اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه می‌دهند را اضافه کنید.

در پایان متن خود را با یک نتیجه‌گیری به اتمام برسانید. به ارتباط بین پاراگراف‌ها هم توجه کنید و طوری بنویسید که هر پاراگراف ارتباطی با سایر بخش‌های متن داشته باشد.

تقویت مهارت نوشتاری انگلیسی

یک سرنوشتار ساده بنویسید

حتی در یک نوشته انگلیسی بسیار ساده، شما باید یک سرنوشتار داشته باشید تا با کمک آن، پیام مورد نظر خود را به شیوه‌ای منظم و واضح منتقل کنید.

از ابزارهای آنلاین استفاده کنید

بررسی رایتینگ در یک ابزار آنلاین راهی عالی برای درس گرفتن از اشتباهات خود است. یکی از این ابزارها Grammarly است که این نرم افزار، یک ابزار بررسی املا است و به شما کمک می‌کند تا نوشتن خود را بهبود بخشید. ابزارهایی مانند Readable و Hemingway Editor هم می‌توانند در تقویت مهارت نوشتاری زبان انگلیسی به شما کمک کنند تا اشتباهات رایج در نوشتن خود را پیدا کنید.

مطالب کاربردی: 10 روش “تقویت مهارت شنیداری” زبان انگلیسی

یک خواننده برای خود پیدا کنید

پس از نوشتن رایتینگ، از استاد، دوست یا هر شخصی که به زبان انگلیسی مسلط است بخواهید متن شما را خوانده و بازخورد خود را بگوید. این فیدبک به شما کمک خواهد کرد مهارت‌های خود را تقویت کرده و از سمت دیگر متوجه نقاط مبهم نوشته بشوید.

متن خود را با صدای بلند بخوانید

خواندن بلند از روی متن

شاید این نکته در نگاه اول کمی عجیب بنظر برسد اما واقعا کار می‌کند. پس از اینکه نوشتن متن را تمام کردید، آن را برای خود با صدای بلند بخوانید. اگر جمله‌ای بی دلیل پیچیده باشد یا ارتباط خوبی بین جملات شکل نگرفته باشد، متوجه آن خواهید شد. با یک بار بلند خواندن متن، مشکلات نوشته را پیدا می‌کنید و می‌توانید به راحتی آن‌ها را برطرف کنید.

هیچ چیز را بیش از حد توضیح ندهید

اگر پیش از نوشتن متن، یک چارچوب کلی برای آن در ذهن خود ساخته‌اید، باید بتوانید همه چیز را ساده نگه دارید. با ساده نویسی به خوانندگان اجازه می‌دهید تا با متن شما ارتباط برقرار کنند، بدون آن‌که در جزئیات بی اهمیت غرق شوند.

اگر متوجه شدید که با متن شما حاوی جزئیات بیش از حد است، به هر بخش از اطلاعات نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا برای کمک به خواننده شما ضروری است یا خیر؛ اگر پاسخ خیر بود، از شر آن خلاص شوید.

از دست ندهید: آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

معرفی سایت برای تمرین رایتینگ

یکی از ابزارهای مفید برای تمرین رایتینگ Grammarly است. Grammarly یک وب‌سایت رایگان است که نوشته‌های شما را اصلاح می‌کند. شما می‌توانید مستقیماً در پلتفرم تایپ کنید یا متن خود را برای اصلاح کپی کنید. افزونه‌ای نیز وجود دارد که با تعدادی از پلتفرم‌ها مانند وردپرس، جی‌میل، فیس‌بوک و بسیاری دیگر از وب‌سایت‌های نوشتن آنلاین کار می‌کند.

ابزار مفید دیگر در تقویت مهارت نوشتاری انگلیسی، FluentU است. داشتن دایره لغات قوی یکی از مراحل کلیدی برای نوشتن متون خوانا به زبان انگلیسی است. این وب‌سایت به شما کمک خواهد کرد لغات بیشتری را فرا گیرید.

Hemingway کارکردی مشابه Grammarly داشته و پیشنهادهایی برای کمک به بهبود نوشتن شما ارائه می‌دهد. برای استفاده از امکانات وب‌سایت، باید متن خود را کپی کرده و در ویرایشگر قرار دهید. سپس ویرایشگر امتیاز و پیشنهاداتی را در مورد چگونگی بهبود متن و موارد دیگر به شما ارائه می‌دهد.

برای یادگیری بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا