اخبار

پاپ تمدید آتش بس در غزه را خواستار شد

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، امروز چهارشنبه خواستار تمدید شدن آتش‌بس موقت فعلی در نوار غزه در ضمن تداوم روند آزاد کردن اسرا و دسترسی کمک‌های بشردوستانه به این منطقه شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس در جریان سخنرانی هفتگی خود در روز چهارشنبه درباره وضعیت غزه گفنت: «ما خواستار صلح هستیم.»

او اظهار کرد نگران کمبود آب، نان و تشدید درد و رنج های مردم عادی در غزه است.

در راستای حمایت‌ مقامات و سازمان‌های غربی و بین المللی از تمدید آتش‌بس موقت در نوار غزه، گروه هفت نیز خواستار تداوم آتش بس بشردوستانه شد.

وزرای خارجه اعضای گروه هفت روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفتند: «ما از تمدید آتش‌بس بین حماس و اسرائیل و توافق بر سر وقفه‌های بیشتر در صورت لزوم، با هدف افزایش ارسال کمک‌ها به نوار غزه و آزادی همه گروگان‌ها حمایت می‌کنیم.»

«مارک وارنر»، رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا هم در گفتگو با شبکه «ام اس ان بی سی» گفت، بسیار مهم است که آتش‌بس در نوار غزه ادامه یابد و رژیم صهیونیستی وجوهات فلسطین را آزاد کند.

پیش از این همچنین اورزولا فون ‌در لاین رئیس کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه از توافق برای تمدید دو روزه آتش‌بس موقت در نوار غزه استقبال کرده بود.

رژیم صهیونیستی و جنبش حماس شامگاه دوشنبه با میانجیگری مصر، قطر و آمریکا بر سر تمدید دو روزه آتش‌بس توافق کردند که امروز در صورت عدم تمدید به پایان خواهد رسید.

چهارشنبه گذشته و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند.

طبق توافق تبادل اسرا که جمعه پیش مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر صهیونیست، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

310310

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا