آمورش

نحوه “معرفی خود به انگلیسی” در 5 موقعیت مختلف | Introducing myself

معرفی خود به انگلیسی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام مکالمه زبان انگلیسی باید تمرین کافی برای تسلط پیدا کردن به آن داشته باشید. به عنوان یک زبان‌آموز، ایده خوبی است که چند معرفی را آماده کرده و آن‌ها را تمرین کنید تا زمانی که بتوانید بدون هیچ استرس و اشتباهی آن‌ها را بیان کنید.

نحوه نوشتن معرفی خود به انگلیسی چگونه خود را در یک کلاس معرفی کنید؟ معرفی در موقعیت‌های مختلف زندگی روزمره معرفی در جلسات کاری معرفی در مصاحبه شغلی نمونه بیوگرافی به انگلیسی

معرفی خوب و کامل به افراد کمک خواهد کرد با مهم‌ترین نکات در مورد شما آشنا شوند. معرفی خود به انگلیسی توضیح می‌دهد که چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید و آنچه که دیگران باید در مورد شما بدانند، چیست.

در هنگام شروع یک مصاحبه، حضور در قرار کاری، ارائه و سخنرانی، ملاقات با افراد جدید و … این معرفی به کمک شما خواهد آمد. معرفی باید شامل نام و شغل شما (یا شغل مورد نظر) و حقایق کلیدی باشد که فرد مقابل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

معرفی خود به انگلیسی در چند جمله مهم‌ترین چیزهایی را که دیگران باید در مورد شما بدانند را پوشش می‌دهد.

نحوه نوشتن معرفی خود به انگلیسی

 1. یک خلاصه کوتاه در مورد حرفه شغلی و نام خود در ابتدای معرفی بنویسید.

اولین جمله از معرفی شما باید نام و عنوان شغلی یا تجربه شما را شامل شود. اگر شما بیکار بوده و به دنبال یک شغل هستید، ممکن است مدرک تحصیلی یا مکان فعلی خود را در جستجوی شغلی خود ذکر کنید. مثلا:

.My name is Tom Lin, and I’m a computer science graduate from Stanford University

نام من تام لین است، و من فارغ التحصیل علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد هستم.

از دست ندهید: مکالمه انگلیسی بین دو دوست + ویدیو

 1. در مورد تجربیات و دستاوردهای خود توضیح دهید.

این بخش از معرفی، بسته به هدف شما متفاوت خواهد بود. اگر شما در مصاحبه شغلی هستید، مهارت‌های حرفه‌ای و دستاوردهای کاری خود را ارائه دهید.

اگر قصد دارید ارائه‌ای در مورد موضوع خاص داشته باشید، اطلاعاتی را بگویید که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که شما خود را به یک مشتری بالقوه معرفی می‌کنید، محصولات و خدمات خود را باید در این بخش ذکر کنید.

 1. نتیجه‌گیری

معرفی خود را کوتاه نگه دارید و در انتها نتیجه‌ای بنویسید که هدف شما را بیان می‌کند. در یک مصاحبه کاری، ذکر کنید که چرا شما بهترین فرد برای این کار هستید.

معرفی شما به یک مشتری یا همکار جدید باید با کال تو اکشن (call to action) پایان یابد و در همین بخش، آن فرد را به سمت خدمات خود هدایت کنید.

نحوه نوشتن معرفی خود به انگلیسی

چگونه خود را در یک کلاس معرفی کنید؟

یکی از موقعیت‌هایی که معرفی خود به انگلیسی به کمک شما خواهد آمد، حضور در یک کلاس جدید در مدرسه یا دانشگاه است. زمانی که به عنوان دانش‌آموز یا دانشجوی جدیدی وارد کلاس می‌شوید، استاد از شما می‌‌خواهد خود را معرفی کنید.

معرفی خود در یک کلاس باید کوتاه و مختصر باشد. شما لازم نیست که یک گزارش دقیق از زندگی خود ارائه دهید.

 • در شروع نام خود را بگویید و اگر اسم دومی هم دارید، آن را نیز بیان کنید.
 • در مورد جایی که متولد شده‌اید صحبت کرده و پس از آن بگویید اکنون در کجا ساکن هستید.
 • جزئیات جالبی در مورد خود به اشتراک بگذارید. به طور مثال بگویید علایق ما چیست یا برای سرگرمی چه کاری انجام می‌دهید.
 • اگر کلاس انتخابی بوده است، توضیح دهید که چرا ان واحد یا درس را انتخاب کرده‌اید.

Hey, I’m Matthew but people here call me Matt. I grew up in Argentina, and lived there most of my life before moving to the United States. I speak Italian, Spanish and English. I love gaming, and I stream on Twitch almost every day. I’ve always wanted to improve my English so I’ve signed up for classes online

من متیو هستم، اما من را مت صدا می‌زنند. من در آرژانتین بزرگ شدم و قبل از رفتن به امریکا، بیشتر عمرم را در آنجا زندگی کردم. من ایتالیایی، اسپانیایی و انگلیسی صحبت می‌کنم. من عاشق بازی هستم، و تقریبا هر روز در حال استریم در توییچ هستم. من همیشه می‌خواستم انگلیسی خود را بهبود ببخشم بنابراین من برای کلاس های آنلاین ثبت‌نام کرده‌ام.

از دست ندهید: 30 اصطلاح رایج برای تقویت مکالمه انگلیسی

My name’s Anna and I’m from Spain. I was born in the south of Spain but I live in Barcelona. I work as a translator, and I don’t have much time for hobbies these days. But in the future, I’d like to try yoga. I’m taking this class because I want to improve my speaking in English

نام من آنا است و اهل اسپانیا هستم. من در جنوب اسپانیا متولد شدم اما در بارسلونا زندگی می‌کنم. من مترجم هستم و این روزها زمان زیادی برای سرگرمی ندارم. اما در آینده، دوست دارم یوگا را امتحان کنم. من این کلاس را گرفتم چون می‌خواهم مهارت انگلیسی خود را بهبود ببخشم.

معرفی در موقعیت‌های مختلف زندگی روزمره

معرفی در موقعیت‌های مختلف زندگی روزمره

گاهی اوقات به ساختمان جدیدی اسباب کشی می‌کنید یا با فردی جدیدی در محیط دانشگاه آشنا می‌شوید که در این شرایط بهتر است از معرفی‌های کوتاه و صمیمی‌تر استفاده کنید.

Morning! I don’t think we’ve met before, I’m Tom

صبح بخیر. فکر نمی‌کنم قبلا با یکدیگر ملاقات کرده باشیم. من تام هستم.

I’m Anna. I just moved to the building a couple of days ago. Have you lived here for long?

من آنا هستم من چند روز پیش به ساختمان نقل مکان کردم. آیا مدت زیادی اینجا زندگی کرده‌اید؟

Hi Anna. I heard it’s your first day so I thought I must introduce myself. We haven’t officially met but I’ll be working with you on this project

سلام آنا. شنیدم که امروز، روز اول شماست، بنابراین فکر کردم باید خودم را معرفی کنم. ما رسما ملاقات نکرده‌ایم، اما با شما در این پروژه کار خواهم کرد.

معرفی در جلسات کاری

معرفی خود در جلسات کاری باید کوتاه باشد و بیشتر روی هدف جلسه و محصول تمرکز کنید. به طور کلی یک معرفی جلسه کاری باید شامل موارد زیر باشد:

 • شروع معرفی با صبح بخیر یا وقت بخیر
 • هدف از جلسه
 • فعالیت انجام شده

Good morning everyone! I’m Diana from product development and today I’m excited to share with you that the mobile version for our product will be available as of Tuesday. Today, I’d like to give a quick demo of the new functionalities

صبح همگی بخیر! من دیانا از تیم توسعه محصول هستم و امروز هیجان‌زده هستم با شما به اشتراک بگذارم که نسخه موبایل برای محصول ما از روز سه شنبه در دسترس خواهد بود. امروز، می‌خواهم یک نسخه دمو از ویژگی‌های جدید ارائه دهم.

از دست ندهید: مکالمه انگلیسی درباره “وضعیت سلامتی” و “بیماری‌”

دقت داشته باشید که معرفی هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است. برخی شرکت‌ها کمی رسمی‌تر بوده و برخی دیگر محیطی صمیمی‌تر دارند در نتیجه شما هم باید شروع معرفی را با محیط شرکت تنظیم کنید.

معرفی خود به انگلیسی

معرفی در مصاحبه شغلی

زمانی که برای یک شرکت خارج از ایران درخواست کاری ارسال می‌کنید، شاید معرفی ابتدایی بیشترین استرس را به شما وارد کند. در تمامی این مصاحبه‌ها، شخص مقابل از شما می‌خواهد کمی درباره خودتان بگویید. در پاسخ به این خواسته، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر قبلا با مصاحبه کننده تماس تلفنی یا ایمیل برقرار کرده‌اید، می‌توانید در ابتدا بگویید که از دیدنشان خوشحال هستید. به طور مثال:
  It’s nice to finally meet you in person
 • از مصاحبه کننده برای اختصاص زمان به شما تشکر کنید. جملات زیادی برای بیان این گزینه وجود دارد اما یکی از بهترین آن‌ها می‌توانید جمله زیر باشد:
  Thank you so much for taking the time to meet with me today
 • توضیح کوتاه در مورد خود بدهید و بگویید چه چیزی شما را مناسب برای موقعیت شغلی میکند؟
 • تجربیات و نکات مثبت خود را به طور خلاصه بیان کنید تا مصاحبه کننده قانع شود که چرا باید شما را به تیم خود اضافه نماید.
 • در مورد شرکت تحقیق کرده و در طول معرفی توضیح دهید که چرا دوست دارید در آن کمپانی شروع به کار کنید.

It’s so nice to finally meet you in person! After graduating from university, I worked in sales for a few years. But three years ago, I started working in digital media marketing and my experience in sales definitely helped. I was able to help the company consistently hit its targets and grow their brand in the industry. I know that you’re looking to grow your influence online, and that’s why I applied for the position

خیلی خوبه که بالاخره با شما ملاقات می‌کنم. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، چندین سال در بخش فروش مشغول به کار بودم. اما سه سال پیش، من شروع به کار در بازاریابی رسانه‌های دیجیتال کردم و تجربه من در فروش قطعا کمک کرد. توانستم به شرکت کمک کنم تا به اهداف خود دست یابد و برند خود را در صنعت پرورش دهد. می‌دانم که شما به دنبال رشد نفوذ آنلاین خود هستید، و به همین دلیل است که من برای این شغل درخواست کردم.

نمونه بیوگرافی به انگلیسی

بیوگرافی هر فرد با افراد دیگر متفاوت بوده و شما بسته به شرایط خود باید یک بیوگرافی مناسب تهیه کنید. در ادامه نمونه معرفی خود به انگلیسی آورده شده که می‌توانند به شما کمک کنند راحت‌تر معرفی خود را بنویسید.

My name is Tom Lin. I’m a elementary education graduate from Ball State University. I’ve been working at a camp for elementary children this summer, and I’m excited to find my first teaching position for the coming school year. I have several original lesson plans I created during my teaching internship that I look forward to implementing in my own classroom. I attended Brookwood Elementary myself and believe I would be a great fit for your second grade opening. It would be a joy for me to teach students in the same place that sparked my love of learning

نام من تام لین است. من فارغ‌التحصیل تحصیلات ابتدایی از دانشگاه ایالتی بال هستم. من در تابستان امسال، در یک کمپ برای کودکان ابتدایی کار کرده‌ام، و هیجان‌زده هستم که اولین موقعیت تدریس خود را برای سال تحصیلی آینده پیدا کنم. من چندین برنامه درسی اورجینال دارم که در دوره کارآموزی آن‌ها را ایجاد کرده‌ام و منتظرم آن‌ها را در کلاس خود اجرایی کنم. من به دبستان Brookwood می‌رفتم و باور دارم برای کلاس دوم گزینه خوبی خواهم بود. برای من لذت‌بخش خواهد بود که به دانش‌آموزان در همان مکانی که عشق مرا به یادگیری برانگیخت، آموزش دهم.

از دست ندهید: مکالمه انگلیسی در “فرودگاه و هواپیما”

برای یادگیری بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

سخن پایانی معرفی خود به انگلیسی

معرفی خود به انگلیسی همیشه ناخوشایند خواهد بود اگر شما قبل از آن تمرینی نکرده باشید. بهتر است پیش از حضور در جلسه یا کلاس، چند نمونه معرفی را به زبان انگلیسی و برای سناریوهای مختلف نوشته و آن‌ها را تمرین کنید تا زمانی که بدون هیچ مشکلی بتوانید آن‌ها را در هر موقعیتی به کار برید.

امیدوارم راهنمایی‌های امروز به شما کمک کرده باشند تا بتوانید برای معرفی‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. اگر سوالی دارید، لطفا آن‌ها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا