آمورش

10 روش 100% تضمینی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

در دنیای امروزی امکان یادگیری هر زبانی در منزل وجود دارد زیرا منابع زیادی از زبان‌های مختلف داخل اینترنت پیدا می‌شود که مطالعه یا تماشای یک یا دو مورد از آن‌ها می‌تواند بهترین انتخاب برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه باشد.

پیش از این‌که روش مناسبی برای یادگیری خانگی زبان انگلیسی استفاده کنید، نقاط قوت یا ضعف خود را مشخص کنید. برخی افراد از لحاظ گرامری دانش قابل قبولی داشته و در مکالمه ضعیف هستند؛ در این شرایط باید برنامه خود را به شکلی تنظیم کنید که هم نقطه قوت خود را تقویت کرده و هم نقطه ضعف خود را به نقطه قوت تبدیل نمایید. در این مقاله از آکادمی روان قصد داریم موضوع یادگیری زبان انگلیسی در منزل را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در منزل نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یادگیری زبان در منزل

راه‌های زیادی برای یادگیری زبان در منزل وجود دارد که در این بخش به معرفی کاربردی ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. این لیست به عنوان یک راهنما برای شما عمل کرده و با توجه به سلیقه می‌توانید از یک یا چند روش آن برای یادگیری زبان انگلیسی کمک بگیرید.

 • یادگیری زبان انگلیسی در منزل با شرکت در کلاس زبان انگلیسی آنلاین

اولین راهی که به شما در یادگیری زبان کمک خواهد کرد، شرکت در کلاس زبان انگلیسی است. کلاس‌های زبان انگلیسی علاوه بر دوره‌های حضوری، به صورت آنلاین و یا دوره‌های مجازی آموزش زبان هم تدریس می‌شود که شرکت در آن بسیار مفید خواهد بود. اساتیدی که کلاس‌های آنلاین برگزار می‌کنند، دارای سال‌ها سابقه بوده و تمام نکات مهم را خدمت شما ارائه خواهند داد.

اگر تمرکز شما بر روی بهبود مهارت‌های مکالمه است، می‌توانید با یک مدرس هماهنگ کرده و ساعتی را به مکالمه بپردازید. در کنار آن اگر به نکته گرامری خاصی نیاز داشتید، آن را برای شما توضیح خواهند داد. کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی به صورت عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود.

 • مطالعه کتب آموزش زبان انگلیسی در منزل

مطالعه کتب آموزشی زبان انگلیسی یا حتی کتب ادبی به این زبان می‌تواند راهی عالی برای تقویت دایره لغت و افزایش دانش شما از زبان دیگری باشد. اگر به مطالعه کتب ادبی علاقه دارید، از کتاب‌های کوچک استفاده کنید تا انگیزه و اشتیاق شما از بین نرود. پس از مدتی که حس کردید درک بهتری از نوشته‌های زبان انگلیسی دارید، می‌توانید آثار کلاسیک و طولانی تر نوشته شده به زبان انگلیسی را آغاز نمایید.

 • تماشای تلویزیون/سریال/فیلم انگلیسی در منزل

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت لیسنینگ، تماشای برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان یا فیلم و سریال است. این کار علاوه بر اینکه شما را با تلفظ کلمات آشنا می‌سازد، سبب افزایش دایره لغت خواهد شد و به مرور زمان امکان انجام مکالمات پیچیده‌تر را فراهم می‌سازد. علاوه بر اینکه تماشای تلویزیون می‌تواند برای هر فردی سرگرم کننده باشد، نکات و کلمات زیادی را به زبان آموز یاد داده و شکل عامیانه مکالمات روزمره را ارائه می‌دهد.

مطالعه کنید: بهترین فیلم‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 • تماشای دروس انگلیسی به صورت آنلاین در یوتیوب

یکی از بهترین منابع برای یادگیری هر موضوعی، یوتیوب است که دریایی از اطلاعات مفید را در اختیار شما قرار می‌دهد. در یوتیوب با سرچ کلیپ‌‌های مرتبط با زبان انگلیسی، آموزش‌های متنوعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که بسته به سطح خود می‌توانید به تماشای آن‌ها بنشینید. برای مشاهده بهترین کانال‌های یوتیوب آموزش زبان روی قسمت آبی رنگ کلیک کنید.

 • گوش دادن به رادیو و پادکست

شاید گوش دادن به رادیو و پادکست به نظر شما جذاب نباشد، اما تاثیر شگفت انگیزی بر روی مهارت‌های زبان انگلیسی شما خواهند داشت. با استفاده از اینترنت می‌توانید به ایستگاه‌های رادیویی سراسر جهان گوش داده و پادکست‌هایی مرتبط با موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنید. می‌توانید در اوقات استراحت خود بر روی تخت دراز کشیده و به پادکست یا رادیوی انگلیسی گوش دهید.

 • خواندن لیریک آهنگ‌ها در حین گوش دادن به آن

اگر فردی هستید که گوش دادن به موسیقی را به هر چیزی ترجیح می‌دهید، می‌توانید از همین موضوع برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. همزمان با گوش دادن به موسیقی، متن آهنگ را باز کرده و همزمان شروع به خواندن آن کنید. مطالعه این لیریک سبب می‌شود همزمان با شنیدن آهنگ، بتوانید متوجه کلمات و تلفظات صحیح آن‌ها شده و جملات بیشتری را یاد بگیرید. این روش برای زبان آموزانی که می‌توانند 70 درصد مکالمات انگلیسی را متوجه شوند، روش قابل قبولی خواهد بود.

 • مطالعه گرامر زبان انگلیسی

شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد اما در منزل هم میتوانید بدون آنکه به مدرس تکیه کنید، به مطالعه گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی بپردازید. برای شروع یادگیری زبان انگلیسی در منزل، ابتدا سطح خود را مشخص کرده و سپس متناسب با سطح زبان انگلیسی خود یک کتاب یا جزوه گرامری تهیه کنید. هر روز یکی از موضوعات گرامری را انتخاب کرده و به صورت مرتب آن‌ها را طبق برنامه ریزی مطالعه کنید. همچنین می‌توانید تمام گرامر زبان انگلیسی زا به طور رایگان دریافت کنید.

 • یادگیری مرتب واژگان زبان انگلیسی

از نرم افزارهای اختصاصی لغات زبان انگلیسی مانند Duolingo, Babbel, Memrise و … استفاده کنید. با اختصاص زمان 15 دقیقه به هر کدام از این نرم افزارها می‌توانید هر روز با حداقل چند لغت جدید آشنا شده و روش استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید.

 • نوشتن خاطرات به انگلیسی به منظور یادگیری زبان انگلیسی در منزل

برای این‌که مطمئن شوید دانش زبان را به درستی استفاده می‌کنید، شروع به نوشتن خاطرات روزمره به زبان انگلیسی کنید. هر روز صبح پیش از شروع زندگی روزمره تا هر شب قبل از خواب، افکار خود را به زبان انگلیسی یادداشت کنید. در روزهای اول ممکن است کمی برای شما سخت باشد اما با گذشت زمان، تسلط بسیار خوبی پیدا خواهید کرد و می‌توانید بدون مشکل جملات خود را به انگلیسی بنویسید.

 • عضویت در سایت‌ها و انجمن‌ها

حضور در سایت‌ها یا انجمن‌ها می‌تواند کمک زیادی به بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما کند. دو مورد از بهترین آن‌ها Reddit و Word Reference هستند. اگر راجع به گرامر سوالی دارید، Reddit انتخابی عالی است و اگر تمرکز شما بر روی لغات است، Word reference یک مرجع استاندارد و کامل به شمار می‌رود.

 • انجام بازی های ویدیویی به زبان انگلیسی

برخی از افراد علاقه زیادی به بازهای ویدیویی داشته و در طول روز زمانی را به انجام این بازی‌ها اختصاص می‌دهند. از این موضوع می‌توانید به نفع خود استفاده کرده و بازی های ویدیویی انگلیسی زبان انجام دهید و در منزل زبان انگلیسی را یاد بگیرید. بسیاری از بازی‌ها به صورت آنلاین برگزار شده و امکان صحبت کردن به زبان انگلیسی با یک شخص دیگر را فراهم می‌سازد.

 • یادگیری یک هنر یا حرفه به زبان انگلیسی

به آشپزی علاقه دارید یا موسیقی؟ دوست دارید به صورت خودآموز گیتار یاد بگیرید؟ می‌توانید با مشاهده فایل‌های آموزشی زبان انگلیسی این کار را انجام دهید. این روش بسیار موثر خواهد بود و به بهبود تمامی مهارت‌های انگلیسی شما کمک می‌رساند.

 • یادگیری نام اشیا خانه به زبان انگلیسی

در طول روز زمان زیادی را در محیط خانه یا محیط کاری خود می‌گذرانید. یک دفترچه کوچک تهیه کرده و نام تمامی وسایل را در داخل آن یادداشت کنید. در طول روز اسم آن وسایل را تکرار کرده و پس از چند روز متوجه خواهید شد که تا چه حد در یادگیری لغات موفق شده‌اید. برای یادگیری لغات انگلیسی به صورت دسته بندی موضوعی کلیک کنید.

 • یافتن یک همراه برای تمرین زبان انگلیسی

بهترین راه برای تمرین زبان انگلیسی در منزل، پیدا کردن شخصی است که بتوانید دانسته‌های خود را با او شریک شوید. این شخص می‌تواند فردی انگلیسی زبان از کشوری دیگر و یا یکی از همکلاسی‌های دوره آنلاین زبان انگلیسی‌تان باشد.

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی در منزل

چطور در منزل زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

 • پیش از شروع یادگیری زبان در منزل، باید هدف خود را مشخص کنید. برای چه تصمیم گرفته‌اید زبان انگلیسی یاد بگیرید؟ هدف را تعیین کرده و آن را یادداشت کنید تا در طول مسیر یادگیری زبان انگلیسی در منزل دچار تزلزل نشوید.
 • هر روز تمرین کنید. اگر می‌خواهید پیشرفت قابل توجهی در زبان انگلیسی پیدا کنید، حتما باید هر روز تمرین نمایید. اگر یک روز تمرین کرده و زبان انگلیسی را برای شش روز بعد رها کنید، نتیجه خوبی نمی‌گیرید.
 • تناسب را بین مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی رعایت کنید. طوری برنامه ریزی کنید که تمامی چهار مهارت زبان انگلیسی در فرآیند یادگیری زبان گنجانده شود.

برای دریافت برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی کلیک کنید.

 • خلاصه نویسی و یادداشت برداری را فراموش نکنید. اگر یک کتاب یا متن کوتاه به زبان انگلیسی مطالعه می‌کنید، در حد دو الی سه خط نظر خود را در مورد آن پاراگراف یا کتاب بنویسید. این کار پیشرفت شما در زبان انگلیسی را تضمین می‌کند. یادداشت برداری نکات مهم گرامری یا لغات هم بسیار مفید خواهند بود.
 • برخی جملات یا لغات را با صدای بلند تکرار کنید. یکی از راه‌های تثبیت لغات در ذهن، تکراری دائمی آن‌ها و خواندن جملات با صدای بلند است. هر زمان وقت کافی در اختیار دارید، یک متن را با صدای بلند خوانده و لغات جدید آن را برای خود ترجمه کنید. با این کار همزمان چندین مهارت را بهبود بخشیده‌اید.
 • موضوعات روزمره خود را به زبان انگلیسی و در جلوی آینه تمرین کنید. هر روز زمانی را صرف این کنید که در مورد موارد عادی زندگی صحبت کرده و جمله بندی مناسب با آن را پیدا کنید. برای تمرین می‌توانید از یک آینه استفاده کرده و یا با همکلاسی خود شروع به صحبت کنید.

سخن پایانی

امیدواریم که با خواندن این مقاله نکات مهم برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل را یاد گرفته باشید و به آن‌ها عمل کنید. برای دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا