آمورش

معرفی ۱۰ از بهترین برگزار کننده های آزمون ماک آیلتس

شرکت در بهترین آزمون ماک آیلتس به شما کمک می­کند تا با نحوه برگزاری و فضای آزمون آیلتس بیشتر آشنا شوید. گذراندن چند دوره آزمون ماک آیلتس در یک مرکز مناسب شما را برای آزمون آماده کرده و استرس‌تان را کم­تر می­کند.

اگر در اواسط دوره آمادگی خود هستید، گذراندن این آزمون­ها:

 • تمرین مفیدی برای مدیریت زمان است.
 • به شما نشان می­دهد که آیا در مسیر درستی از یادگیری قرار دارید یا نه؟
 • به شما کمک می­کند نقاط ضعف خود را بشناسید و در زمان باقی­مانده تا آزمون آن­ها را بهبود دهید.

حتی اگر به تاریخ آزمون آیلتس خود نزدیک هستید، شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما این امکان را می­دهد که یکبار محیط آزمون را تجربه کنید و برخی از بررسی­ها و تمرینات نهایی را انجام دهید.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس دقیقا شبیه به آزمون آیلتس اصلی است؛ یعنی ساختار آن به همان دشواری و زمان­بندی‌اش مشابه با آزمون آیلتس است. اکثر داوطلبان آیلتس قبل از شرکت در آزمون اصلی، از آزمون­های ماک به عنوان یک ابزار مفید برای آمادگی بیشتر در آیلتس استفاده می­کنند.

شرکت در آزمون­های ماک آیلتس یک گام اساسی در مسیر آمادگی آیلتس است. شبیه سازی شرایط مشابه آزمون به بهبود استقامت و درک نقاط قوت و ضعف شما کمک می­کند.

مراکز معتبر زیادی در ایران وجود دارند که آزمون­های ماک آیلتس را برگزار کرده و معمولاً نمرات را نیز بسیار سریع­تر از آزمون اصلی منتشر می­کنند. بنابراین می­توانید در مدت زمان کوتاهی در چندین آزمون­ ماک شرکت کنید و با نزدیک شدن به آزمون اصلی، پیشرفت خود را بهتر بسنجید.

در این مطلب، قصد داریم ویژگی­های یک مرکز خوب و بهترین مراکز برگزارکننده آزمون ماک آیلتس را بررسی کنیم. البته قبل از آن بهتر است ببینیم چگونه انجام این آزمون‌ها به شما کمک می­کند تا در آزمون آیلتس خود به نمره بالاتری دست پیدا کنید.

چه کسانی باید در آزمون­های ماک آیلتس شرکت کنند؟

هنگامی که برای آیلتس آماده می شوید، تمرکز بر مهارت­های زبانی به صورت جداگانه ضروری است؛ با این حال، تنها پس از شرکت در آزمون ماک آیلتس است که متوجه می­شوید که آیا آمادگی کامل برای موفقیت در آزمون را دارید یا نه؟

در واقع، شرکت در آزمون‌های آزمایشی آنقدر مهم هستند که باید آن­ها را به عنوان سنگ بنای آمادگی برای آیلتس خود قرار دهید.

ممکن است بپرسید چند آزمون آزمایشی آیلتس لازم است؟

کارشناسان همیارزبان معتقدند که هر ماه حداقل یک آزمون ماک بهترین نتیجه را برای داوطلب به همراه دارد. در ابتدا این میزان ممکن است زیاد به نظر برسد، اما اکثر داوطلبان موفق آیلتس، این تعداد آزمون را در برنامه­ریزی خود در نظر می­گیرند.

چرا آزمون ماک آیلتس مهم است؟

گذراندن چندین دوره آزمون ماک آیلتس می­تواند به شما در برنامه­ریزی و بررسی پیشرفت مهارت­هایتان کمک کند؛ اما به طور کلی آزمون ماک آیلتس چه مزایایی برای داوطلبان دارد؟

۱٫آشنایی با ساختار و سوالات آیلتس

یکی از مزایای ابتدایی شرکت در آزمون ماک آیلتس، این است که با قسمت­های مختلف آزمون آیلتس بیشتر آشنا می­شوید. انواع سوالات در هر مهارت وجود دارد و داوطلبان معمولاً در پاسخ به یک یا چند نوع سوال خاص مشکل دارند. بنابراین با شرکت در آزمون ماک آیلتس، با سوالاتی که برای شما مشکل ایجاد می­کند و نقاط ضعف خود آشنا می­شوید.

 1. تمرین مدیریت زمان و دقت

مدیریت زمان یکی از مهمترین مسائل در آزمون آیلتس است. در آزمون­های ماک آیلتس، مهارت مدیریت زمان را تمرین کرده و ارتقا می­دهید. این بدان معناست که یاد می­گیرید از زمانی که برای یک بخش در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید. همچنین شرکت در آزمون ماک آیلتس به شما کمک می­کند تا زمان خود را بدون نگاه مکرر به ساعت کنترل کنید و در نهایت با تمرین کافی، به محدودیت­های زمانی آیلتس غلبه خواهید کرد.

 1. شناسایی نقاط ضعف و بهبود آن­ها

بهترین موقع برای آگاهی از اشتباهات، زمانی است که هنرا می­دهد که بدون ترس از شکست، وز وقت دارید تا روی آن­ها کار کرده و تقویت‌شان کنید. آزمون ماک به شما این امکان اشتباه کنید و به شما بینشی ارزشمندی در مورد نقاط ضعفتان می­دهند. اطلاعات این آزمون برای شما و استاد راهنمایتان مفید است، زیرا می­توانید برنامه و منابع مطالعاتی را برای پیشرفت بیشتر، تغییر دهید.

 1. در روز آزمون آیلتس غافلگیر نمی­شوید

در روز آزمون آیلتس بسیاری از مسائل ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و شما باید برای آن­ها آماده باشید. استرس در آزمون آیلتس بسیار رایج است و عدم کنترل آن می­تواند فاجعه بار باشد. بسیاری از داوطلبان آیلتس تنها به دلیل اضطراب یا به دلیل مواجه شدن با سوالات سخت، نمره خود را از دست می­دهند. اگر قبل از شرکت در امتحان اصلی آیلتس به اندازه کافی دوره­های آزمون­های ماک را بگذرانید، می­توانید به راحتی بر استرس خود غلبه کرده و از بروز این مسائل جلوگیری کنید.

ویژگی­های یک مرکز خوب برای آزمون ماک آیلتس

در هر کشوری به مراکز اصلی برگزار کننده آزمون آیلتس سنتر (Center) می­گویند. با توجه به تعداد بالای داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون، این مراکز نمی­توانند پاسخگوی تمام داوطلبان آزمون ماک یا آزمون اصلی آیلتس باشند، بنابراین مراکزی تحت عنوان Venue با مجوز وزارت علوم و موسسه idp استرالیا، به عنوان زیر مجموعه، اقدام به برگزاری این آزمون می­کنند. البته در نظر داشته باشید که کیفیت برگزاری در سنتر و Venue یکسان است و هر دو فقط برگزارکننده آزمون هستند.

یک سنتر خوب باید بتواند شرایطی را فراهم کند تا داوطلبان بدون استرس و با کمترین دغدغه، آزمون خود را بگذرانند. در زیر چند ویژگی اساسی مراکز برگزارکننده آزمون ماک آیلتس را بررسی می­کنیم.

کیفیت سالن برگزاری آزمون

اولین و مهمترین عاملی که در انتخاب یک مرکز مهم بوده سالن برگزاری آزمون آن است. اغلب داوطلبان از سر و صدا در سالن گله­مند هستند؛ زیرا سکوت و آرامش برای تمرکز هر چه بیشتر داوطلبان ضروری است. همچنین نور، تهویه مناسب، دمای مناسب برای محیط، صندلی­ها، سرویس بهداشتی و… از جمله امکانات رفاهی دیگری است که باید در سالن‌های مراکز وجود داشته باشد.

نحوه پاسخگویی کارکنان برگزاری آزمون

پاسخگویی کارکنان چه در حین ثبت نام و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید و چه در روز آزمون ماک نیز یکی از دلایلی است که داوطلبان همیشه در باید آن را در نظر بگیرند. معمولا در مراکز برگزارکننده آزمون ماک آیلتس کارکنان کاملا به تمامی مشکلات احتمالی مسلط هستند، داوطلب را در مسیر آزمون راهنمایی می­کنند و باعث کمتر شدن استرس آن­ها می­شوند. به هر حال رفتار غیر حرفه­ای و غیر مسئولانه کارکنان، می­تواند بر کیفیت برگزاری آزمون ماک در آن مرکز اثری بدی داشته باشد.

کیفیت سیستم صوتی در آزمون لیسنینگ

یکی دیگر از مهمترین دغدغه­های داوطلبان آزمون ماک آیلتس، کیفیت نامطلوب هدفون­ها از نظر صدا است. در بخش لیسنینگ، داوطلبان باید به چندین صدای ضبط شده گوش دهند و در ادامه به سوالات مربوطه پاسخ دهند؛ در صورتی که صدای هدفون قطع و وصل شده و یا بجای استفاده از هدفون، صدا در محیط پخش شود، مسلما در پاسخگویی به سوالات اثر بدی می­گذارد و اعتماد به نفس داوطلب پایین می­آید. اکثر داوطلبان مراکزی را ترجیح می­دهند که هدفون با کیفیتی داشته باشند. هر چند این اتفاقات ممکن است در هر مرکزی به هر دلیلی رخ دهد که موجب نارضایتی می­شود.

ممتحن آزمون اسپیکینگ

در بخش اسپیکینک آزمون ماک آیلتس، باید رو در رو با ممتحن صحبت کنیم. میزان تسلط و نحوه برخورد این فرد می­تواند تاثیر زیادی در نمره نهایی این بخش داشته باشد. هر چه ممتحن سعی کند در ابتدای کار استرس داوطلب را کاهش دهد و سوالات را شمرده­تر و بدون عجله بپرسد، میزان رضایت افراد نیز از مرکز بالاتر می­رود. همچنین ممتحن باید دارای مدرک معتبر باشد تا درک عمیقی از این آزمون داشته باشد.

سطح سوالات

سخت بودن بیش از حد سوالات در آزمون ماک آیلتس، اعتماد به نفس داوطلبان را کاهش می­دهد. از طرفی سطح پایین سوالات نیز به خوبی نقاط ضعف را نشان نمی­دهد و نمره آن، میزان مهارت واقعی داوطلب را نشان نمی­دهد. بنابراین لازم است که سوالات آزمون ماک در سطح آزمون واقعی آیلتس و کاملا استاندارد باشند تا داوطلب را در مسیر درستی از یادگیری قرار دهد و او بتواند ارزیابی درستی از میزان عملکرد خود بدست بیاورد.

نکته مهم: به دنبال سوالات ماک آیلتس در منابع مختلف نباشید، زیرا سوالات به هیچ عنوان از هیچ کتاب یا منبع دیگری کپی نمی­شوند و به اصطلاح Unseen هستند.

نحوه ثبت نام و برنامه­ریزی آزمون­ها

ثبت نام در اغلب مراکز برگزارکننده آزمون ماک آیلتس به صورت اینترنتی انجام می­شود. در این شرایط می­توانید برنامه بلند مدت یکساله یک موسسه یا مرکز را ببینید و با توجه به زمان باقی مانده تا آزمون اصلی خود برای شرکت در چندین آزمون ماک، برنامه­ریزی داشته باشید. مراکز معمولا در سرتاسر سال چندین مرتبه آزمون ماک را برگزار می­کنند.

­بخش رایتینگ آزمون ماک آیلتس

بهترین حالت برای تصحیح برگه­های رایتینگ در آزمون ماک استفاده از پنل ممتحن است که در آن دو ممتحن برگه را تصحیح می­کنند تا بهترین نمره به داوطلب داده شود. همچنین برخی از مراکز آزمون، برگه تصحیح شده را در اختیار داوطلب قرار می­دهند و یا یک جلسه حضوری برای تحلیل برگه رایتینگ در نظر می­گیرند، تا نکات کلیدی در این مهارت به داوطلب گوشزد شود و با مشکلات و ضعف­های خود بهتر آشنا شود.

انتخاب زمان آزمون اسپکینگ

زمان آزمون اسپیکینگ به شکل­های مختلف انتخاب می­شود. در بعضی از مراکز، چند روز قبل از آزمون از طریق ایمیل یا تماس تلفنی زمان این آزمون به دلخواه داوطلب مشخص می­شود. اما در برخی از مراکز آزمون اسپیکینگ از قبل توسط مرکز تعیین می­شود و با فاصله چند روز قبل یا پس از آزمون، برگزار می­شود.

کارنامه تحلیلی یا معمولی آزمون ماک آیلتس

در زمان ثبت نام برای آزمون ماک خواهید دید که دو نوع کارنامه ارائه می­شود، کارنامه تحلیلی و کارنامه معمولی. در کارنامه تحلیلی که چند روز بعد از آزمون ارائه می­شود تمام نکات مهم در مورد میزان مهارت و اشتباهات داوطلب بررسی می­شود. اما در کارنامه معمولی فقط نمره را دریافت می­کنید. معمولا کارنامه تحلیلی دیرتر از کارنامه معمولی ارسال می­شود.

زمان آزمون

یکی از دغدغه­های اصلی داوطلبان مدیریت زمان برای پاسخگویی به سوالات مخصوصا در بخش ریدینگ است. به همین دلیل برای اینکه درک خوبی از آزمون آیلتس داشته باشید، علاوه بر محیط، سوالات و ممتحنین، باید زمان این آزمون نیز همانند آزمون اصلی باشد.

پشتیبانی پس از آزمون

در برخی مراکز برگزاری ماک آیلتس، پس از آزمون یک جلسه نقد و بررسی سوالات با شرکت داوطلبان برگزار می­شود تا دید خوبی به آن­ها نسبت به مسیر مطالعاتی و نقاط ضعف و قوتشان بدهد. ممکن است این پشتیبانی می‌تواند فقط به صورت یک فایل صوتی باشد که شامل تحلیل و بررسی میزان مهارت داوطلب بوده و از طرف مرکز ارائه می­شود

مقایسه مراکز مختلف برگزاری آزمو­ن­های ماک آیلتس

مراکز مختلفی در تهران و شهرستان­ها برگزار کننده آزمون ماک آیلتس هستند، هر کدام از این مراکز نقاط قوت و ضعف خود را دارند. با این وجود انتخاب یک مرکز مناسب که تمامی امکانات را برای برگزاری یک آزمون ماک به شکلی عالی داشته باشد، شاید کمی سخت و گیج­کننده باشد. در ادامه‌ی این مطلب سعی کرده‌ایم چکیده­ایی از ویژگی­های چند موسسه معروف برگزار کننده ماک را در اختیار شما قرار دهیم.

آزمون ماک آیلتس در موسسه ایران اروپا

 • آزمون در هتل اسپینانس، سالن پاسارگاد برگزار می‌شود.
 • سوالات بخش ریدینگ و لیسنینگ از سایت‌های معتبر اروپایی خریداری شده و برای ایرانیان unseen است.
 • طراحی برگه­های پاسخ‌نامه‌ در هر بخش بسیار شبیه به برگه آزمون اصلی است، تا داوطلب کاملا با شکل آزمون آشنا شود.
 • موضوعات رایتینگ شبیه به دوره‌های قبل آزمون آیلتس است.
 • پس از اتمام بخش رایتینگ، این بخش توسط یک استاد مجرب به مدت ۵۰ دقیقه برای داوطلبان تحلیل و بررسی می‌شود.
 • در بخش اسپیکینگ نیز پس از پایان زمان این بخش، داوطلب فیدبک خوبی از ممتحن خود در ارتباط با روان و پیوسته بودن جملات، دایره واژگان، تلفظ و گرامر دریافت خواهد کرد.
 • امکان انتخاب تاریخ آزمون اسپیکینگ دو روز قبل از تاریخ آزمون، وجود دارد.
 • یک فایل صوتی که شامل ایده‌ها و تحلیل آزمون رایتینگ و اسپیکینگ است نیز همراه با نتایج ارائه می‌شود.

آزمون ماک آیلتس موسسه آیلتس تهران

 • آزمون ماک آیلتس به دو شکل آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود.
 • امکان انتخاب کارنامه بین دو حالت با تحلیل و تشریحی و بدون تحلیل و غیر تشریحی وجود دارد.
 • نتیجه آزمون ماک همراه با تحلیل و بررسی، ۶ روز پس از تاریخ آزمون با ایمیل به داوطلب ارائه می‌شود.
 • پاسخ‌های داوطلب در آزمون‌های ریدینگ و لیسنینگ نیز تحلیل می‌شود.
 • نمره آزمون ماک بدون تحلیل، ۳ روز پس از تاریخ آزمون به داوطلب اطلاع داده می‌شود.
 • استفاده از هدفون‌های حرفه‌ای برای آزمون لیسنینگ
 • زمان آزمون اسپیکینگ یک هفته قبل تا دو روز بعد از آزمون کتبی است. تاریخ این آزمون توسط داوطلب ۹ روز قبل از آزمون کتبی مشخص می‌شود.
 • هزینه آزمون تحلیلی در آیلتس تهران ۴۸۰ هزار تومان و آزمون معمولی بدون کارنامه تحلیلی ۳۱۰ هزار تومان است.

آزمون ماک آیلتس در موسسه سفیر گفتمان

 • آزمون به دو شکل استاندارد و تحلیلی برگزاری می‌شود
 • در آزمون استاندارد در بخش­های اسپیکینگ و رایتینگ، نمره به همراه کامنت ممتحن ارائه می‌شود
 • در آزمون تحلیلی علاوه بر موارد بالا، یک کارنامه تحلیلی با جزئیات کامل برای تمام مهارت‌ها ارائه می‌شود
 • از هدفون مناسب در آزمون لیسنینگ استفاده می­شود
 • سطح سوالات استاندارد است
 • اعلام نتایج آزمون ماک دو روز پس از آزمون توسط ایمیل مشخص می­شود. همچنین کارنامه تحلیلی به صورت حضوری ارائه می‌شود.
 • امکان مشاوره پس از آزمون به صورت حضوری و تلفنی وجود دارد.
 • جلسه mock masterclass به شکل گروهی و رایگان پس از آزمون برگزار می‌شود که در آن راهکارهای دریافت نمره بالا در آیلتس، گوشزد می‌شود
 • زمان‌بندی یکساله برای آزمون‌های ماک
 • هزینه آزمون استاندارد ۲۹۰ هزار تومان و آزمون تحلیلی ۳۹۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ تعیین شده است.

آزمون ماک آیلتس در موسسه آفرینش

 • این موسسه ۱۲ سال سابقه برگزاری آزمون ماک آیلتس دارد، که این مرکز را منحصر به فرد و با تجربه نشان می‌دهد.
 • جامعه آماری داوطلبان آزمون ماک بالایی دارد.
 • سوالات در سطح استاندارد و unseen هستند.
 • سوالات تکرای و کپی از منابع مختلف آیلتس نیستند.
 • آزمون‌ها به طور منظم هر هفته در روز جمعه برگزار می‌شوند
 • استفاده از هدفون حرفه‌ای سنهایزر در آزمون لیسنینگ
 • زمان استاندارد ۱۱ تا ۱۴ دقیقه در interview آزمون اسپیکینگ رعایت می‌شود. فایل صوتی این آزمون نیز به داوطلب ارائه می‌شود
 • انتخاب زمان اسپیکینگ به دلخواه داوطلب است
 • برگه تصحیح شده آزمون رایتینگ به همراه بررسی اشتباهات با کیفیت بالا اسکن شده و در سایت در دسترس است.
 • برگه تصحیح شده لیسنینگ و ریدینگ نیز با تمام جزئیات اسکن شده و در اختیار داوطلب قرار می‌گیرند.
 • تحلیل آزمون‌های رایتینگ و اسپیکینگ به صورت یک فایل صوتی ۳ تا ۵ دقیقه‌ایی ارائه می‌شود.
 • در کارنامه تحلیلی ریدینگ و لیسنینگ مقایسه با سایر داوطلبان صورت می‌گیرد و نمودار پیشرفت نیز ارائه می‌شود.
 • نتایج آزمون به همراه تحلیل آن، به طور منظم در ساعت ۶ بعد از ظهر روز بعد از آزمون از طریق اکانت داوطلب در سایت آفرینش ارائه می‌شود.
 • ارائه پشتیبانی و مشاوره پس از آزمون
 • این مرکز نمره داوطلب را در آزمون اصلی گارانتی می‌کند، بدین صورت که اطمینان می‌دهد نمره آزمون اصلی در هر مهارت کمتر از میانگین ۸ آزمون ماک در هر مهارت نخواهد بود. در غیر این صورت تمام مبالغ مسترد خواهد شد.
 • هزینه آزمون ماک در سال ۱۴۰۰، برای آزمون استاندارد ۲۴۰ هزار تومان و برای آزمون تحلیلی ۳۵۰ هزار تومان است.

آزمون ماک آیلتس در موسسه اکسیر

 • آزمون به دو شکل اکسپرس و حرفه‌ای ارائه می‌شود.
 • در آزمون اکسپرس فقط نمره داوطلب در هر بخش ارائه می‌شود و نتایج آن ۲ روز بعد از آزمون منتشر می‌شود.
 • آزمون ماک حرفه‌ای، علاوه بر نمره شامل تحلیل‌های هر مهارت به صورت فایل صوتی نیز هست و نتایج آن ۴ روز پس از آزمون ارائه می‌شود.
 • امکان شرکت در آزمون ماک آیلتس در منزل نیز وجود دارد.
 • پشتیبانی پس از آزمون و رزرو و ثبت نام آنلاین در آزمون

آزمون ماک در موسسه ایرسافام

 • در آزمون تحلیلی این موسسه، یک بررسی کامل با جزئیات در هر مهارت دریافت می­کنید.
 • نمرات در هر چهار مهارت به طور دقیق ارزیابی می­شوند.
 • کارنامه تحلیلی ۳ روز پس از آزمون منتشر می­شود.

آزمون ماک در مرکز دین و دانش

 • داوطلبان در زمان ۴۰ تا ۵۰ دقیقه در دو بخش رایتینگ و اسپیکینگ از نظرات تحلیلی یک استاد با تجربه آیلتس به صورت اختصاصی بهره­مند می­شوند. این نظرات باعث کمک به پیشرفت داوطلب می­شود.
 • تصحیح و بررسی آزمون رایتینگ در حضور داوطلب، با تجزیه و تحلیل کامل پاسخ­ها انجام می­شود.
 • هزینه آزمون ماک آیلتس در این موسسه در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۹۵ هزار تومان است.
 • آزمون­های ماک این موسسه در شهرهای تهران، مشهد، تبریز و ساری برگزار می­شود.

آزمون ماک در موسسه پروشات

 • آزمون ماک آیلتس در سالن اختصاصی هتل بین­المللی ارم برگزار می­شود. این سالن از نظر سکوت و آرامش­، پارکینگ، پذیرایی و مسیر دسترسی و غیره به خوبی مورد ارزیابی قرار گرفته و از همه نظر مناسب است.
 • این موسسه در بخش لیسنینگ حساسیت زیادی به خرج داده و از هدفون­های حرفه­ای سنهایزر استفاده می­کند. همچنین گفته شده است برای اطمینان از بالا بودن کیفیت صدا از متخصصان فنی در این زمنیه بهره می­برند.
 • برای اطمینان از عدم قطعی صدا، تمامی ویس­ها همزمان هم از اسپیکر و هم از هدفون پخش می­شوند.
 • زمان آزمون اسپیکینگ به دلخواه داوطلب انتخاب می­شود.
 • یک ساختمان اختصاصی و آکوسیتک مخصوص آزمون اسپیکینگ ساخته شده است. عایق صدا بودن این ساختمان حتی در قسمت درب اتاق­ها، محیطی ساکت و آرام را برای این آزمون حساس، فراهم کرده است.
 • تهویه مطبوع و دمای مناسب ۲۳ درجه در تمام فصول سال، یکی دیگر از خصوصیات این مرکز است.

سخن آخر

هزینه آزمون آیلتس در ایران با توجه به نرخ ارز تعیین می­شود و ممکن است گاهی با نوساناتی همراه باشد، بنابراین هزینه زیادی را بر داوطلبان تحمیل می­کند. از طرفی هم نمی­توان ریسک کرد و فقط یکبار در این آزمون شرکت کرد. با این وجود لازم است که هر داوطلب در چند آزمون ماک آیلتس شرکت کند تا مهارت­های خود را محک بزند و در تمام بخش­ها به حداکثر توانایی برسد.

حال که در این مطلب با موسسات مختلف آشنا شده­اید، شاید تصمیم­گیری برای انتخاب یک موسسه برایتان آسان­تر شود. اما در هر صورت پیشنهاد ما این است که در چند موسسه مختلف آزمون دهید تا با سبک سوالات متفاوت آشنا شوید و از طرفی از تجربه ممتحنین مختلف بهره­مند شوید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا