آمورش

معرفی ۱۰ بازی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

جذابیت بازی های زبان انگلیسی موجب شده است تا زبان آموزان این روش را بر سایر متدهای آموزشی ترجیح دهند. در واقع زمانی که شما ترجیح می دهید تا به جای سپری کردن اوقات فراغت تان با فعالیت های بیهوده و حتی مطالعه کتاب های تکراری یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی کردن آن هم با داشتن یک تبلت یا گوشی هوشمند سپری کنید به نوعی این روند را سرعت بخشیده اید.

بدین معنی که از این طریق قادر خواهید بود تا از بر دایره واژگان، آواشناسی، گرامر و اصطلاحات کاربردی و قابل تاملی دست پیدا کنید که حکم شاه کلید را برای گشودن دروازه های گنجینه طلایی و نفیس زبان انگلیسی دارد. در این مطلب ما سعی کرده ایم تا ضمن معرفی مجموعه ای مشتمل بر ۱۰ بازی معروف در سطوح مقدماتی راه را برای یادگیری این زبان بیشتر هموار سازیم.

مزیت بازی های زبان انگلیسی در مقایسه با سایر روش های یادگیری این زبان

بازی های زبان انگلیسی به دلایل مختلفی توانسته اند در طی سالیان اخیر به عنوان روش های جایگزین یادگیری این زبان از نفوذ و رواج بیشتری در بین علاقه مندان یادگیری این زبان برخوردار باشند. مزیت های عمده بازی های زبان انگلیسی در مقایسه با سایر روش های موجود را می توان به اختصار به صورت زیر مطرح کرد:

  • دسترسی آسان کاربران به بازی های زبان انگلیسی
  • نصب آسان و رایگان بودن بازی های زبان انگلیسی
  • استفاده از متدهای خلاقیت آمیز در ارائه و تولید این نرم افزارها
  • محیط جذاب و هدفمند بودن بازی های زبان انگلیسی

به منظور بررسی این ویژگیها و مزیت بازی های زبان انگلیسی هر یک از موارد را به طور خلاصه و اجمالی بررسی خواهیم کرد.

مزیت بازی های زبان انگلیسی در مقایسه با سایر روش های یادگیری این زبان

دسترسی آسان کاربران به بازی های زبان انگلیسی

انواع بازی های زبان انگلیسی در هر یک از اپ استورها و یا فروشگاه های اینترنتی قابل دسترسی می باشد. فقط کافی است شما از طریق ipad یا گوشی هوشمندتان سری به این فروشگاه ها بزنید تا بتوانید این بازی ها را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید.

این بازی ها معمولا از سطح مقدماتی شروع شده و به تدریج دامنه زبان آموزی آن در مراحل مختلف از طریق آشنایی با عبارات و واژگان بیشتر افزایش پیدا می کند.

نصب آسان و رایگان بودن بازی های زبان انگلیسی

همانطور که اشاره کردیم به منظور دانلود و نصب این بازی ها در اغلب موارد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. بدین معنی که شما می توانید نسخه های مختلف این بازی ها را به صورت رایگان دریافت نمایید و از این بازی ها استفاده کنید.

نکته ای که در خصوص بازی های زبان انگلیسی قابل ذکر است اهمیت دادن سازندگان این برنامه ها در ارائه یک برنامه متنوع و درک آنها از موقعیت آموزشی و ترجیح دادن آن بر سایر اهداف است. در واقع شما کافیست صفحه را باز کنید و از طریق اینترنت به دنیایی از اصطلاحات و واژگان جدید دسترسی پیدا کنید.

استفاده از متدهای خلاقیت آمیز در ارائه و تولید این نرم افزارها

همانطور که اشاره کردیم انواع برنامه های زبان انگلیسی به نوعی طراحی شده اند که از روش های بدیع و قابل توجهی برای کاربران به منظور یادگیری زبان انگلیسی استفاده شود بنابراین قطعا با استفاده از این بازی ها شما اوقات فراغت خودتان را بیهوده هدر نداده اید.

محیط جذاب و هدفمند بودن بازی های زبان انگلیسی

بازی های زبان انگلیسی دارای محیطی کاربرپسند و بسیار جذاب می باشد. همانطور که کودکان و زبان آموزان در سطح مبتدی تمایلات و گرایشات خاصی به یادگیری از طریق این نوع بازی ها دارند سعی شده است در بسیاری موارد مخاطب این برنامه ها کودکان و نوآموزان می باشند از همین رو سعی شده است تا ضمن توجه به اهداف آموزشی این طیف از زبان آموزان علائق این گروه نیز در نظر گرفته شود.

در ادامه این مطلب به بررسی ۱۰ بازی برتر یادگیری زبان انگلیسی خواهیم پرداخت که میتوانند شما را در این مسیر یاری دهند.

بازی های زبان انگلیسی برای چسباندن یا متصل کردن کلمات به یکدیگر

Verb Opposites چینش کلمات متضاد

این برنامه که در واقع نوعی بازی متضاد سازی و کلمات مخالف کلمات اصلی می باشد شما را در درک واژگان و شناسایی کلمات متضاد یاری می رساند. این برنامه که بیشتر در محیط ipad کاربرد داشته می تواند شما را در مرور و تمرین واژگان جدید زبان انگلیسی یاری دهد.

در واقع Verb Opposites در رده بازی های زبان انگلیسی از طریق کامل کردن و اتصال کلمات و واژگان متضاد به کار میرود. همچنین این برنامه می تواند نوآموزان و سایر زبان آموزان را در رده های مختلف به منظور شناسایی کلمات متضاد یاری برساند.

بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که دارای گوشی هوشمند یا ipad هستید و قصد دارید تا زبان انگلیسی را در سطح عالی و حتی برای شرکدر آزمون های معتبری مانند آیلتس یاد بگیرید این برنامه منحصر به فرد و بسیار کاربردی را از دست ندهید. شما با کشیدن کلمات متضاد به کشوی پایین برنامه می توانید کلمات متضاد را شناسایی کنید.. این برنامه برای پلتفرم های مختلفی از جمله اندروید، آیفون و ipad طراحی شده و طرز کار با آن هم بسیار ساده است.

Verb Synonyms Vocabulary Game چینش کلمات مشابه یا مشابه سازی

طرز کار این برنامه نیز درست مثل برنامه پیدا کردن کلمات و تضاد در زبان انگلیسی می باشد. در واقع تفاوتی که این بازی دارد این است که در آن بر خلاف بازی متضاد سازی فقط کافی است تا کلمات مترادف یا هم معنی با کلمه مورد نظر را به سمت کشوی پایین بکشید و از کنداکتور مربوطه به منظور درست یا اشتباه بودن جوابتان اطمینان پیدا کنید.

در ضمن باید به مدت زمان تعیین شده در هر مرحله توجه داشته باشید و در صورت اتمام وقت برنامه باید مجددا برنامه را در همان مرحله شروع کنید. سادگی استفاده از این بازی توانسته است آن را در زمره بهترین بازی های زبان انگلیسی قرار داده و تا حدود زیادی به کاربران به ویژه در سطح مقدماتی به منظور افزایش تعداد لغات مترادف و همسان سازی آنها یاری برساند.

این برنامه مختص پلتفرم های مختلفی برای pc، android، iphone، ipad و به طور کلی دستگاه هایی که استاندارد برنامه نویسی HTML5 را پشتیبانی میکنند طراحی شده است و طرز کار آن نیز بسیار ساده می باشد.

Countries and Capitals بازی کشورها و پایتخت ها

در این بازی یک زبان آموز زبان انگلیسی یاد می گیرد تا ضمن آشنایی با اسامی و عناوین انگلیسی کشورها و پایتخت های مختلف جهان همچنین از یک بازی سرگرم کننده و بسیار مفرح نیز لذت ببرد. برای این کار کافیست تا به بسته هایی که در مراحل مختلف به شما داده می شود که به شکل مکعب هایی در نظر گرفته شده است جواب صحیح بدهید.

مطمئنا بازی Countries and Capitals می تواند هم هوش تاریخی و جغرافیایی شما را افزایش دهد و هم به درک مطلب و آشنایی با نوع نگارش این کلمات نیز شما را اشنا سازد. این برنامه نیز برای پلتفرم های سازگار با استاندارد HTML5 پشتیبانی شده و می تواند حتی در دستگاه هایی که فلش پلیر روی آن نصب نیست استفاده شود.

بازی های زبان انگلیسی : گروه بازی های کشیدن و رها کردن

Irregular Past یا بازی افعال گذشته نامنظم

در این بازی شما می توانید از طریق تشخیص افعال گذشته نامنظم کلماتی که در جمله های مختلفی به شما پیشنهاد می شود ضمن آشنایی با این کلمات همچنین با این افعال نیز آشنایی پیدا کنید. البته فراموش نکنید که این بازی نیز مثل سایر بازی های زبان انگلیسی زمان مشخصی به شما اختصاص داده می شود که شما باید در ظرف همان مدت معین فعل گذشته نامنظم مربوط به کلمه درخواست شده را با استفاده از واژه هایی که در نظر گرفته شده است تعیین کنید.

این بازی نیز مانند سایر بازی های زبان انگلیسی برای سیستم عامل های مختلف طراحی شده است و قطعا از داشتن آن لذت خواهید برد.

Farm Animals Swap Spelling Game یا بازی حیوانات مزرعه

این بازی که به بازی حیوانات مزرعه نیز مشهور است توانسته است نظر کاربران مختلفی را به سمت خود جلب نماید. شما در این بازی با تعیین حروفی که شکل صحیح نوشتار یا املای حیوانات را نشان می دهد می توانید مرحله به مرحله پیشرفت کنید و همچنین بتوانید به نتایج درخشانی در زمینه یادگیری واژگان زبان انگلیسی و تشخیص و تفکیک کلمات مختلف دست پیدا کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید تا به دور از سر و صدا و در محیطی زیبا از بازی های زبان انگلیسی به نحو موثری استفاده کنید بازی Farm Animals Swap Spelling Game را از دست ندهید.

Disasters یا بازی بلایای طبیعی

در این بازی شما باید کلمات و عبارات مربوط به انواع حوادث طبیعی که زندگی آدم ها را در هر جای کره زمین می توانند به مخاطره بیندازند در نقاط خالی که در نظر گرفته شده است مورد استفاده قرار دهید. البته بدین منظور باید از بین حروفی که برای شما تعیین شده است واژه مورد نظر را بسازید و در جای صحیح قرار دهید.

توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید با بلایای طبیعی در زبان انگلیسی از طریق بازی مفرح و سرگرم کننده ای آشنا شوید حتما Disasters را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

Learn to Count Numbers to 100 بازی یادگیری اعداد و شمردن تا ۱۰۰

در این بازی با تکمیل واژگان معادل نوشتاری با اعداد موجود در جدول می توان نظم منطقی و ترتیب قرارگیری کلمات را دنبال کرد. بدین ترتیب که باید از بین کلمات به هم ریخته حروف اصلی مناسب با اعداد را شناسایی کرده و در روبروی آنها قرار دهید.

این بازی می تواند ضمن آشنا کردن شما با ترتیب اصلی کلمات و اعداد همچنین شما را در املای صحیح این واژگان نیز یاری دهد. از همین رو استفاده از این بازی برای گروه های سنی کودکان به عنوان یکی از برنامه های کمک آموزشی و مفید میتواند زمینه رشد و پیشرفت زبان آموز را در سایر مراحل آموزش هموار سازد.

Food Classification یا بازی طبقه بندی مواد غذایی

در این بازی شما یاد می گیرید که هر یک از مواد غذایی مربوط را در دسته یا گروه مخصوص خودش قرار دهید. بدین معنی که به عنوان مثال کلمه بروکلی که مربوط به گروه سبزیجات است در دسته سبزیجات و مثلا کلمه چای که از گروه نوشیدنی ها می باشد در گروه نوشیدنی ها قرار می گیرد. این بازی مفرح را به دوستداران و علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی پیشنهاد می کنیم که قطعا مورد رضایت شما قرار خواهد گرفت.

Planets, Solar System یا بازی سیارات و منظومه شمسی

بدون شک در بین زبان آموزان زبان انگلیسی تعداد زیادی وجود دارند که به سیارات و کهکشان ها علاقه دارند. از همین رو این دسته از علاقه مندان زبان انگلیسی می توانند از طریق بازی Planets, Solar System با املای صحیح و نوشتار دقیق سیاره های منظومه شمسی بیشتر آشنا شوند.

شما باید توضیحات هر یک از ستاره ها را به صورت متناظر با توضیحات و مترادف اصلی آن در زبان انگلیسی قرار دهید. این بازی میتواند فهم شما را به زبان انگلیسی از سیارات منظومه شمسی افزایش دهد.

Weather Seasons Matching بازی مطابقت کلمات با آب و هوا

یکی دیگر از بازی هایی که می تواند به شما در بهبود روند یادگیری زبان انگلیسی کمک کند بازی Weather Seasons Matching می باشد شما از طریق این بازی قادر خواهید بود تا معانی مختلف را برای فصول مختلف سال پیدا کنید و هر کدام را در جدول مقابل خودشان قرار دهید. از این طریق به درک بیشتر مطالب و شناسایی هر یک از فصل ها با توجه به تعاریف آنها دست خواهید یافت.

آموزش زبان انگلیسی با همیار زبان دیگر یک رویا نیست

امروزه وجود یک مرکز آموزشی یا آموزشگاه معتبر که بتواند نیازهای آموزشی طیف وسیعی از علاقه مندان زبان انگلیسی را پوشش دهد کمی دشوار است. شاید عمده دلیل آن هم به نبود ملاک و معیار مشخصی بدین منظور بستگی دارد. با این وجود موسسه آموزشی همیار زبان با بهره گیری از تجارب نوین و متدهای آموزشی منطبق با استانداردهای آموزشی در دوران فعالیت خود به یک مرجع قابل اطمینان و معتبر در زمینه آموزش زبان های مختلف از جمله آموزش زبان انگلیسی تبدیل شده است.

زمانی که ما از یک دپارتمان تخصصی در حوزه زبان آموزی صحبت می کنیم بدون شک اعتبار و رتبه علمی یک موسسه و نیز وب سایت آموزشی از جمله فاکتورهای ارزیابی آن به شمار می رود. خوشبختانه همیار زبان نه تنها یک موسسه آموزشی منحصر به فرد بلکه از هر نظر دارای تفاوت های چشمگیری با سایر موسسات می باشد. بخشی از این تفاوت ها به نوع ارائه مطالب آموزشی مربوط می شود.

در واقع همیار زبان سعی کرده است تا همواره در ارائه و انتشار جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی پیشتاز باید و بدین منظور مجموعه ای از بهترین مطالب آموزشی را به ویژه در زمینه آموزش زبان انگلیسی ترجمه کرده و به علاقه مندان این زبان جهانی تقدیم کند.

ترجیح می دهید فیلم آموزشی ببینید؟

همیار زبان آموزش زبان انگلیسی را نه تنها از طریق دوره های مختلفی که بدین منظور برگزار می کند ارائه نموده است. بلکه بیشتر مطالب مرتبط با آموزش زبان انگلیسی را از طریق فیلم های کوتاه آموزشی و چند دقیقه ای منتشر کرده است.

بنابراین همیار زبان برای هر سلیقه و هر ذائقه ای برنامه های خاصی را ترتیب داده است که می توانید با خیال راحت آنها را مشاهده نمایید و بر دایره واژگان و دانش خودتان در این زمینه بیفزایید. همیار زبان فقط یک موسسه آموزشی یا یک وب سایت آموزشی نیست بلکه دریچه ای رو به جهان آموزش زبان های مختلف از جمله زبان انگلیسی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا