آمورش

سفرنامه کاخ گلستان

ساخت کاخ گلستان به زمان سلطنت شاه طهماسب اول صفوی برمیگردد و از کاخ های متعدد وعمارت های جداگانه تشکیل یافته که اصلی ترین آنها در زمان قاجار ساخته شده و به عنوان محل زندگی شاهان قاجار مورد استفاده قرارگرفته بود. کاخ گلستان محل سکونت پادشاهانی مانند آقا محمد‌خان ، فتحعلی شاه ، ناصرالدین ‌شاه و مظفرالدین شاه بوده و بقیه پادشاهان قاجار و پهلوی اکثر اوقات در کاخ‌ های واقع در تهران سکونت داشته‌ اند. کاخ گلستان در سی و هفتمین اجلاس میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج، در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید. كاخ مذکور از بخش‌های مختلفی همچون ايوان تخت مرمر، تالار سلام، تالار آينه، تالار سفره‌خانه، خلوت كريمخانی، تالار برليان، عمارت بادگير، کاخ شمس العماره ، تالار الماس و كاخ ابيض تشکیل می‌شود. ایوان تخت مرمر و خلوت کریمخانی متعلق به دوران کریمخان زند، قدیمی‌ترین بناهای مجموعه گلستان هستند.

ما در این تور از تخت مرمر،خلوتگاه کریم خان، تالار سلام،عمارت بادگیر،تالار برلیان،تالار ظروف،اتاق کارناصرالدین شاه،نگارخانه،تالارمخصوص و تالار عاج دیدن خواهیم کرد.

  • محل مورد بازدید: کاخ گلستان
  • روز و تاریخ: پنجشنبه 1401/04/30
  • محل حرکت: دفتر مرکزی شماره 2 (شریعتی، خیابان یزدانیان نبش کوچه شاد- پلاک 31)
  • تلفن: 84346
  • نام تورلیدرها: ساغر مصیر – محمد اردستانی
  • توضیح در مورد تور و برنامه 50 کلمه:

ساعت 8:30پس ازحضوروغیاب و توزیع بج ها وپذیرایی، معارفه به زبان انگلیسی توسط تورلیدرها انجام میشود (ازلحظه ورود زبان آموزان به داخل حیاط دفتر مرکزی سفیر تا لحظه برگشت مکالمات به زبان انگلیسی میباشد).

سپس توضیحاتی پیرامون تاریخچه کاخ و بخش های مختلف کاخ ارائه می گردد.

از لحظه ای که زبان آموزان وارد دفترمرکزی می شوند ،داخل اتوبوس و حین بازدید از کاخ کلیه فعالیتها و آموزشهای مرتبط با مکان مورد بازدید با همراهی اساتید محبوب انجام می گیرد. پس ازتوزیع پک های پذیرایی تهیه شده، بوکلتهای آموزشی به زبان انگلیسی به زبان آموزان ارائه می شود که هر بوکلت شامل :

توضیحات محل مورد بازدید که بصورت انگلیسی به زبان آموزان ارئه می گردد.

تسکهای آموزشی Before visiting که در داخل اتوبوس در مسیر رفت توسط دانشجویان با نظارت اساتید انجام می گیرد که شامل پرسش هایی است که مسافرین در گروههای دونفره پاسخ می دهند . بخش Glossary (لغات و اصطلاحات مربوط به محل مورد بازدید) در مسیر رفت در داخل اتوبوس توسط اساتید آموزش داده می شود .این بخش برای تمامی سطوح قابل اجرا می باشد.

بخش While visiting که درحین بازدید از محل، توسط اساتید انجام می گردد وتوضیحاتی درباره ی قسمت های مختلف کاخ ارائه می گردد.در این حین، پرسش های مسافرین توسط اساتید پاسخ داده می شود.

فعالیت های آموزشی به زبان انگلیسی که برای هریک از مقاصد طراحی شده، با نظارت اساتید توسط زبان آموزان انجام میگیرد.

discussion Game- Free

به زبان انگلیسی در هر تور با نظارت اساتید اجرا می گردد و زبان آموزان درگروه های آموزشی حضور پیدا کرده و نظرات و نگرش خود را به اشتراک می گذارند.

پس ازبرگزاری قسمت هیجانی تور( گیم به زبان انگلیسی) به برندگان گیم هدیه ای ارائه می گردد.

تسکهای آموزشی After visiting درداخل اتوبوس ،در مسیر برگشت، توسط زبان آموزان با نظارت اساتید ،انجام می گیرد.جهت تمرین لغات و اصطلاحات یاد گرفته شده در طول بازدید، تمریناتی در بوکلت آموزشی طراحی شده است که در اتوبوس توسط زبان آموزان در گروه های دونفره، به این فعالیت ها به زبان انگلیسی پاسخ داده می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا