آمورش

پارتنر زبان انگلیسی کیست؟ | چطور پارتنر انگلیسی خوب پیدا کنیم؟

اگر به دنبال پارتنر انگلیسی و راه‌های پیدا کردن آن هستید، احتمالا در مراحل یادگیری زبان انگلیسی بوده و در تلاش هستید تا مهارت‌های گفتاری خود را تقویت کنید. فرقی نمی‌کند مشغول یادگیری چه زبان هستید، در هر صورت باید از دانسته‌های خود در گفتار استفاده کنید تا متوجه نقاط قوت و ضعف خود شوید. برای انجام مکالمات باید شخصی تحت عنوان پارتنر انگلیسی پیدا کنید که به جملات شما گوش داده، پاسخ سوالات انگلیسی را بدهد و مشکلات موجود در جملات را تصحیح کند. از کجا باید این پارتنر را پیدا کنیم؟ در ادامه مقاله با اکادمی روان همراه باشید.

چرا برای تقویت مهارت‌های گفتاری خود باید مکالمه کنیم؟ چرا تمرین با یک پارتنر انگلیسی باعث تقویت مهارت گفتاری می‌شود؟ آیا پارتنر انگلیسی من باید انگلیسی زبان بومی باشد؟ از کجا باید یک پارتنر انگلیسی خوب پیدا کنم؟ اطرافیان خود شما جلسات زبان در Meetup اپلیکیشن‌های تبادل زبان استفاده از شبکه‌های اجتماعی انجمن زبان Reddit معلم خصوصی زبان انگلیسی چگونه بیشترین بهره را از زمان مکالمه با پارتنر انگلیسی ببرم؟ در مورد چه موضوعاتی صحبت کنیم؟ پس از پایان گفتگو

چرا برای تقویت مهارت‌های گفتاری خود باید مکالمه کنیم؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که کتاب‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد پس چرا به دنبال پارتنر باشم وقتی خودم می‌توانم کتاب بخوانم؟ برای بهتر شدن در هر مهارت و کاری باید آن را دائما تمرین کنید. هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ استفاده از زبان در کشورهای دیگر؛ در نتیجه باید تمرینات زیادی انجام دهید تا بتوانید مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرده و منظور خود را به شخص مقابل توضیح دهید.

موقعیتی را تصور کنید که به یک کشور دیگر سفر کرده و قصد دارید برای خرید به خارج از هتل یا منزل خود بروید. در این شرایط باید بتوانید حداقل جملات روزمره را به زبان انگلیسی بازگو کرده و متوجه صحبت‌های فروشنده بشوید. علاوه بر آن در زبان انگلیسی اصطلاحاتی وجود دارد که تنها در صورت مکالمه با یک شخص دیگر آن‌ها را خواهید آموخت و همین موضوع اهمیت شروع مکالمه را نشان می‌دهد. می‌توانید از اشخاصی که مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستند بپرسید هدف‌شان از شرکت در دوره‌های انگلیسی چیست، بدون شک پاسخ بیشتر آن‌ها این است که دوست دارند به زبان انگلیسی صحبت کرده و با سایر افراد ارتباط برقرار کنند.

برای اینکه مانند یک بومی زبان انگلیسی صحبت کنید، باید تمرین زیاد انجام دهید و هیچ راه میانبری برای آن وجود ندارد؛ پارتنر انگلیسی شخصی است که به شما در این راه کمک خواهد کرد.

مطالعه کنید: 10 روش 100% تضمینی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

چرا تمرین با یک پارتنر انگلیسی باعث تقویت مهارت گفتاری می‌شود؟

 • صحبت با یک پارتنر انگلیسی راه فعالی برای یادگیری زبان است. راه‌های دیگری مانند آموزش تئوری گرامر یا لغات وجود دارد اما ان روش‌ها نمی‌توانند مانند تمرین مکالمه با یک انگلیسی زبان مفید باشند.
 • برخی موضوعات در داخل کتب درج نشده و تنها در صورتی متوجه آن خواهید شد که با یک انگلیسی زبان صحبت کنید. در هر زبانی برخی کلمات یا اصطلاحات جدید ساخته می‌شود که تنها در صورت صحبت با یک فرد بومی متوجه آن‌ها خواهید شد.
 • پارتنر انگلیسی نقاط ضعف شما را برطرف خواهد کرد. ممکن است گاهی اوقات متوجه منظور پارتنر خود نشوید، در این شرایط شخص مقابل سعی می‌کند آهسته‌تر صحبت کرده و منظور خود را ساده‌تر بیان کند. پس از اینکه متوجه معنای جمله شدید، با یک عبارت یا ساختار جدید آشنا خواهید شد که پیش از این آشنایی نداشتید؛ در نتیجه نقاط ضعف خود را پیدا کرده و با کمک پارتنر آن‌ها را رفع می‌کنید. مکالمه به زبان انگلیسی سطح بازخورد بالایی ارائه خواهد داد که بررسی این بازخوردها می‌تواند نقش مهمی در بهبود مشکلات گفتاری شما ایفا کند.
 • معمولا صحبت کردن با افراد دیگر تجربه‌ای جالب و لذت بخش است و افراد زیادی دوست دارند زمانی از روز را به صحبت با دیگران بگذراند. برای این‌که این حس جذاب را تجربه کنید، می‌توانید مکالمات ساده روزمره خود را به انگلیسی انجام دهید تا علاوه بر یادگیری زبان، اوقات خوشی را سپری کنید.

از دست ندهید: بهترین روش “تدریس زبان انگلیسی” (English Teaching Methods) 10 روش کاربردی!

آیا پارتنر انگلیسی من باید انگلیسی زبان بومی باشد؟

طبیعتا صحبت کردن با یک انگلیسی زبان بومی مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت اما این یک ضرورت نیست که در ابتدای راه حتما پارتنر انگلیسی بومی پیدا کنید. افرادی که به صورت بومی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، بهترین پارتنر برای شما خواهند بود زیرا به شما می‌گویند چه سبک از جملات در زندگی روزمره استفاده شده و بیان چه جملاتی گفتار شما را عجیب می‌کند. آن‌ها در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده و به راحتی متوجه مشکلات موجود در گفتار شما خواهند شد.

با توجه به اینکه صحبت کردن با یک پارتنر انگلیسی بومی مزایای بیشماری دارد، اما گاهی اوقات پیدا کردن آن‌ها سخت خواهد بود. در این شرایط صحبت یا یک فرد دیگر هم نکات مثبتی دارد. به طور مثال اگر یک زبان اموز با سطح خود یا کمی بالاتر پیدا کنید، با استرس کمتری شروع به مکالمه خواهید کرد و در کنار هم رشد می‌کنید. علاوه بر افرادی که مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستند، تعدادی از پارتنرهای انگلیسی این زبان را به عنوان زبان دوم فرا گرفته و کاملا با ساختار و لغات آن اشنایی دارند، در نتیجه می‌توانند مانند یک بومی زبان به شما کمک کنند.

آیا پارتنر انگلیسی من باید انگلیسی زبان بومی باشد؟

آیا پارتنر انگلیسی من باید انگلیسی زبان بومی باشد؟

از کجا باید یک پارتنر انگلیسی خوب پیدا کنم؟

از کجا پارتنر انگلیسی خوب پیدا کنیم؟

افراد زیادی وجود دارند که با شما انگلیسی صحبت کنند پس نگران پیدا کردن یک پارتنر انگلیسی نباشد. راه‌های مختلفی برای پیدا کردن پارتنر وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

اطرافیان خود شما

پیش از هر چیزی محیط اطراف خود را مورد بررسی قرار دهید. شاید همکاری داشته باشید که به زبان انگلیسی تسلط داشته و می‌تواند به شما کمک کند یا شاید یکی از اقوام شما مشغول یادگیری زبان انگلیسی بوده و از اینکه با شما مکالمه کند خوشحال شود. بهترین راه این است که به دوستان، خانواده و همکاران خود بگویید که قصد دارید به زبان انگلیسی مکالمه کنید و ببینید آیا کسی داوطلب کمک به شما خواهد بود یا خیر. اگر شخصی را پیدا نکردید به سراغ روش‌های زیر بروید.

مطالعه کنید: Fluency چیست؟ | 7 روش تقویت fluency در اسپیکینگ انگلیسی

جلسات زبان در Meetup

یک از وب سایت‌های مفید برای تقویت مهارت‌های انگلیسی، وب سایت Meetup است که شاید تا به حال نام آن را شنیده باشید. Meetup وب‌سایتی است که در آن افراد با علایق مشابه دور هم جمع شده و با هم شروع به صحبت می‌کنند. همیشه یک جلسه باشگاه مکالمه انگلیسی پیدا خواهید کرد که معمولاً رایگان یا کم هزینه هستند. برای استفاده از امکانات این سایت، تنها کافیست در وب سایت ثبت نام کرده و سپس شهر مورد نظر خود را جستجو کنید. مطمئن باشید که شما در این سایت مکالماتی عالی خواهید داشت و پیشرفت قابل قبولی در مکالمات روزمره تجربه می‌کنید؛ حنی ممکن است با افرادی ملاقات کنید که علاقه مند به گفتگوی انفرادی با شما در خارج از گروه نیز هستند.

اپلیکیشن‌های تبادل زبان

یکی از کاربردترین راه‌ها برای پیدا کردن پارتنر انگلیسی، نصب یک اپلیکیشن تبادل زبان است که شما را به افراد زیادی در نقاط مختلف دنیا متصل می‌کنند. یکی از نکات جالب در مورد این اپلیکیشن‌ها این است که معمولا فردی انگلیسی زبان را به شما معرفی می‌کند. این فرد در تلاش است که زبان فارسی را یاد بگیرد و شما در مقابل در تلاش هستید زبان انگلیسی یاد بگیرید، در نتیجه یک تبادل زبانی اتفاق خواهد افتاد. شما به آن شخص فارسی آموزش داده و شخص مقابل به شما انگلیسی می‌آموزد که این کار با انجام مکالمات مختلف امکان پذیر خواهد بود.

این روزها نرم افزارها و سایت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای پیدا کردن پارتنر استفاده کنید اما در زیر نام کاربردترین آن‌ها درج شده است:

 • Conversation Exchange
 • Tandem
 • My Language Exchange
 • Speaky
 • HiNative
 • Polyglot Club
 • HelloTalk
 • Bilingua
 • The Mixer
 • Speaky
 • Easy Language Exchange
 • Papora
 • LingoGlobe
 • Scrabbin
 • Language Share
 • net

از آنجایی که تنوع این اپلیکیشن‌ها بسیار بالاست و هر کدام روش کاری مختص به خود را دارد، ابتدا یکی را نصب کرده و شروع به انجام مکالمه با کمک آن کنید. اگر با آن ارتباط برقرار نکردید به سراغ سایت یا نرم افزار بدی بروید تا در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی تنها ابزاری برای پر کردن اوقات فراغت یا تماشای تصاویر نیستند بلکه می‌توان از آن‌ها استفاده مفیدتری هم کرد. در شبکه‌های اجتماعی افراد زیادی از سایر نقاط دنیا وجود دارند که برخی از آن‌ها پارتنری عالی برای مکالمات شما خواهند بود.

 • نظرات یوتیوب: مطالعه نظرات یوتیوب راهی مفید برای شماست که بتوانید توسط آن یک پارتنر پیدا کنید. به سراغ ویدیوهایی بروید که در یوتیوب انگلیسی آموزش می‌دهند، سپس بخش کامنت‌ها را مطالعه کنید. در بخش کامنت ها افراد زیادی را پیدا خواهید کرد که به دنبال شخصی برای مکالمه هستند. برای مشاهده‌ی بهترین کانال‌های آموزش زبان در یوتیوب کلیک کنید.
 • گروه‌های بزرگ آموزش زبان انگلیسی: در تلگرام یا واتساپ گروه‌های زیادی وجود دارند که در آن‌ها افراد زیادی عضو بوده و به زبان انگلیسی مکالمه می‌کنند. می‌توانید عضو یکی از گرو‌ها شده و شروع به صحبت کنید و یا بخواهید یک پارتنر انگلیسی با شما مکالمه داشته باشد.
 • گروه‌های فیس بوک: فیس بوک در ایران به نسبت کمتر استفاده می‌شود اما می‌تواند یک راه عالی برای پیدا کردن پارتنر باشد. در داخل فیس بوک گروه‌های آموزش زبان انگلیسی زیادی وجود دارند که پس از عضویت در آن گروه‌ها می‌توانید به دنبال پارتنر مکالمه خود بگردید.

انجمن زبان Reddit

یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌های سراسر دنیا، انجمن Reddit است که تقریبا هر چیزی را می‌توانید در داخل آن پیدا کنید. افراد زیادی در داخل این انجمن وجود دارند که در جستجوی یک پارتنر انگلیسی هستند. یا خود یک پست ایجاد کنید و بگویید دنبال پارتنر هستید و یا پاسخی به پست شخص دیگری ارسال کنید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی

اگر با هیچ کدام از روش‌های بالا موفق نشدید یک پارتنر خوب پیدا کنید، بهترین راه استخدام یک معلم خصوصی است. معلم‌های زبان انگلیسی با شما مکالمه کرده و نکات لازم را دائما برای شما مرور خواهند کرد. از جهاتی داشتن یک معلم خصوصی می‌تواند تاثیر بهتری نسبت به پارتنر زبان انگلیسی بگذارد زیرا معلم زبان انگلیسی کاملا با اصول این زبان آشنا بوده و می‌تواند هر مشکلی در مکالمه را برطرف سازد اما وقتی با فردی صحبت می‌کنید که مانند شما مشغول یادگیری زبان انگلیسی است، احتمال دارد برخی از خطاهای گفتاری شما را متوجه نشود. البته یک نکته دیگر هم در مورد داشتن معلم خصوصی قابل تامل است، معلم خصوصی مانند یک کلاس درس از لحاظ گرامری به شما اموزش داده و شاید مکالمات در حد انتظار شما طولانی نباشد.

چگونه بیشترین بهره را از زمان مکالمه با پارتنر انگلیسی ببرم؟

چگونه بیشترین بهره را از زمان مکالمه با پارتنر انگلیسی ببرم؟

چگونه بیشترین بهره را از زمان مکالمه با پارتنر انگلیسی ببرم؟

همانطور که تا اینجای مقاله مشاهده کردید راه‌های زیادی برای یافتن شریک گفتگو به زبان انگلیسی وجود دارد اما پس از یافتن این پارتنر باید چه کاری انجام دهید که هر دو بیشترین بهره را ببرید؟ بهرحال هر دو وقت زیادی صرف این مکالمات خواهید کرد و انتظار دارید پس از مدتی وضعیت مکالمات شما بهتر شود.

 • در قدم اول باید یک زمان را تعیین کنید. با توجه به این‌که ممکن است پارتنر شما در کشور دیگری زندگی کند، باید اختلاف زمانی را در نظر گرفته و بهترین ساعت را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب ساعت نوبت به انتخاب نرم افزار می‌رسد. دوست دارید از چه برنامه‌ای برای انجام مکالمه استفاده کنید؟ با پارتنر خود مشورت کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. بهترین گزینه‌ها Skype و Zoom هستند که با ارائه کیفیت بالای خدمات، می‌توانند ارتباطی پایدار و با کیفیت را تضمین کنند.
 • هدف خود را مشخص کنید. نقطه ضعف شما واژگان است یا جمله سازی؟ به پارتنر خود در این مورد بگویید تا بتوانید با در نظر گرفتن نقاط ضعف یکدیگر، بهترین برنامه را داشته باشید.
 • ترجیحا پیش از شروع مکالمه تمرین نکنید. هدف از انجام این مکالمات این است که مهارت‌های گفتاری شما تقویت شود و اگر پیش از شروع صحبت، جملات را تمرین کنید هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.
 • آرام باشید. شاید در حال حاضر هیچ استرسی نداشته باشید اما اگر شروع به صحبت با یک فرد غریبه به زبان انگلیسی کنید، کمی استرس به وجود شما راه پیدا کنید. قبل از شروع مکالمات به خود بگویید که این مکالمات صرفا یک تمرین بوده و با اعتماد بنفس آن را شروع کنید.
 • با اشتباهات خود راحت باشید. کاملا طبیعی است که در مکالمات زبان انگلیسی خود دچار مشکل شوید، سعی کنید مشکلات و اشتباهات را برطرف کرده و با آن‌ها راحت برخورد کنید.
 • برنامه ریزی خاصی برای مکالمات خود داشته باشید. با پارتنر خود صحبت کرده و یک زمان مشخص را در نظر بگیرید که مکالمه راس همان ساعت تمام شود. به طور مثال یک ساعت مکالمه کافی خواهد بود.

در مورد چه موضوعاتی صحبت کنیم؟

در مورد هر موضوعی می‌توان صحبت کرد اما شاید در ابتدای راه کمی مشکل بنظر برسد به همین دلیل در این بخش چند موضوع پیشنهادی آورده شده تا بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

 • اولین موضوعی که می‌تواند مکالمه‌ای جذاب ترتیب دهد، صحبت در مورد کشوری است که در آن زندگی می‌کنید. از شخص مقابل بخواهید در مورد کشور خود صحبت کرده و از اداب و رسوم آنجا بگوید.
 • از پارتنر خود بخواهید در مورد اخر هفته گذشته خود صحبت کرده و یا بگوید برای هفته بعد چه برنامه‌ای دارد.
 • در مورد چیزهایی صحبت کنید که از دوستان خود می‌پرسید مانند اینکه غذای مورد علاقه شما چیست؟ صحبت در مورد علایق فرد مقابل باعث می‌شود کلمات جدیدی یاد گرفته و با روحیات او اشنا شوید.
 • در مورد اخبار روز شروع به مکالمه کنید. شاید این موضوع کمی سخت بنظر برسد اما اگر دانش کافی در مورد اخبار روز داشته و آن‌ها را دنبال می‌کنید، صحبت کردن در مورد اخبار مفید خواهد بود.
 • اخیرا در یک ویدیو یوتیوب مهارت جدیدی را یاد گرفتید؟ همان را تبدیل به موضوع مکالمه خود کنید.
 • عبارات عامیانه کشور آن شخص را بپرسید.

از دست ندهید: 10 تا از بهترین سایت‌‌های “آموزش رایگان زبان انگلیسی” | فارسی و انگلیسی

پس از پایان گفتگو

با پایان یافتن زمان مکالمه اگر راضی بودید می‌توانید وقتی را تنظیم کرده و قرار بعدی را ترتیب دهید اما پیش از آن نکات زیرا را فراموش نکنید.

 • اطلاعات شخصی خود مانند نام خانوادگی، آدرس و .. را در اختیار دیگران قرار ندهید. تنها نام کاربری خود را به پارتنر بدهید تا بتواند با شما در نرم افزار انتخابی در ارتباط باشد.
 • اگر در یک مکالمه حس خوبی نداشتید، به راحتی آن را پایان داده و به دنبال پارتنر دیگری باشید.
 • اطلاعات بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار شخص دیگری قرار ندهید. برخی از افراد تنها با هدف درخواست پول شروع به صحبت با افراد دیگر می‌کنند.
 • قبل از اینکه کاملا شخص مقابل را بشناسید، درخواست ملاقات حضوری را قبول نکنید.

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا