آمورش

10 تا از بهترین کتاب‌های “آموزش گرامر انگلیسی” + بهترین روش یادگیری صفر تا صد

گرامر زبان انگلیسی اهمیت بسیار زیادی در یادگیری اصولی زبان دارد. به طور کلی شما برای درک بهتر مطالب، انجام دادن درست مکالمه و هم‌چنین برای نوشتن به زبان انگلیسی، به تسلط بر روی گرامر نیاز دارید.

منابع بسیار زیادی نیز برای آموزش گرامر با کتاب در دسترس است ولی پیش از تهیه منابع، دقت داشته باشید که در هنگام یادگیری این قسمت از زبان انگلیسی، شما نیاز به منابع متنوع دارید نه فقط یک منبع؛ نیاز دارید که با دقت به صحبت‌ها و مکالمات انگلیسی‌زبانان برای آشنایی با جملات گوش دهید و هم‌چنین بهتر است هر جمله‌ای را که می‌بینید، با صدای بلند با خود تکرار کرده تا گوشتان به شنیدن جملات مختلف عادت کند. پس از آن در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا تعدادی از مفیدترین این منابع را به شما معرفی نماییم.

کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی ۱- کتاب English Grammar in Use ۲- کتاب English Grammar Azar ۳- کتاب Longman student Grammar of spoken and written English ۴- کتاب Oxford English Grammar Course ۵- کتاب Natural Grammar ۶- کتاب Oxford practice Grammar ۷- کتاب English Grammar Drills ۸- کتاب گرامر جامع زبان انگلیسی ۹- کتاب گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته گنجینه ۱۰- کتاب افعال انگلیسی و مبانی دستور زبان جهت زبان‌آموزان در تمام سطوح

کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی

۱- کتاب English Grammar in Use

English Grammar in Use

بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های یادگیری گرامر که توسط کتابفروشی‌ها و اساتید مختلف به شما پیشنهاد می‌شود؛ کتاب English Grammar in Use است. این کتاب یک کتاب جامع است که به معرفی ساختارها و قواعد زبان پرداخته و شامل لغات، اصطلاحات و گرامر می‌باشد.

این کتاب برای سال‌های متمادی به عنوان پرفروش‌ترین کتاب گرامر شناخته شده است و از آن جایی که به زبان بسیار ساده به بیان موضوعات پرداخته، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. البته توصیه ما به شما این است که در کنار این کتاب جامع، حتما از کتاب‌های دیگری نیز استفاده کنید، چرا که این کتاب بیشتر قواعد محور است و کمتر به کاربرد گرامر می‌پردازد. همچنین توجه داشته باشید که این کتاب دارای سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته است و شما با توجه به پایه خود در زبان، می‌توانید یکی از آن کتاب‌ها را انتخاب کنید.

از دست ندهید: آموزش گرامر زبان انگلیسی و 15 مرحله آسان برای یادگیری

لازم به ذکر است ترجمه فارسی این کتاب نیز تحت عنوان گرامر پایه‌ی زبان انگلیسی در دسترس قرار گرفته و زبان آموزان در سطوح مبتدی و متوسط می‌توانند از مطالب این کتاب جهت تقویت گرامر خود استفاده نمایند.

هر درس این کتاب از دو صفحه تشکیل شده است که صفحه اول به آموزش مطالب و صفحه دوم به تمرین اختصاص داده شده و در مجموع از ۱۱۶ درس تشکیل شده است. توجه کنید که پاسخ تمرین‌ها در انتهای کتاب قرار گرفته است ولی پیشنهاد می‌کنیم تا جای ممکن با سئوالات درگیر شوید و بلافاصله سراغ پاسخ آن نروید.

۲- کتاب English Grammar Azar

اگر به دنبال کتاب یادگیری گرامری هستید که گرامر را از پایه به شما آموزش دهد، کتاب English Grammar Azar می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. این کتاب به صورت کاملا تعاملی عمل کرده و دارای نکات بسیار ریز و دقیق قواعد زبان انگلیسی است.

در این کتاب علاوه بر یادگیری قوائد، با ارائه تمرین‌های بسیار شما می‌توانید کاربرد آن قوائد را در زندگی روزمره نیز متوجه شوید و با این اوصاف بیشتر به یادگیری گرامر زبان انگلیسی علاقه نشان دهید. از جمله ویژگی‌های مثبت دیگر این کتاب، درگیر نمودن مهارت شنیداری و گفتاری در آموزش گرامر است و اگر شما نسخه چاپی کتاب بتی آذر را تهیه کنید، همراه آن یک عدد سی دی که شامل تمرینات شنیداری است نیز به شما عرضه می‌شود.

۳- کتاب Longman student Grammar of spoken and written English

اگر زبان آموز باشید قطعا تا به حال اسم کتاب‌های لانگمن به گوشتان خورده است. در این کتاب آموزش‌هایی بسیار جامع به زبان ساده وجود دارد و همچنین سعی شده است که گرامر به صورت کاربردی برای مکالمه و نوشتار آموزش داده شود.

با استفاده از کتاب Longman student Grammar of spoken and written English ضمن یادگیری گرامر، می‌توانید به راحتی با وجود بیش از ۳۰۰۰ لغت، دایره واژگان خود را نیز توسعه دهید.

۴- کتاب Oxford English Grammar Course

Oxford English Grammar Course

اگر به دنبال آموزش خودآموز گرامر هستید، این کتاب با استفاده از تمرین‌های متعدد می‌تواند به راحتی گرامر انگلیسی را به شما آموزش دهد. کتاب Oxford English Grammar Course به زبانی بسیار ساده و صریح ارائه شده است و با دارا بودن سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته، می‌تواند پاسخگوی هر نیاز و سلیقه‌ای باشد. البته کتاب سطح مقدماتی یا Basic این کتاب، شهرت بیشتری در مقایسه با دیگر کتب این مجموعه کسب نموده است.

از دست ندهید: بهترین “کتاب‌های خودآموز” انگلیسی کدامند؟

۵- کتاب Natural Grammar

کتاب Natural Grammar یک کتاب بسیار محبوب در میان اساتید آموزش زبان انگلیسی است. بسیاری از متخصصان این حوزه معتقد هستند که این کتاب کاربردی‌ترین کتاب گرامر است و شما را وادار به تمرین دانسته‌هایتان می‌کند.

در این کتاب گرامر با مثال‌های متعددی که از میان اصطلاحات رایج زبان انگلیسی انتخاب گردیده، آموزش داده شده و شما با اتمام این کتاب، ضمن یادگیری گرامر، می‌توانید با جملات، ساختارها و اصطلاحات رایج انگلیسی زبانان نیز آشنا شوید.

۶- کتاب Oxford practice Grammar

این کتاب یک کتاب تمرین و آموزش گرامر است که در سه سطح عرضه گردیده‌است. از حسن‌های این کتاب این‌ است که می‌توانید به صورت خودآموز آن را مطالعه نموده و با انجام تمرینات متعدد، به پیشرفت خوبی در گرامر زبان دست یابید. یکی دیگر از مزیت‌های کتاب Oxford practice Grammar آزمون‌های انتهایی کتاب است که به ارزیابی شما کمک می‌کند و می‌تواند به شما بگوید که آیا آماده برای تهیه کتاب با سطح بعدی و پیشرفته‌تر هستید یا خیر.

۷- کتاب English Grammar Drills

در توصیف این کتاب اینگونه گفته شده است که شما با مطالعه این کتاب، می‌توانید به نحوی دستور زبان و گرامر را یاد بگیرید که همانند یک فرد بومی انگلیسی، بتوانید صحبت کنید. این کتاب هم همانند دیگر کتاب‌های معتبر در این زمینه به بیان گرامر و ارائه تمریناتی معتبر پرداخته است؛ اما وجه تمایز آن با دیگر کتاب‌ها در این است که علاوه بر آموزش عمومی و جامع، کتاب English Grammar Drills بیشتر بر مباحثی تمرکز دارد که ثابت شده افراد غیر انگلیسی‌زبان در آن حوزه‌ها مشکل دارند.

از دست ندهید: ۱۰ اشتباه رایج زبان‌ آموزان در یادگیری انگلیسی

۸- کتاب گرامر جامع زبان انگلیسی

اگر به دنبال کتاب گرامر انگلیسی به فارسی مناسبی هستید می‌توانید از این کتاب برای تقویت گرامر خود استفاده نمایید. مطالب این کتاب که در ۶۰۰ صفحه به چاپ رسیده است، تمامی نکات مهم گرامری را پوشش می‌دهد و با زبانی ساده، مخاطب را با نکات بسیار کاربردی آشنا می‌سازد. هم‌چنین وجود مجموعه‌ای از تمرین‌ها به همراه پاسخ نامه در این کتاب به یادگیری بهتر زبان آموز بسیار کمک خواهدکرد.

۹- کتاب گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته گنجینه

کتاب گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته گنجینه

این کتاب توسط انتشارات جنگل در ۴۲۴ صفحه تالیف شده است. اگر به دنبال کتاب فارسی زبانی هستید که گرامر را از پایه تا پیشرفته به شما آموزش دهد، این کتاب می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد. در هر قسمت کتاب گنجینه، یک نکته گرامری آموزش داده شده و سپس بر اساس آن نکته، تمریناتی نیز به همراه پاسخنامه در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است.

۱۰- کتاب افعال انگلیسی و مبانی دستور زبان جهت زبان‌آموزان در تمام سطوح

این کتاب که توسط جناب سیامک بابایی گردآوری و ترجمه شده است، راهنمای بسیار خوبی برای دانشجویان و دانش‌آموزانی می‌باشد که قصد دارند به صورت ساده با گرامر آشنا شوند تا در هنگام سفر، بازار کار و… از آن استفاده کنند.

از دست ندهید: 30 اصطلاح رایج برای تقویت مکالمه انگلیسی

در این کتاب تمامی نکات مربوط به افعال انگلیسی گردآوری شده است و علاوه بر افعال، موضوعاتی مانند حروف تعریف، ساختار جملات انگلیسی و… به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود.

برای یادگیری بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده نمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب‌های گرامر انگلیسی برای سطوح پایه و متوسط پرداختیم و سعی نمودیم معتبرترین منابع را به شما عزیزان معرفی کنیم. اکنون نیاز است که شما یک یا دو مورد از این کتاب‌ها را تهیه کنید و با برنامه‌ریزی درست، قدم در مسیر یادگیری بگذارید.

چنانچه در طی مسیر به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید می‌توانید از اساتید حرفه‌ای آکادمی روان راهنمایی بخواهید تا در مسیر درستی از یادگیری و آموزش قدم بردارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا