اخبار

بورل: اتحادیه اروپا به توافق اولیه برای آغاز عملیات نظامی در دریای سرخ دست یافت

«چوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این نشست خبری خواهان خویشتنداری و عدم تشدید در خاورمیانه شد.
وی با اشاره به جنگ غزه تاکید کرد اولویت اتحادیه اروپا توقف جنگ غزه، آزادی اسرا و انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه است. استراتژی جنگ اسرائیل در غزه به «نابودی» حماس منجر نخواهد شد.
بورل با بیان اینکه وضعیت انسانی غزه ناامید کننده است، گفت: به اسرائیل تاکید کردیم که انتقال روزانه ۱۰۰ کامیون کمک به نوار غزه کافی نیست در حالی که قبل از جنگ روزانه ۵۰۰ کامیون کمک وارد می‌شد.
در حالی که مقامات صهیونیستی بر مخالفت خود با راهکار تشکیل دو دولت و تشکیل کشور فلسطین اعلام کرده‌اند، بورل تصریح کرد: با شرکای عرب خود درباره تغییر جدی در روند «راه حل دو کشور» بحث کردیم. کشورهای غربی و عربی درباره این راه‌حل توافق نظر دارند.
وی همچنین در این نشست خبری گفت اتحادیه اروپا مقدمات برگزاری کنفرانس صلح خاورمیانه را فراهم خواهد کرد.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه باید با خشونت شهرک‌نشینان در کرانه باختری مقابله شود، تاکید کرد اروپا بزرگترین حامی تشکیلات خودگردان فلسطین و خواهان آغاز روند صلح در خاورمیانه است.

بورل تصریح کرد اتحادیه اروپا از سازمان آنروا حمایت می‌کند و با انتقادات رژیم صهیونیستی علیه این سازمان مخالف است.

این مسوول اروپایی درباره تحولات دریای سرخ و حملات انصارالله یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی گفت: کشورهای اتحادیه اروپا به توافق اولیه برای آغاز عملیات نظامی جهت تامین امنیت کشتیرانی تجاری در دریای سرخ دست یافتند.

310310

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا