آمورش

۱۰ موسسه برتر آموزش زبان عربی در ایران

بهترین موسسه عربی در ایران می تواند هر یک از آموزشگاه هایی باشد که ما قصد داریم در این مطلب برای شما معرفی کنیم. امروزه فقط نیازهای تحصیلی و آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان نیست که لزوم یادگیری زبان عربی را در کنار سایر زبانهای زنده و پویای جهان به اثبات می رساند. یادتان باشد شما به هر زبانی که تسلط داشته باشید می توانید امیدوار باشید که با افراد بیشتری در سطح جهان می توانید ارتباط برقرار کنید.

در واقع وقتی شما به بهترین موسسه عربی در کشور مراجعه می کنید طبیعتا لازم است تا هدف خودتان را از یادگیری این زبان مشخص کنید. آیا شما از علاقه مندان یادگیری این زبان زیبا و جامع هستید؟ آیا قصد دارید تا با زبان و ادبیات عربی بیشتر آشنا شوید؟ آیا در صدد تقویت و گسترش تجارت خودتان با کشورهای حوزه خلیج فارس هستید؟ آیا نمی توانید به درستی در این زمینه تصمیم گیری کنید؟ در خاتمه آیا می خواهید تا با بهترین موسسه عربی در کشور آشنا شوید؟ در واقع پاسخ تمام سوالات شما در این مطلب نهفته است.

بنابراین از شما می خواهیم که تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری در خصوص بهترین موسسه عربی و خدمات آموزشی این مراکز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به شما اطمینان می دهیم که پس از پایان این مطلب به راحتی می توانید بهترین موسسه عربی مورد نظرتان را تعیین کنید و از یادگیری این زبان ارزشمند بهره مند شوید.

اهمیت شناخت بهترین موسسه عربی ایران

بهترین موسسه عربی ایران می تواند در یک نگاه کلی هر یک از اهداف شما را به خوبی پوشش دهد. یعنی اگر قرار است شما در زمینه تقویت زبان آموزی و یادگیری این زبان در دوره های فشرده شرکت کنید بهتر است با تکیه بر موسساتی که مکالمه محور هستند دست به انتخاب بزنید.

ولی در صورتی که قصد دارید تا در زمینه خدمات آموزشی برای دانشجویان و رفع اشکالات زبان عربی در دانش آموزان نتایج درخشانی بگیرید در این صورت لازم است تا موسسات آزمون محور و برگزار کننده دوره های تقویتی در این زمینه را انتخاب کنید. هر چند نباید از این نکته غفلت کنید که برخی از این موسسات واقعا خدماتی متنوع در هر دو زمینه را ارائه می دهند که می تواند جزو اولویت های شما و در ردیف بهترین موسسه عربی در ایران نیز قرار گیرند. به خاطر داشته باشید زبان عربی زبان قرآن است.

زبانی که محبوبیت خاصی نزد مسلمین جهان دارد و از طرفی دارای لهجه ها و گویش های متعددی می باشد. ادبیات جامع و غنی در کنار دستور زبان قاعده مندی که دارد هم از نظر گشایش اقتصادی و رونق گرفتن صادرات کشور با سایر کشورهای عرب زبان و هم از لحاظ تاثیر آن در آزمون های مرتبط و رشته های مختلف تاثیر بسزایی دارد.

شناخت بهترین موسسه عربی در ایران می تواند از هر نظر خواسته ها و اهداف شما را از این نظر تامین نموده و از طرفی به مطالعات شما در این مورد به نوعی سمت و سوی دیگری ببخشد. ولی آیا می توان با همین ملاک ها به تنهایی ادعا کرد که توانسته ایم بهترین موسسه عربی در ایران را شناسایی کنیم؟.

ویژگی های بهترین موسسه عربی

غیر از موارد ذکر شده بهترین موسسه عربی باید دارای ویژگی های متمایزی از سایر آموزشگاه های موجود در سطح کشور باشد. در واقع همین معیارها هستند که موجب شده اند تا در زمره اولویت های زبان آموزان قرار گیرند. در واقع بهره مندی این موسسات از این موارد موجب شده است تا در واقع گرایش زبان آموزان زبان عربی نسبت به آنها بیشتر از سایر موسسات و مراکز آموزشی باشد. برخی از مهمترین ویژگی هایی که موجب شده است تا ۱۰ موسسه مورد نظر ما در زمره بهترین موسسه عربی در سطح کشور نام گیرند عبارتند از:

 • بهره مندی از جدیدترین متدهای آموزش زبان عربی
 • برخورداری از اساتید مجرب و برگزیده
 • خدمات آموزشی متنوع در بهترین موسسه عربی
 • استفاده از وب سایت های پشتیبانی آنلاین
 • دارا بودن خدمات مشاوره رایگان برای دانشجویان و سایر زبان آموزان
 • برنامه و زمان بندی منظم دوره ها برای مقاطع مختلف تحصیلی
 • منابع آموزشی معتبر و قابل دسترسی در بهترین موسسه عربی ایران
 • قیمت مناسب شهریه این موسسات
 • برگزاری دوره ها به صورت آنلاین و حضوری
 • رعایت استانداردهای تشکیل کلاس های حضوری و نیمه حضوری
 • داشتن مجوزهای معتبر و رسمی برای فعالیت در بهترین موسسه عربی ایران
 • فضای آموزشی مناسب
 • دسترسی آسان به این مراکز
 • داشتن نمایندگی ها و شعب مختلف در سایر نقاط کشور

یک یادآوری در خصوص بهترین موسسه عربی کشور

البته نباید فراموش کنید که در سطح کشور مراکز و موسسات معتبر و متعددی وجود دارند که در زمینه آموزش زبان عربی فعالیت دارند. هر چند ملاک ها و ویژگی های های دیگری را نیز می توانیم برای معرفی بهترین موسسه عربی ایران مطرح کنیم با این وجود در این مطلب تکیه بر تنوع خدمات و توانمندیهای آموزشی این مراکز بوده است و امیدواریم بتوانیم یاری گر مشتاقان یادگیری این زبان دیرپا و با اهمیت در سطح جهان باشیم. در ادامه شما را با ۱۰ موسسه برتر زبان عربی که در زمره بهترین موسسه عربی ایران قرار دارند بیشتر آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با بهترین موسسه عربی در ایران: مشتمل بر ۱۰ موسسه برتر زبان عربی

در فهرست زیر ۱۰ موسسه را به عنوان بهترین موسسه عربی در ایران به شما معرفی می کنیم. امیدواریم تا از بین این موسسات انتخاب مناسبی را انجام دهید تا اهداف آموزشی شما در این زمینه به درستی تحقق پیدا کند. این ده موسسه عبارتند از:

۱-موسسه کانون زبان ایران

۲-آموزشگاه کارینو

۳-آموزشگاه زبان ایران کمبریج

۴-آموزشگاه زبان حوزه

۵-موسسه علامه قطب راوندی

۶-موسسه زبان بین المللی ایرانیان یا ایران آکسفورد

۷- آموزشگاه زبان گات

۸- آموزشگاه زبان آموزان پیشرو

۹-ـآموزشگاه معهد الضاد

۱۰-آموزشگاه حافظ قرن ارتباطات

در ادامه این مطلب شما را با این آموزشگاه ها که به عنوان بهترین موسسه عربی در ایران شناخته می شوند بیشتر آشنا خواهیم کرد.

۱- آموزشگاه زبان ایران کمبریج

آموزشگاه زبان عربی ایران کمبریج با افتخار بیش از یکدهه است که در حال فعالیت میباشد ، این مرکز با بهره مندی از اساتید بومی عرب زبان توانسته استانداردهای بالای آموزش زبان عربی را طبق بروزترین استانداردهای بین المللی ارایه نماید.این مدرسین عالی رتبه از همان سطوح پایه در خدمت شما عزیزان قرار خواهند گرفت.

بهره مندی از منابع برتر این رشته آموزشی سبب شده تا این کلاس ها بصورت کاملا نتیجه بخش و مفید ارایه گردد.

 • این دوره ها بصورت کاملا زودبازده و در کوتاهترین بازه زمانی ممکن ارایه میگردد
 • در تمامی سطوح و با تنوع کاملی در روزهای هفته در حال ارایه میباشد
 • یکی از پر استقبال ترین دورها کلاس های تکروز پایان هفته میباشد
 • که با تنوع بسیار عالی و در سطوح مختلف از سطح اساسیه تا عالیه ارایه میگردد
 • از مزایای منحصر بفرد این دوره ها مدرسین عرب زبان میباشد
 • در واقع برای هر لهجه گویشی مدرسی از همان خطه برای شما در نظر گرفته میشود
 • اما در واقع اساس کار لهجه فصیح و گویش استاندارد زبان عربی میباشد
 • یکی دیگر از مزایای این مرکز هزینه های بسیار منصفانه با توجه به این سطح از کیفیت میباشد

آموزش زبان عربی در ایران کمبریج در تمامی فرمت ها در حال ارایه میباشد.بطور کلی دوره های گروهی ، خصوصی ، و آنلاین با مزایای کاملا منحصر بفردی در این مجموعه در حال ارایه و تدارک دیده شده است.

مرکز زبان ایران کمبریج در دو شعبه در شهر تهران در حال فعالیت است و همه روزه حتی در روزهای جمعه و پایان هفته در خدمت شما عزیزان خواهد .

شما عزیزان میتوانید برای آگاهی از اخبار و اطلاعات بیشتر پیج اینستاگرام ایران کمبریج را نیز دنبال فرمایید.

شعبه مرکزی ( میدان ولیعصر ) : ۸۸۸۵۴۰۴۸ – ۸۸۸۵۴۲۰۷

شعبه غرب ( میدان صادقیه ) : ۴۴۰۲۴۲۹۸ – ۴۴۰۲۴۳۷۱

۲- آموزشگاه زبان حوزه

این آموزشگاه معتبر و تخصصی نیز به عنوان بهترین موسسه عربی همزمان با تاسیس مدرسه معصومیه(س) شروع به کار نموده است. یعنی می توان برای آن سابقه ای در حدود ۳۰ سال در نظر گرفت. هر چند این آموزشگاه به عنوان بهترین موسسه عربی در ایران فعالیت های خود را غیر از زبان عربی روی دو زبان انگلیسی و فرانسه نیز آغاز نموده است.

با این وجود به دلیل نیاز حوزه علمیه به بهره مندی از آموزش این زبان ها و به خصوص زبان عربی هم اکنون این آموزشگاهها به یکی از بهترین موسسات آموزش زبان در ایران تبدیل شده است. این کلاس ها و دوره های مربوطه هم اکنون در جریان بوده و این آموزشگاه به صورت علمی و متمرکز آموزش های مختلفی را به منظور تقویت و یادگیری زبان های خارجی از جمله زبان عربی با تکیه بر یادگیری لهجه های مختلف زبان عربی آغاز کرده است.

این موسسه شعبات متعددی در شهرهای بزرگ از قبیل تهران، قم، اصفهان و مشهد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق وب سایت این موسسه یا سایر راه های ارتباطی که در زیر به آن اشاره می کنیم با این موسسه معتبر ارتباط برقرار کنید.

نشانی موسسه: : قم – خیابان ۴۵ متری صدوقی – مجتمع شهید صدوقی – فاز ۳ – مرکز آموزش زبان حوزه علمیه قم

تلفن تماس: ۳۳۹۲۲۰۵۱- ۳۲۹۲۳۶۸۵-۰۲۵

۳- آموزشگاه زبان گات

یکی دیگر از آموزشگاه هایی که همواره در صدر گروه ها و موسسات آموزش زبان های مختلف قرار دارد و میتوان یقینا آن را به عنوان بهترین موسسه عربی در ایران برشمرد آموزشگاه زبان گات است. استفاده از منابع معتبر و دوره های مکالمه و ترجمه از جمله ویژگی های این موسسه در مقایسه با سایر آموزشگاه هایی میباشد که صرفا در یک زمینه فعالیت می کنند. این موسسه به عنوان نخستین برگزار کننده دوره های آموزش آنلاین زبان عربی در ایران نیز به شمار می رود و از سویی دارای شعبات شش گانه ای در شهر تهران می باشد که به راحتی در دسترس عموم علاقه مندان قرار می گیرد.

نشانی: تهران،بلوار آیت الله کاشانی، بین شقایق و ستاری، روبروی فرهنگسرای نور، پلاک ۴۶۶

شماره تلفن: ۴۴۰۳۸۵۵۷-۴۴۰۳۸۸۴۶ -۴۴۱۵۴۹۴۰- ۴۴۱۵۴۹۵۰

۴- آموزشگاه زبان کارینو

یکی دیگر از آموزشگاه هایی که در رده بهترین موسسه عربی در ایران برشمرده می شود آموزشگاه کارینو می باشد. این آموزشگاه با دو شعبه در تهرانپارس و عباس آباد خدمات تخصصی و جامعی را در زمینه آموزش زبان عربی به علاقه مندان ارائه می نماید.

مهمترین خدماتی که در این آموزشگاه به عنوان بهترین موسسه عربی برای دانش آموزان ارائه می شود برگزاری دوره های کنکور از پایه یعنی سال هفتم تا دوازدهم می باشد. آموزش مکالمه، تدریس مهارت های چهارگانه زبان عربی، دوره های مکالمه فشرده و یک ماهه در کنار برخورداری از خدمات آموزش آنلاین فقط بخشی از خدماتی آموزشی این آموزشگاه با سابقه که حدود ۱۵ سال در این زمینه سابقه دارد و در رده بهترین موسسه عربی قرار گرفته به شمار می رود.

فضای آموزشگاه بسیار مناسب و منطبق با چیدمان آموزشگاه های مدرن بوده و به طور کلی محیطی صمیمی و مفید را برای شما خلق خواهد کرد. تکیه بر همین موارد است که آموزشگاه کارینو را در گروه بهترین موسسه عربی و آموزشگاه های خوشنام و با سابقه در کشور قرار داده است. در صورت تمایل می توانید از روش های زیر برای تماس با آموزشگاه کارینو یا بهترین موسسه عربی در کشور استفاده کنید:

نشانی شعبه اول: فلکه اول تهرانپارس – انتهای کوچه ۱۴۸ شرقی – نرسیده به ۱۲۱ – پلاک ۴ – ساختمان کارینو

تلفن تماس:۷۷۷۴۵۲۲۸-۷۷۷۳۷۴۲۱-۷۷۷۳۷۴۲۸

شعبه دوم: تقاطع عباس آباد و شریعتی- جنب مترو قدوسی- پلاک ۵

تلفن:۸۸۵۳۸۲۰۱

۵- موسسه علامه قطب راوندی

یکی دیگر از موسساتی که به جرات می توان گفت دارای ویژگی های قابل توجهی از نظر کیفیت آموزشی به شمار می رود موسسه علامه قطب راوندی است. این موسسه از سال ۱۳۷۲ تاسیس و در زمینه آموزش زبان های مختلف از جمله زبان عربی فعالیت دارد. هر چند با توجه به شیوع ویروس کرونا این موسسه نیز همانند سایر موسسات دیگر فعالیت های خود را به صورت مجازی و کلاس های آنلاین برگزار می کند با این وجود همواره می تواند به عنوان بهترین موسسه عربی در ایران شناخته شود.

دوره های آموزش به صورت ترمیک بوده و در بدو ثبت نام در صورت قبولی در آزمون تست سطح مربوطه زبان آموز می تواند کار را از همان سطح شروع کند. این موسسه دارای سه شعبه در شهر تهران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از راه های زیر با این موسسه ارتباط برقرار کنید.

نشانی دفتر مرکزی موسسه – تهران – خیابان میرزای شیرازی – کوچه عرفان – پلاک ۴

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۷۱۴۰۱۸

۶- موسسه زبان بین المللی ایرانیان

موسسه زبان بین المللی ایرانیان یا ایران آکسفورد نیز در زمره بهترین موسسه عربی در ایران قرار گرفته است. از جمله ویژگی هایی که این موسسه به خصوص در زمان برگزاری امتحانات و آزمون های مربوطه در پیش میگیرد بازگشت وجه واریزی دوره در صورت عدم قبولی یا عدم کسب نتیجه مورد نظر می باشد. بنابراین موسسه ای را که تا این اندازه به خدمات خودش متعهد است و بهترین دوره های آموزش زبان های مختلف از جمله آموزش زبان عربی را برگزار می کند بهتر است به گزینه های تان اضافه کنید.

راه های ارتباطی:

نشانی: تهران- ميدان هفت تير، جنب فروشگاه ياس ، كوچه شريعتي پلاك ١٣

(۰۲۱) ۸۸ ۸۹ ۱۶ ۶۹-(۰۲۱) ۸۸ ۹۳ ۴۴ ۷۵

۷- کانون زبان ایران

شاید بهترین مشوق برای کسانی که دوست دارند با بهترین موسسه عربی آشنا شوند و زبان عربی را در یک فضای آموزشی متنوع سپری نمایند بهره مندی از امکانات کانون زبان ایران باشد. این موسسه همچنان که گفته شد به نوعی بهترین موسسه عربی در ایران نیز شناخته می شود به دلیل شعب متعددی که در سطح کشور دارد به عنوان یکی از نخستین گزینه های پیشنهادی به زبان آموزان عزیز معرفی می شود. شما می توانید کلاس های خود را به صورت آنلاین یا حضوری برگزار کنید.

در ضمن به دلیل تعداد زیاد متقاضیان یادگیری زبان عربی همچنین قادر هستید تا با مراجعه به وب سایت این کانون کلاس ها را پیش از موعد رزرو کنید. این دوره ها در ۶ شاخه مختلف برگزار می شود. زبان آموزان می توانند با توجه به مقاطع مختلف و سطح مهارت خود که در این موسسه مورد سنجش قرار می گیرد در این دوره ها شرکت کنند.

این دوره ها که در بهترین موسسه عربی کشور برگزار می شوند عبارتند از:

۱-دوره های مکالمه محور در ۴ مقطع و ۱۳ سطح برگزار می گردد. مدت زمان کلی این دوره ها ۵۵۰ دقیقه است. این دوره ها در سطوح بنیادی(۱ ترم)، مقدماتی، متوسطه و پیشرفته هر یک در ۴ ترم تشکیل شده و از روش های مختلفی منطبق با الگوهای آموزشی مراکز معتبر آموزشی عربی در جهان هم به صورت تصویری و هم به شکل شنیداری بهره گرفته می شود.

۲-دوره های قواعد محور در دو سطح عمومی و تخصصی هر یک در ۴ ترم و حدود ۳۴۰ ساعت با تکیه بر قواعد دستوری و صرف و نحو زبان عربی می باشد.

۳-دوره ترجمه برای آمادگی در آزمون های سراسری و همچنین مترجمی زبا ن عربی در ۴ سطح شو

۴- دوره یادگیری زبان عربی با گویش شامی یعنی کشورهای سوریه، لبنان، اردن و فلسطین مشتمل بر ۴ ترم

۵-دوره یادگیری زبان عربی با گویش عراقی مشتمل بر ۴ سطح و ۲۱ جلسه می باشد و شرط پذیرش این است که باید زبان آموز دوره های گویش شامی را با موفقیت سپری کرده باشد.

۶-دوره مکالمات آزاد و موضوعی طی ۲۱ جلسه برگزار می شود و زبان آموزان سطح میانه ۴ را با موفقیت سپری کرده باشند. برای تماس با این موسسه می توانید از راه های زیر استفاده کنید.

نشانی آموزشگاه : تهران- خیابان استاد مطهری – خیابان فجر – شماره ۳۳
صندوق پستی: ۶۳۶۸-۱۴۱۵۵
تلفن تماس: ۴-۸۸۳۰۸۰۳۲ -۰۲۱
نمایر آموزشگاه : ۸۸۳۲۲۰۳۴ -۰۲۱

۸- آموزشگاه زبان آموزان پیشرو

بدون شک اصطلاح بهترین موسسه عربی و بهترین آموزشگاههای موجود به خصوص از نظر درجه علمی و آموزشی می تواند متعلق به آموزشگاه زبان پیشرو باشد. این آموزشگاه با سابقه ای در حدود ۱۸ سال یکی از بهترین موسسات کنونی در بین موسسات موجود به شمار می رود. پرداخت شهریه در این موسسه می تواند حتی به صورت اقساط نیز انجام شود. در ضمن مشاوره و تعیین سطح علاقه مندان نیز رایگان می باشد. امکان ارسال معلم خصوص به منزل یا محل کار شما و برگزاری کلاس های خصوصی در این موسسه مطابق با جدیدترین متدهای آموزشی جهان می باشد که آن را از هر نظر از سایر مراکز آموزشی متمایز کرده است. برای تماس با این آموزشگاه از راه های زیر استفاده کنید:

نشانی موسسه زبان آموزان پیشرو (دفتر مرکزی) :

تهران- خیابان ولیعصر نبش خیابان فاطمی – پلاک ۱۹۴۸ – ساختمان شماره یک – طبقه ۶ – واحد ۶۹

تلفن های تماس :

شمال تهران ۲۲۶۴۰۵۱۰ – ۲۲۶۴۰۴۸۴

غرب تهران ۸۸۳۳۸۲۸۶ – ۴۴۴۶۴۵۳۲
شرق تهران ۸۸۰۰۱۰۲۷ – ۷۷۶۰۳۰۵۰

مرکز تهران ۶۶۴۷۷۱۴۳

۹- آموزشگاه معهد الضاد

این موسسه بدون شک در زمره بهترین موسسات آموزش زبان عربی در ایران به شمار می روند. زمانی که می گوییم بهترین موسسه عربی در ایران بدین معنی است که ضمن برخورداری از آموزش های متنوع در زمینه مکالمه و لهجه های مختلف زبان عربی همچنین از نظر قواعد دستوری که در اصطلاح آن را صرف و نحو می دانند و همچنین ترجمه از عربی به فارسی و برعکس می توان این دوره ها را از سطح کارشناسی تا دکتری در این آموزشگاه سپری نمود. لازم به ذکر است اساتید این آموزشگاه از جمله اساتید برجسته عراقی بوده و در تهران دارای دو شعبه می باشد.

آدرس: تهران – خیابان انقلاب اسلامی-ابتدای خیابان فلسطین جنوبی-پلاک۲۸۶ – طبقه ۱

تلفن های تماس: ۰۲۱-۸۸۴۴۹۹۸۴-۰۲۱-۶۶۱۷۶۰۱۷

وب سایت: https://zaadnet.ir/

۱۰- آموزشگاه حافظ قرن ارتباطات

این موسسه بدون شک می تواند در گروه بهترین موسسه عربی قرار گیرد. برای اثبات این ادعا فقط کافیست به منابع ارزشمندی که برای یادگیری و آموزش هر زبان معتبری از جمله زبان عربی ارائه می دهد نگاهی بیندازیم. بهره مندی از خدمات آموزشی اساتید برجسته زبان عربی و تکیه بر منابع و متون این زبان که از جدیدترین منابع مورد تایید دانشگاه های معتبر عربی انتخاب شده اند توانسته است مشتاقان این زبان را از هر نقطه کشور به این موسسه پویا و تخصصی بکشاند. هر چند این آموزشگاه در شهر مشهد واقع شده است ولی از نظر کیفیت آموزشی هیچ تفاوتی با آموزشگاههای سایر کلانشهرهای کشور ندارد. شما می توانید به منظور اطلاع از دوره های مختلفی که در بهترین موسسه عربی ایران یعنی آموزشگاه حافظ قرن ارتباطات برگزار می شود به وب سایت زیر مراجعه کنید یا از روش های زیر با این موسسه ارتباط برقرار نمایید.

نشانی دفتر مرکزی: مشهد، بلوار احمدآباد، خیابان ابوذر غفاری، بین ابوذر غفاری ۹ و ۱۱

تلفن تماس دفتر مرکزی: ۳۸۴۱۰۴۰۰ – ۵۱ ۰

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا