رپورتاژ

مزایای خرید تلفن اینترنتی VOIP نسبت به سایر راهکارها و سیستم های تلفنی

شماره مجازی یا خط مجازی یک شماره موقتی می‌باشد که معمولا برای تماس‌های یکطرفه استفاده می‌شود. این شماره‌ها زمانی به کار می‌آیند که شما قصد نداشته باشید هویت و شماره اصلی شما شناسایی شود. البته تنها مزیت این شماره‌ها، غیرقابل شناسایی کردن شما نیست، بلکه در بیشتر اوقات به دلیل موقتی بودنشان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. افرادی که روزانه تماس‌های بسیار زیادی با افراد مختلف می‌گیرند و معمولا دوست ندارند خط اصلی‌‌شان در دفعات بعد در اختیار افراد مذکور قرار بگیرد، می‌توانند از این شماره‌ها استفاده کنند.

با ما همراه باشید تا بصورت دقیق به بررسی شماره‌های مجازی و استفاده از آن‌ها بپردازیم.

شماره مجازی یک شماره مستقل نیست

شماره‌های مجازی ثابت و مستقل نیستند و همانطور که گفته شد، بصورت موقتی فعال می‌شوند. هر یک از شماره‌های مجازی، یک خط یا شماره کامل نیستند، بلکه هر کدام از آن‌ها زیرمجموعه یک خط اصلی هستند. برای مثال، شرکتی که شماره‌های مجازی می‌فروشد، به هیچ وجه هزاران شماره یا خط سیمکارت ایجاد نمی‌کند؛ آن‌ها یک خط اصلی تلفنی دارند که برای آن می‌توانند هزار خط زیرمجموعه بنویسند و در هر خط زیر مجموعه، چهار رقم آخر خط اصلی تغییر می‌کند.

تفاوت شماره مجازی با تلفن اینترنتی voip

تلفن‌ اینترنتی voip کاملا متفاوت از شماره‌های مجازی می‌باشند و تنها دلیلی که امکان دارد برخی افراد این دو را مشابه قلمداد کنند این است که هر دو آن‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند، اما کارکرد آن‌ها متفاوت است.

تلفن اینترنتی درواقع همان تلفن شهری است که بجای استفاده از سیم‌کشی مخابرات، از شبکه اینترنت برای انتقال داده استفاده می‌کند. تلفن اینترنتی یک شماره ثابت و مستقل دارد و همیشگی است. اما شماره‌های مجازی ماهیتی کاملا برعکس دارند. شماره‌های مجازی یکبار مصرف و متغیر هستند و خودشان زیر مجموعه یک خط تلفن اصلی تلقی می‌شوند.

معمولا شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها از تلفن اینترنتی به دلیل کم‌هزینه بودن آن‌ها و همچنین امکاناتی که از طریق اینترنت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد استفاده می‌کنند که بسیار موثر هستند. البته شرکت‌های بزرگ گاهی اوقات از شماره مجازی نیز استفاده می‌کنند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اگر درباره تلفن اینترتنی کنجکاو شده‌اید و فکر می‌کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شمارا دعوت به بازدید از سایت الو 021 می‌کنیم تا کاملا با تعرفه‌ها و تنوع قیمتی مربوط به خطوط آشنا شوید. همچنین با کمترین هزینه می‌توانید خدمات مربوط به خرید تلفن اینترنتی voip را دریافت کنید.

موارد استفاده از شماره مجازی در فعالیت‌های غیرقانونی

همانطور که گفته شد، شماره مجازی به شما این امکان را می‌دهد بدون اینکه شناسایی شوید، با دیگران تماس برقرار کنید و یا در شبکه‌های مجازی با شماره مجازی خود فعالیت کنید. مطمئنا این قابلیت در عین مثبت بودن، می‌تواند در فعالیت‌های غیرقانونی مورد سوء استفاده قرار گیرد. برای مثال، افراد کلاه‌بردار قادر خواهند بود از طریق این شماره‌ها اقدام به کلاه‌برداری از دیگران کنند، بدون اینکه ردی از خود باقی گذاشته باشند؛ و یا افرادی که قصد انجام معاملات غیرقانونی را دارند، بازاریابی خود را به راحتی می‌توانند بدون اینکه شناسایی شوند، از طریق این خطوط انجام دهند و هروقت که در خطر شناسایی قرار بگیرند، شماره مجازی خود را تغییر دهند و سوابق خود را پاک کنند. شماره‌های مجازی در مواردی برای انجام فعالیت‌های سایبری و امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته توجه داشته باشید که در هر کشوری شماره‌های مجازی غیرقابل ردگیری نیستند و این مورد وابسته به شیوه قانون‌گذاری آن کشور می‌باشد. در برخی کشورها، شرکت‌ها اجازه فروش شماره‌های مجازی را به افراد عادی ندارند و یا اگر ارگان‌های دولتی، از آن‌ها مشخصات هویتی استفاده کنندگان از خطوط را درخواست کنند، آن‌ها موظفند این اطلاعات را در اختیار آن‌ها قرار دهند. در برخی کشورهای آزادتر نیز شرکت‌ها طبق قانون حق ندارند اطلاعات استفاده کنندگان خطوط مجازی را در اختیار ارگان‌ها قرار دهند. یکی از منابع که میتوانید اطلاعات کاملتری در خصوص voip internet phone کسب نمایید بر  روی لینک فوق کلیک نمایید و نسبت به افزایش آگاهی  خود اقدام نمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا