رپورتاژ

35 ترفند جالب پیام رسان تلگرام

در حالی که واتس اپ از نظر تعداد کاربران محض همچنان پادشاه پیام های فوری است، تلگرام یکی از رقبای اصلی آن است و دلیل خوبی هم دارد. این برنامه سرعت، امنیت و سادگی را ارائه می دهد و یک جایگزین قوی واتس اپ است. چه به دلیل اینکه واتس اپ یک شرکت متا است، چه به روز رسانی سیاست حفظ حریم خصوصی یا هر چیز دیگری، بسیاری از کاربران در چند سال گذشته به تلگرام رفته اند. اگر یکی از آنها هستید، در اینجا 35 ترفند جالب تلگرام وجود دارد که به شما امکان می دهد از برنامه پیام رسانی حداکثر استفاده را ببرید.

جالب و بهترین ترفندهای پیام رسان تلگرام در سال 2022

کارهای جالب زیادی وجود دارد که می توانید با تلگرام انجام دهید و ما تعدادی از بهترین آنها را در این لیست قرار داده ایم. می‌توانید فهرست مطالب زیر را بررسی کنید تا مروری بر ترفندهایی که ذکر کرده‌ایم داشته باشید و به سراغ هر ترفند پیام‌رسان تلگرام بروید تا درباره آن بیشتر بدانید.

1. پوشه های چت

پوشه های چت یکی از بهترین ترفندهای تلگرامی است که باید بدانید و از آن نهایت استفاده را ببرید. ما کانال‌ها و گروه‌های زیادی را در انواع مختلف در تلگرام دنبال می‌کنیم، بدون اینکه به چت‌های فردی که وارد ترکیب می‌شوند اشاره کنیم. داشتن همه این چت ها در یک پانل باعث می شود که همه چیز به هم ریخته و منطقی تر شود. بنابراین برای حل این مشکل، تلگرام چیزی به نام «پوشه‌های چت» آورده است. این به شما امکان می دهد چت های خود را در برچسب های مختلف دسته بندی کنید و تلگرام موارد را برای شما مرتب کند. در نتیجه، تلگرام فوق العاده تمیز می شود و مدیریت آن بسیار آسان تر می شود. عاشقشم!

بنابراین، اگر می‌خواهید پوشه‌های چت مختلفی را در تلگرام برای مورد استفاده خود ایجاد کنید، آن را دنبال کنید. منوی همبرگر را باز کنید و به تنظیمات -> پوشه ها بروید . در اینجا، روی “ایجاد پوشه جدید” ضربه بزنید و نامی مانند شخصی، کاری، سرگرم کننده، خوانده نشده و غیره را انتخاب کنید. پس از آن، چت هایی را که می خواهید در این پوشه ظاهر شوند اضافه کنید. به طور مشابه، می توانید انواع چت هایی را که نمی خواهید در این پوشه گروه بندی شوند اضافه کنید. به این ترتیب تلگرام ترجیحات شما را یاد می گیرد. اکنون صفحه اصلی به یک رابط کاربری تب دار منتقل می شود که استفاده و مدیریت تلگرام را آسان تر می کند. چقدر عالیه

2. افراد و گروه های نزدیک را اضافه کنید

سال گذشته، تلگرام یک ویژگی منحصر به فرد ارائه کرد که به شما امکان می دهد کاربران و گروه های تلگرام را بر اساس موقعیت مکانی خود کشف کنید. وقتی می خواهید شخصی را بدون به اشتراک گذاشتن شماره موبایل خود به تلگرام خود اضافه کنید ، بسیار مفید است. همچنین، اگر به کنفرانس ها، پردیس ها یا جشنواره ها می روید، می توانید چندین گروه مرتبط با مکان و رویداد را پیدا کنید. برای افزودن افراد نزدیک، منوی تلگرام را باز کرده و به «مخاطبین» بروید. در اینجا، روی «افزودن افراد نزدیک» ضربه بزنید و آن را در اختیار دارید. قبلاً برای کارکرد این ویژگی باید صفحه نمایش را باز نگه می داشت. اما اکنون کاربران می توانند گزینه “Make Me Visible” را در پنجره People Nearby روشن کنند تا کاربران اطراف بتوانند بدون نیاز به باز کردن پنجره، نمایه خود را ببینند.

3. پیام های ارسال شده را ویرایش کنید

آیا تا به حال پیش آمده که پیامی بفرستید و در عرض چند ثانیه متوجه اشتباه تایپی فاحشی شوید؟ خوب، یک دکمه ویرایش برای ذخیره شما در تلگرام وجود دارد، اما در توییتر چندان زیاد نیست . تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیام را انتخاب کنید و روی نماد “ویرایش (قلم)” در بالا ضربه بزنید و به راحتی می توانید پیام را ویرایش کنید . با این حال، پس از ایجاد تغییرات، یک برچسب “ویرایش شده” را به شما نشان می دهد. همچنین محدودیت زمانی برای ویرایش پیام ها در تلگرام وجود ندارد. فقط تا 48 ساعت پس از ارسال پیام ها می توانید آنها را ویرایش کنید (اگر پیام ها در چت “پیام های ذخیره شده” شما پست شوند، برای همیشه).

4. پیام های بی صدا ارسال کنید

مواقعی وجود دارد که نزدیکان خود را در حال مطالعه ، خواب یا شرکت در جلسات می شناسیم، اما می خواهیم بدون ایجاد مزاحمت برای آنها پیامی ارسال کنیم. خب قابلیتی به نام پیام های بی صدا در تلگرام وجود دارد. اساساً می توانید پیام ارسال کنید و حتی اگر گیرنده DND را روشن نکرده باشد صدا یا لرزشی ایجاد نمی کند . این عالی است، درست است؟ بنابراین برای استفاده از این قابلیت، پیام خود را تایپ کرده و سپس دکمه «ارسال» را نگه دارید. در اینجا، «ارسال بدون صدا» را انتخاب کنید و کارتان تمام شد.

5. پیام ها را برنامه ریزی کنید

برای کاربران قدرتمند، برنامه ریزی یک راه عالی برای دستیابی به بسیاری از وظایف در یک زمان معین است. ما در حال حاضر از زمان‌بندی ایمیل زیاد استفاده می‌کنیم، اما دیدن این که تلگرام این ویژگی را برای پیام‌ها نیز به ارمغان می‌آورد، بسیار عالی است. همانطور که در بالا دیدید، فقط با فشار دادن و نگه داشتن دکمه “ارسال” می توانید یک پیام را برنامه ریزی کنید . در اینجا، «Schedule message» را انتخاب کنید و تاریخ و زمان را انتخاب کنید. پیام در زمان دلخواه شما ارسال خواهد شد.

6. پیام فرستنده را حذف کنید

مطمئناً می‌توانید پیام‌هایی را که ارسال کرده‌اید حذف کنید، اما آیا می‌دانستید که تلگرام ویژگی جدیدی را ارائه کرده است که به شما امکان می‌دهد پیام‌های ارسال شده توسط سایر کاربران را نیز حذف کنید. این به نوعی عجیب است، اما این ویژگی برای کاربرانی است که حریم خصوصی را بر همه چیز ترجیح می دهند. برای استفاده از این قابلیت کافیست پیام دریافتی را انتخاب کرده و بر روی دکمه “حذف” ضربه بزنید. اکنون گزینه “Also delete for X” را انتخاب کرده و روی “Delete” ضربه بزنید. پیام از هر دو طرف بدون باقی ماندن هیچ ردی ناپدید می شود.

7. رسانه های خود تخریبی در چت های معمولی

خود تخریبی یک ویژگی محبوب در تلگرام است، اما تنها به گزینه جداگانه «چت مخفی» محدود شده است. با این حال، با به‌روزرسانی اخیر، اکنون می‌توانید رسانه‌هایی مانند عکس‌ها و ویدیوها را در چت‌های معمولی نیز از بین ببرید. فقط یک عکس یا ویدیو را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “تایمر” ضربه بزنید. اکنون می‌توانید زمانی را انتخاب کنید که پس از آن رسانه از همه جا حذف شود.

8. فیلم ها را ویرایش کنید

پس از آپدیت اخیر، به نظر می رسد تلگرام فقط یک سرویس پیام رسان نیست، بلکه یک ابزار جامع برای حل تمام مشکلات شماست. قبلاً دارای یک ویرایشگر عکس قدرتمند است و اکنون این شرکت ابزارهای پیشرفته ای را برای ویرایش فیلم ها نیز آورده است. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است. فقط یک چت را باز کنید و ویدیوی مورد نظر را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کنید. پس از آن، روی نماد تنظیم ضربه بزنید تا ویرایشگر ویدیوی جدید باز شود. در اینجا می‌توانید اشباع، کنتراست، نوردهی و موارد دیگر را تنظیم کنید. حتی یک منحنی RGB وجود دارد که بسیار شگفت انگیز است. من می گویم اگر یک ویرایشگر ویدیویی برای اصلاح رنگ و بهبود ظاهر می خواهید، تلگرام شما را با این ترفند عالی پوشش می دهد.

9. استیکرهای متحرک را به تصاویر/فیلم ها اضافه کنید

بله، با آپدیت اخیر، هم اکنون می توانید استیکرهای متحرک تلگرام را هم روی تصاویر و هم بر روی ویدیوها اضافه کنید. همه ما عاشق استیکرهای متحرک باکیفیت تلگرام هستیم و اکنون می توانید با استفاده از این استیکرهای متحرک محبوب به تصاویر ثابت جان ببخشید . با این حال، به خاطر داشته باشید، پس از افزودن استیکر، تصاویر به GIF تبدیل می‌شوند و ممکن است کمی کیفیت را از دست بدهند. بنابراین برای استفاده از این ویژگی، فقط تصویر/ویدئوی خود را انتخاب کنید و روی نماد «براش» در پایین ضربه بزنید. پس از آن، روی نماد استیکر ضربه بزنید و استیکرهای متحرک را به رسانه خود اضافه کنید. خودشه.

10. یادآوری ها را تنظیم کنید

یادآوری در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یکی از پرطرفدارترین قابلیت‌ها بوده است و در نهایت می‌توانید از آن در تلگرام استفاده کنید. اخیراً واتس‌اپ با Any.do همکاری کرد تا Reminders را بیاورد، اما تلگرام این ویژگی را به صورت بومی پیاده‌سازی کرده است. گرچه یک مسئله ماندگار وجود دارد. فقط می‌توانید در بخش «پیام‌های ذخیره‌شده» یادآور تنظیم کنید . کار را تایپ کنید و روی دکمه «ارسال» ضربه بزنید و نگه دارید. در اینجا، “تنظیم یک یادآور” را انتخاب کنید و تاریخ و زمان خود را انتخاب کنید. تلگرام مانند تقویم گوگل یا سایر برنامه های مدیریت وظایف ، اعلان یادآوری ارسال می کند . در حالی که این ویژگی خوب است، اگر برای چت کاربران نیز در دسترس بود، ما آن را بیشتر دوست داشتیم.

11. GIF سریع و جستجوی YouTube

بنابراین می‌خواهید بدون خروج از برنامه تلگرام، به سرعت یک GIF یا یک لینک YouTube ارسال کنید؟ فقط @gif یا @youtube را تایپ کنید و عبارت جستجوی خود را وارد کنید . فوراً نتایج دلخواه را در خود صفحه چت خواهید دید. این کاملاً عالی است و ما دوست داریم این نوع ادغام عمیق شخص ثالث با خدمات محبوب را ببینیم.

12. حالت آهسته

اگر ادمین گروه در تلگرام هستید، حالت آهسته چیزی است که برای جلوگیری از اسپم های غیرضروری و منظم تر کردن مکالمه به آن نیاز دارید. پس از اینکه حالت آهسته را روشن کردید و بازه زمانی را انتخاب کردید، اعضای گروه محدودیتی برای ارسال یک پیام در بازه زمانی تعریف شده خواهند داشت. به عنوان مثال، اگر فاصله زمانی را 15 ثانیه انتخاب کنید، پس از ارسال یک پیام، عضو گروه باید 15 ثانیه صبر کند تا پیام دیگری ارسال کند. قطعاً ارزش هر یک از اعضا و پیام های فردی را افزایش می دهد. می‌توانید با ضربه زدن روی نام گروه -> ویرایش (نماد قلم) -> مجوزها -> حالت آهسته، حالت آهسته را روشن کنید.

13. بخشی از متن را از یک پیام کپی کنید

یکی از مشکلات آزاردهنده ای که من با واتس اپ دارم، ویژگی های بسیار محدود ویرایش متن آن است. برای مثال، اگر شخصی پیامی ارسال کند، نمی‌توانید بخشی از متن را از پیام انتخاب کنید. شما باید کل پیام را کپی کنید و سپس آن را در قسمت متن کوچک ویرایش کنید که صراحتاً بسیار آزاردهنده است. با این حال، تلگرام یک راه عالی برای انتخاب و کپی بخشی از یک پیام ارائه کرده است. روی یک پیام ضربه بزنید و نگه دارید تا ابتدا آن را انتخاب کنید و سپس دوباره ضربه بزنید و نگه دارید تا بخشی از پیام خود را انتخاب کنید . این مبتکرانه است، درست است؟

14. نظرسنجی و حالت مسابقه

اگر به نظرسنجی توییتر علاقه دارید، خوب، اکنون می توانید همین ویژگی را در گروه های تلگرام نیز دریافت کنید. شما می توانید نظرسنجی های ناشناس و قابل مشاهده ایجاد کنید و همچنین آنها را بر اساس آن زمان بندی کنید . به غیر از آن، یک حالت مسابقه نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد ببینید چه کسی به چه چیزی رای داده است. و بهترین بخش این است که می توانید آزمون هایی با چندین پاسخ تنظیم کنید. بنابراین، اگر یک گروه تلگرامی دارید، این بهترین راه برای تسویه حساب با دوستان و خانواده است. برای ایجاد نظرسنجی، به سادگی روی نماد “ضمیمه” ضربه بزنید و منوی “نظرسنجی” را انتخاب کنید. و برای آزمون ها، می توانید از طریق راهنمای تلگرام در اینجا بروید .

15. مهر زمانی برای ویدیوها ایجاد کنید

همانطور که می‌توانیم ویدیوها را با مهر زمانی از پیش تعریف‌شده ویدیوهای یوتیوب به اشتراک بگذاریم، می‌توانیم همین کار را در تلگرام نیز انجام دهیم. به عنوان مثال، اگر یک ویدیوی طولانی ارسال می‌کنید و می‌خواهید کاربر آن را از یک مهر زمانی خاص مثلاً 1:20 پخش کند ، می‌توانید فقط واکنش را در 1:20 در عنوان ویدیو تایپ کنید. اکنون وقتی کاربر روی پیوند برجسته شده 1:20 ضربه می‌زند، ویدیو از آن مهر زمانی خاص پخش می‌شود. این یک نکته مفید برای کاربرانی است که به طور مرتب در تلگرام ویدیو ارسال می کنند.

16. ارسال رسانه غیر فشرده بدون تغییر پسوند فایل

در واتس‌اپ و سایر برنامه‌های پیام‌رسان، می‌توانید با تغییر پسوند رسانه به چیزی مانند PDF یا EXE، رسانه غیرفشرده ارسال کنید. با این حال، در تلگرام، برای ارسال فایل های رسانه ای غیرفشرده نیازی به این مسیر هک ندارید. فقط رسانه خود را انتخاب کنید و روی منوی 3 نقطه ضربه بزنید. پس از آن، “ارسال بدون فشرده سازی” را انتخاب کنید و تمام . چقدر عالیه این تک ترفند تلگرام باعث شده است که هنگام اشتراک گذاری عکس ها خیلی از سر درد من نجات پیدا کنم.

17. از اضافه شدن به گروه های تصادفی خودداری کنید

یکی از بدترین بخش‌های برنامه‌های پیام‌رسان این است که هر کسی می‌تواند شما را بدون اجازه فعال شما به گروه‌های تصادفی اضافه کند. با این حال، بخش خوب این است که تلگرام به شما این امکان را می دهد که آن را به طور کلی غیرفعال کنید. می‌توانید تنظیمات مورد نظر را از منوی تنظیمات -> حریم خصوصی و امنیت -> گروه‌ها -> مخاطبین من تغییر دهید و سپس همه کاربران تلگرام را روی “Never Allow” انتخاب کنید. نمی توانم به شما بگویم که چقدر این ترفند تلگرام را دوست دارم.

18. نتایج جستجو را در نمای فهرست مشاهده کنید

در نهایت، تلگرام یک نمای لیست برای نتایج جستجو به ترتیب زمانی آورده است. پیش از این، یافتن چیزی با ضربه زدن مداوم روی «بعدی» یک تمرین خسته کننده بود. اکنون، فقط می‌توانید عبارت را جستجو کنید و روی «نوار جستجو» در پایین ضربه بزنید تا همه نتایج جستجو را در نمای فهرست پیدا کنید .

برنامه ایکس پلاس

19. Notifications for Individual Contacts را خاموش کنید

همه ما آن یک نفر را داریم که با ارسال پیام های ارسال شده زیاد ما را آزار می دهد. خوب، تلگرام خاموش کردن چنین مخاطبی را واقعاً آسان می کند. فقط چت را باز کنید و روی عکس نمایه مخاطب ضربه بزنید .

اکنون روی Notifications ضربه بزنید و مخاطب را برای یک دوره زمانی سفارشی یا برای همیشه قطع کنید. من به طور کلی آن را برای همیشه ترک می کنم.

20. تغییر شماره تلفن

یکی از چیزهایی که در مورد تلگرام دوست دارم این است که این سرویس به من یک راه آسان برای تغییر شماره تلفن متصل به حسابم بدون اینکه باعث شود تمام چت های قبلی ام را از دست بدهم، در اختیار من قرار می دهد. اگر شما هم می خواهید شماره تلگرام خود را تغییر دهید، انجام این کار بسیار آسان است. ابتدا روی Settings و سپس روی شماره موبایل خود ضربه بزنید.

در اینجا، تلگرام به شما اطلاعاتی در مورد اتفاقاتی که هنگام تغییر شماره می‌افتد، در اختیار شما قرار می‌دهد. اساساً تمام پیام های شما به شماره جدید منتقل می شود و شماره جدید شما به طور خودکار به تمام مخاطبین تلگرام فعلی شما اضافه می شود و مخاطبین مسدود شده را مسدود می کند. پس از اشتراک گذاری مجدد شماره جدید خود با همه، بسیار ساده تر است. برای تغییر شماره، روی «تغییر شماره» ضربه بزنید، شماره جدید را وارد کنید و روند را روی صفحه خود دنبال کنید.

21. از چند اکانت تلگرام استفاده کنید

با آخرین آپدیت ها، تلگرام به کاربران اجازه می دهد تا چندین اکانت داشته باشند. این برای افرادی مانند من که دوست دارند حساب های کاری و شخصی خود را جدا نگه دارند عالی است. برای افزودن حساب جدید، روی فلش کنار نام خود ضربه بزنید و روی افزودن حساب ضربه بزنید .

پس از انجام کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شماره جدید خود را وارد کنید و سپس روند را روی صفحه خود دنبال کنید. هنگامی که حساب خود را ایجاد کردید، می توانید با کلیک بر روی فلش رو به پایین و انتخاب حسابی که می خواهید انتخاب کنید، بین حساب های خود جابه جا شوید .

22. تلگرام تم سفارشی

این واقعیت که تلگرام به کاربران امکان ایجاد و نصب تم سفارشی خود را می دهد، استفاده از این سرویس را لذت بخش می کند. این یکی از ترفندهای مورد علاقه من در پیام رسان تلگرام است. اساساً می‌توانید برنامه تلگرام خود را طوری سفارشی کنید که هر طور که می‌خواهید به نظر برسد. برای ایجاد تم خود به Settings->Chat Settings ->Theme بروید و روی “Create New Theme” ضربه بزنید . در اینجا، ابتدا یک نام سفارشی از تم خود اضافه کنید و سپس روی OK ضربه بزنید.

هنگامی که تم خود را اضافه کردید، خواهید دید که یک دکمه رنگ جدید در بالا ظاهر شده است . روی آن ضربه بزنید و سپس نام عناصر مختلفی را مشاهده خواهید کرد که می توانید آنها را ویرایش کنید.

برای ویرایش رنگ هر عنصر، روی آن ضربه بزنید و سپس رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید . پس از اتمام ویرایش، روی Save Theme ضربه بزنید تا تم سفارشی شما ذخیره و اعمال شود.

اگر نمی‌خواهید با مشکل شخصی‌سازی تم خود مواجه شوید و همچنان می‌خواهید تلگرام خود را قالب‌بندی کنید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید. برای انجام این کار، روی نماد جستجو ضربه بزنید و کلمه Themes را جستجو کنید . در نتایج، روی کانال تم های Android ضربه بزنید. این کانال فهرستی از تمام موضوعاتی را که مردم ایجاد و به اشتراک می‌گذارند در خود جای داده است. فقط ورق بزنید تا موردی را که دوست دارید پیدا کنید. پس از یافتن تمی که دوست دارید، روی نماد دانلود ضربه بزنید. پس از دانلود، دوباره روی آن ضربه بزنید و سپس روی دکمه Apply ضربه بزنید.

و اکنون شما تلگرام با تم جدید خود را دارید. تم های زیادی در کانال تم های اندروید وجود دارد که می توانید هر روز آنها را تغییر دهید و بعد از گذشت سال ها هنوز تمام نمی شوند، پس لذت ببرید!!

23. Auto-Night Mode را فعال کنید

اگر دوست دارید از تم‌های تاریک فقط در شب استفاده کنید تا برنامه شما را کور نکند، فعال کردن حالت شب خودکار می‌تواند از دردسر شما را نجات دهد. هنگامی که حالت شب خودکار را روشن می کنید، برنامه به طور خودکار در زمان برنامه ریزی شده به حالت تاریک می رود. برای فعال کردن حالت شب خودکار به Settings-> Chat Settings-> Themes بروید و روی Auto-Night Mode ضربه بزنید . در اینجا می توانید بین Automatic و Scheduled انتخاب کنید.

اگر گزینه Scheduled را انتخاب کنید، حالت شب خودکار در یک زمان از پیش تعیین شده فعال می شود که می توانید آن را تغییر دهید. اگر حالت خودکار را انتخاب کنید، بسته به نور محیط، حالت شب خودکار شروع می شود . می‌توانید نوار لغزنده را بلغزانید تا انتخاب کنید که می‌خواهید حالت شب از چند درصد از نور محیط شروع شود. من شخصاً گزینه زمان بندی را ترجیح می دهم، با این حال، می توانید از یکی که دوست دارید استفاده کنید.

24. چت های خود را قفل کنید

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که تلگرام به دلیل تمرکز بر حریم خصوصی به همان اندازه محبوب شد. این سرویس نه تنها رمزگذاری انتها به انتها را در سمت سرور چیزها ارائه می دهد، بلکه به کاربران اجازه می دهد تا چت های خود را قفل کنند . این برای محافظت از چت های شخصی شما زمانی که دستگاه خود را در اختیار دیگران قرار می دهید عالی است.

برای قفل کردن چت به Settings->Privacy and Security->Passcode Lock بروید و آن را فعال کنید . پس از ایجاد رمز عبور و فعال کردن آن، می‌توانید با ضربه زدن بر روی نماد قفل در سمت راست بالای برنامه، چت‌های خود را قفل و باز کنید.

25. از هشتگ ها برای سازماندهی چت های خود استفاده کنید

یک راه عالی برای سازماندهی چت های خود در یک گروه یا کانال استفاده از هشتگ است. وقتی از یک هشتگ در یک پیام استفاده می کنید، آن کلمه قابل جستجو می شود و به شما امکان می دهد تمام پیام های مربوط به آن موضوع را ببینید. به عنوان مثال، اگر گروه در مورد فیلم جدید Avengers بحث می کند، همه می توانند از هشتگ Avengers استفاده کنند. اگر می‌خواهید همه پیام‌ها را در یک مکان ببینید، فقط می‌توانید روی هشتگ ضربه بزنید و همه پیام‌های دارای آن هشتگ ظاهر می‌شوند.

26. Live Location را به اشتراک بگذارید

درست مانند واتس اپ، تلگرام نیز به شما امکان می دهد مکان زنده را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. این یک ویژگی بسیار مفید است که من شخصاً به طور منظم از آن استفاده می کنم. برای اشتراک‌گذاری مکان زنده خود با شخصی، ابتدا چت را باز کنید و روی دکمه پیوست ضربه بزنید . اکنون، روی مکان ضربه بزنید.

در اینجا گزینه ای برای اشتراک گذاری مکان فعلی یا موقعیت مکانی زنده خود خواهید داشت. گزینه مکان زنده را انتخاب کنید و سپس محدودیت زمانی که مکان شما با آن شخص به اشتراک گذاشته می شود را انتخاب کنید . اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه اشتراک گذاری را فشار دهید تا موقعیت مکانی زنده خود را به اشتراک بگذارید.

27. پین کردن پیام ها در کانال ها

همانطور که اکنون ممکن است، تلگرام به شما اجازه می دهد کانال هایی ایجاد کنید که ابزاری برای پخش پیام های عمومی به مخاطبان بزرگ است. تفاوت اساسی بین یک گروه و یک کانال در این واقعیت است که یک کانال می تواند تعداد نامحدودی داشته باشد و پیام هایی که در داخل یک کانال ارسال می کنید با نام کانال علامت گذاری می شوند و نه مال شما. با این حال، اگر کانال شما بسیار بزرگ است، ممکن است پخش پیامی که قبل از گم شدن در پیام‌های دیگر برای همه آماده باشد، دشوار باشد . برای حل این مشکل، می توانید پیام ها را در داخل یک کانال پین کنید. برای پین کردن پیام کافیست روی آن ضربه بزنید و روی پین ضربه بزنید. اکنون پیام همیشه قبل از اینکه خواننده آنها را حذف کند در بالای صفحه قرار می گیرد.

28. Secret Chat را روشن کنید

اگر ترجیح می دهید محتوای حساس چت های خود را محدود به خود نگه دارید و از رهگیری آن توسط هکرها یا مقامات کشور یا منطقه خود جلوگیری کنید، این ترفند تلگرام برای شما مناسب است. در حالی که چت های معمولی در تلگرام از طریق کاربر به سرور رمزگذاری می شوند و نمی توان آنها را خواند مگر اینکه شخصی به سرورهای تلگرام نفوذ کند، چت های مخفی با ارائه رمزگذاری کاربر به کاربر، آن را به سطح جدیدی می برد. قرار است این چت ها کوتاه مدت باشند و در سرورهای تلگرام ذخیره نشوند.

علاوه بر این پیشرفت‌های امنیتی، می‌توانید یک تایمر خود تخریبی با مدت زمان متفاوت از یک ثانیه تا یک هفته تنظیم کنید. علاوه بر این، شما یا شخص دیگر نمی توانید پیام هایی را که در چت مخفی دریافت می کنید فوروارد کنید و گرفتن اسکرین شات (یا ضبط صفحه) به طور کامل مسدود می شود. در حال حاضر، گفتگوی مخفی فقط به مکالمه بین دو نفر محدود می شود و گروه های مخفی در تلگرام پشتیبانی نمی شوند.

برای شروع یک گفتگوی مخفی، می توانید روی گزینه موجود در منوی همبرگر ضربه بزنید و یک مخاطب را برای شروع چت انتخاب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید به یک چت موجود بروید، روی نوار بالایی برای اطلاعات کاربر ضربه بزنید و به پایین بروید تا گزینه « شروع چت مخفی » را در پایین صفحه پیدا کنید. پس از ضربه زدن بر روی گزینه، طرف مقابل باید دعوت شما را برای شروع گفتگوی مخفی بپذیرد.

29. صداهای اعلان سفارشی

اگر دوست دارید چت های مورد علاقه خود را سفارشی کنید، احتمال زیادی وجود دارد که از صداهای سفارشی قدردانی کنید. چیزی که آن را بسیار مفید می کند این است که به شما امکان می دهد هر کلیپ صوتی کوتاهی را از یک چت به عنوان صدای اعلان تنظیم کنید. شناسایی هشدارها از یک چت تلگرامی خاص کمی برای شما راحت تر می کند. به خاطر داشته باشید که کلیپ صوتی باید کمتر از 5 ثانیه و حداکثر حجم 300 کیلوبایت باشد.

اگر تا به حال هر کلیپ صوتی جالب و کوتاه مانند صدای میم یا هر افکت صوتی خنده دار دریافت کردید (همچنین با صدای ارسالی کار می کند) کافی است آن را به مدت طولانی فشار دهید و گزینه “ذخیره برای اعلان ها” را در پنجره بازشو انتخاب کنید.

اکنون به لیست صداهای اعلان سفارشی شما اضافه خواهد شد. علاوه بر این، تأییدیه ای دریافت خواهید کرد که می گوید اکنون می توانید از این صدا به عنوان آهنگ اعلان در تنظیمات اعلان سفارشی خود استفاده کنید. فقط روی این هشدار تأیید ضربه بزنید یا به تنظیمات -> اعلان‌ها و صداها بروید . پس از آن، روی چت خصوصی ضربه بزنید .

در مرحله بعد، روی Sound ضربه بزنید و سپس صدای اعلان سفارشی خود را که در قسمت Telegram Tones قرار دارد انتخاب کنید. حتماً روی Done در بالا سمت راست ضربه بزنید تا تمام شود. جالب اینجاست که تلگرام صدای اعلان سفارشی شما را به عنوان Cloud Tone نامگذاری می کند و همچنین به شما امکان می دهد هر صوتی را به عنوان صدای اعلان برای چت آپلود کنید.

30. چت های خاص تلگرام را بی صدا کنید

برای مواقعی که ممکن است بخواهید روی کار خود تمرکز کنید یا فقط می‌خواهید هشدارها را از چت‌های تلگرام دور نگه دارید تا از حواس‌پرتی شدن آنها جلوگیری کنید، می‌توانید چت‌ها را بی‌صدا کنید. بله، این دقیقاً همان چیزی است که باید برای سلطنت در چت‌های مزاحم که مدام شما را با پیام‌های غیرضروری بمباران می‌کنند، استفاده کنید. بسته به نیازتان، می‌توانید گپ‌های فردی را برای مدت زمان مشخصی مانند ۱ ساعت، ۸ ساعت، ۱ روز، ۷ روز یا تا تاریخ و زمان دلخواه بی‌صدا کنید.

برای بی صدا کردن یک چت در تلگرام، به چت مورد نظر بروید. بعد، روی نام در بالا ضربه بزنید و سپس دکمه بی‌صدا را بزنید .

در مرحله بعد، روی “Mute for” در منو ضربه بزنید و سپس مدت زمان مورد نظر را در منوی پاپ آپ انتخاب کنید. اگر می‌خواهید تاریخ و زمان سفارشی را انتخاب کنید، روی Mute to ضربه بزنید و سپس تاریخ و زمان را تنظیم کنید.

31. تایمر حذف خودکار را برای چت تلگرام تنظیم کنید

چه دیگر نمی‌خواهید به چت‌های اضافی اجازه دهید فضای ذخیره‌سازی گرانبهای دستگاهتان را به هم بریزند یا بخواهید از چت‌های شخصی خود محافظت کنید، تایمر حذف خودکار برای شما مناسب است. هنگامی که یک تایمر حذف خودکار برای یک چت تلگرامی خاص تنظیم می کنید، پس از اتمام زمان سنج، تمام محتوای آن از جمله تصاویر، فیلم ها و اسناد به طور خودکار حذف می شود.

برای شروع، برنامه تلگرام را در دستگاه خود باز کنید. سپس، به یک چت بروید و روی نام چت در بالا ضربه بزنید.

پس از آن، دکمه More (آیکون سه نقطه) را فشار دهید و در منوی بازشو گزینه Enable Auto-Delete را انتخاب کنید. بعد، بازه زمانی مورد نظر را مانند 1 روز، 1 هفته یا 1 ماه انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید با یک دوره زمانی سفارشی بروید، روی Other ضربه بزنید و سپس زمان را تنظیم کنید.

32. آیکون های برنامه تلگرام را سفارشی کنید

آیا می دانید که تلگرام تعدادی آیکون برنامه آماده ارائه می دهد تا بتوانید ظاهر آیکون را بسته به طرح صفحه اصلی خود تغییر دهید ؟ از زمانی که با این هک مخفی تلگرام برخورد کردم، از آن برای تقویت بازی شخصی سازی صفحه اصلی استفاده کردم . اگر شما نیز در همان قایق باشید، آن را نیز بسیار جالب خواهید یافت.

برای شروع، اپلیکیشن تلگرام را باز کنید . سپس به تنظیمات بروید و Appearance را انتخاب کنید .

در بخش App Icon ، باید تعداد انگشت شماری از نمادهای برنامه از پیش تعریف شده مانند Aqua، Sunset، Mono Black، Classic، Classic Black، Filled و Filled را مشاهده کنید. اکنون، یک نماد برنامه مناسب را انتخاب کنید و همه چیز آماده است!

33. عکس پروفایل خود را مخفی کنید

در حالی که تنظیم یک نمایه خوب و کسب تمجید از دوستان و عزیزانتان عالی است، اما مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید نمایه خود را از دید افراد خاصی پنهان کنید. خوشبختانه، تلگرام کنترل لازم را بر روی نمایان بودن نمایه شما به شما ارائه می دهد.

برنامه تلگرام -> تنظیمات -> حریم خصوصی و امنیت را باز کنید.

اکنون روی عکس نمایه ضربه بزنید . اکنون، شما سه گزینه دارید:

همه (پیش‌فرض: به همه اجازه دهید نمایه شما را ببینند.
مخاطبین من: فقط به مخاطبین خود اجازه دهید نمایه شما را مشاهده کنند.
هرگز با آن به اشتراک نگذارید: عکس نمایه خود را از افراد خاص مخفی کنید.
سپس روی Never Share With ضربه بزنید و سپس افرادی را که می خواهید نمایه خود را از آنها مخفی کنید انتخاب کنید.

34. مدیریت زمانی که جلسات قدیمی به طور خودکار خاتمه می یابند

برای محافظت از اطلاعات شخصی شما، تلگرام پس از 6 ماه به طور خودکار جلسات قبلی شما را خاتمه می دهد. با این حال، می توانید برای افزایش امنیت، زودتر از شر جلسات قدیمی خلاص شوید.

برنامه تلگرام را در آیفون یا دستگاه اندرویدی خود اجرا کنید -> به تنظیمات بروید و Devices را انتخاب کنید .

اکنون روی If Inactive For در پایین صفحه ضربه بزنید و یک گزینه ترجیحی مانند 1 هفته یا 1 ماه را در منوی بازشو انتخاب کنید.

35. لینک های تلگرام را در مرورگر مورد علاقه خود باز کنید

در iOS، تلگرام به شما این امکان را می دهد که یک مرورگر پیش فرض را برای باز شدن لینک ها انتخاب کنید. اگرچه Safari به عنوان گزینه پیش‌فرض تنظیم شده است، می‌توانید مرورگرهای دیگری مانند Chrome، Firefox یا Microsoft Edge را به عنوان گزینه ترجیحی تنظیم کنید.

برنامه تلگرام را در دستگاه خود راه اندازی کنید و به تنظیمات -> داده و ذخیره سازی بروید.

در بخش دیگر، روی Open Links in ضربه بزنید و سپس یک مرورگر ترجیحی را از لیست انتخاب کنید.

تلگرام ابزاری عالی است که بر ایجاد ارتباط بهتر و ایمن‌تر تمرکز دارد. تلگرام نه تنها امنیت بیشتری را از طریق ویژگی هایی مانند رمزگذاری سرتاسر و خود تخریبی تضمین می کند، بلکه به شما امکان می دهد رابط کاربری و تجربه را به طور قابل توجهی سفارشی کنید. با استفاده از این نکات و ترفندهایی که در بالا ذکر کردیم، امیدواریم شانس بیشتری برای تماس با متخصص ترفندهای تلگرام داشته باشید. به نظر شما چیزی را از دست دادیم؟ اطمینان حاصل کنید که در نظرات زیر به ما بگویید زیرا در این صورت ما در مورد انتظارات و کاستی های خود یاد خواهیم گرفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا