آمورش

بهترین “منابع آزمون تافل” (TOEFL) برای قبولی قطعی! | معرفی وب‌سایت آموزش تافل

هزاران راهنمای رایگان و تست‌های عملی در مورد تافل در اینترنت وجود دارد با این حال، منابع آزمون تافل رایگان در اینترنت همیشه مفید نیستند زیرا ممکن است سوالات موجود در برخی از این منابع، شبیه به پرسش‌های TOEFL واقعی نباشند.

برای اینکه در بین منابع متعدد آزمون تافل و انتخاب بهترین آن‌ها گیج نشوید، در این مقاله منابع متعددی معرفی شده است که می‌توانید از آن‌ها برای موفقیت در آزمون تافل استفاده نمایید.

11 منبع برای آزمون تافل (TOEFL) TOEFL iBT Interactive Sampler TOEFL iBT Test Questions TOEFL Quick Prep TOEFL iBT Test Planner Magoosh EduSynch English Club Prepscholar 327 Vocab Words New York Times Quizlet Elllo

آزمون تافل یکی از معتبرین آزمون‌های انگلیسی در سراسر دنیا است که بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز دولتی، شرکت‌ها و … آن را به رسمیت می‌شناسند. این آزمون به طور کلی از چهار بخش تشکیل شده است:

  • listening یا مهارت شنیداری
  • reading یا مهارت درک مطلب
  • writing یا مهارت نوشتاری
  • speaking یا مهارت گفتاری

برای تسلط بر این چهار مهارت منابع مختلفی در سراسر اینترنت وجود دارد و در ادامه بهترین آن‌ها جمع آوری شده است.

برای آشنایی با ارزیابی سطوح زبان انگلیسی طبق استاندارد CEFR کلیک کنید.

11 منبع برای آزمون تافل (TOEFL)

منابع آزمون تافل

TOEFL iBT Interactive Sampler

TOEFL iBT Sampler یک برنامه ایجاد شده توسط ETS است که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا با فرمت تست اینترنتی تافل آشنا شده و از متدهای مختلف آن استفاده کنند. این برنامه حاوی سوالات با کیفیت بالا از تست‌های قبلی تافل است.

هم‌چنین این برنامه درست مانند یک آزمون معتبر، با اجازه تایپ دادن، گوش دادن و صحبت کردن در این برنامه، به زبان‌آموزان فرصت تجربه حضور در آزمون واقعی تافل را می‌دهد. این برنامه یک منبع رایگان و بسیار مفید است زیرا محیط تست را شبیه‌سازی می‌کند تا دانش‌آموزان بدانند در روز تست چه انتظاری داشته باشند.

TOEFL iBT Test Questions

سوالات آزمون TOEFL IBT یکی دیگر از منابع رایگان از ناشر اصلی آزمون تافل است که این سوالات نیز از آزمون‌های قبلی تهیه شده و جز یکی از ارزشمندترین منابع آزمون تافل به شمار می‌رود. در این سوالات نمونه یک بخش ریدینگ، دو بخش شنیداری بدون فایل صوتی، شش بخش اسپیکینگ و دو بخش نوشتاری بررسی می‌شود. برای دانلود فایل پی‌دی‌اف TOEFL IBT کلیک نمایید.

برای یادگیری صفر تا صد گرامر زبان انگلیسی کلیک کنید..

TOEFL Quick Prep

TOEFL Quick Prep شامل چهار مینی آزمون است که مانند قرار گرفتن چهار تست مختلف در کنار هم است. دو مورد از این چهار مینی آزمون، شامل فایل‌های صوتی برای بخش‌های شنیداری آزمون است. TOEFL Quick Prep بسیار مفید است زیرا شما در واقع نمونه‌های معتبر از فایل‌های صوتی آزمون را می‌شنوید.

TOEFL iBT Test Planner

TOEFL iBT Test Planner

TOEFL iBT Test Planner یک برنامه آموزشی پیشنهادی 8 هفته‌ای است که توسط ETS ایجاد شده است. این برنامه شامل مقدمه‌ای بر TOEFL و نکات عالی برای هر بخش است. می‌توانید از این برنامه به عنوان مراجع استفاده کنید اما بهتر است برنامه خود را بر اساس زمان آزاد و سطح مهارت انگلیسی خود تنظیم نمایید.

Magoosh

Magoosh یکی دیگر از منابع ارزشمند آزمون تافل است. این سایت شامل منابع رایگان تافل مانند پست‌های وبلاگ، سوالات تمرینی برای هر بخش، 200 کلمه واژگان کلمه و مینی آزمون است.

این سایت دارای صدها پست بلاگ مفید در رابطه با آزمون تافل است حتی اگر با تافل ناآشنا هستید، یک یا دو ساعت وقت صرف خواندن وبلاگ این سایت کنید؛ زیرا به شما کمک خواهد کرد تا ساختار تافل و استراتژی‌های آزمون آن را بهتر درک کنید.

علاوه بر بلاگ، در بخش‌های دیگر سایت می‌توانید مینی آزمون‌های تافل را مشاهده کنید که نزدیک به سوالات تافل قبلی بوده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای محک زدن آمادگی شما برای آزمون است.

EduSynch

Edusynch.com یک وب‌سایت عالی برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف است که منابع تافل رایگان متعدد و فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. این سایت بیش از ۱۲۰۰ سوال شنیداری و ریدینگ را شامل می‌شود و نحوه کار با آن هم بسیار راحت خواهد بود.

البته در نظر داشته باشید که نیازی نیست که به همه ۱۲۰۰ سوال به یکباره پاسخ دهید، بلکه می‌توانید در جلسات مختلف پاسخ آن‌ها را ثبت کنید. این سایت نه تنها شامل تعداد زیادی از سوالات با کیفیت بالا است، بلکه نتایج آزمون شما را تجزیه و تحلیل می‌کند.

بعد از هر جلسه، نتایج شما آنالیز شده و برنامه نقاط قوت و ضعف شما را نشان می‌دهد. به طور مثال بعد از انجام تست ریدینگ، این برنامه نتایج شما را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف زبان‌آموز را در ده زمینه مختلف مانند دایره لغت، درک مطلب و … ارائه می‌دهد.

از دست ندهید: “تکنیک سایه ” بهترین روش تقویت مکالمه و مهارت شنیداری

English Club

English Club

English Club یک سایت مفید است که منابع رایگان آزمون تافل را برای زبان‌آموزان و آموزگاران انگلیسی فراهم می‌کند. این سایت به ویژه اطلاعات مفید در مورد آزمون تافل ارائه می‌دهد که مرور آن‌ها برای همه زبان‌آموزان مفید خواهد بود. در کنار مقالات آموزشی تافل، امکان انجام آزمون‌های تمرینی نیز در این سایت برای هر چهار بخش آزمون تافل فراهم شده است.

Prepscholar 327 Vocab Words

Prepscholar لیستی بسیار عالی از کلمات مفید برای آزمون تافل ایجاد کرده است که پیش از انجام آزمون باید آن‌ها را یاد بگیرید. برای ایجاد این فهرست، آن‌ها آزمون‌های تافل را مورد بررسی قرار داده و کلماتی را انتخاب کردند که دانش‌آموزان ممکن است یادگیری آن‌ها را جدی نگرفته باشند.

به شما توصیه می‌کنیم که این لیست را به طور کامل مطالعه کنید زیرا دایره لغت در موفقیت آزمون تافل اهمیت زیادی دارد و باید تا حد امکان با کلمات این آزمون آشنا شوید.

New York Times

نیویورک‌تایمز یکی از روزنامه‌های مشهور آمریکا است که مقالات خود را در وب‌سایت اصلی روزنامه هم منتشر می‌کند. مقالاتی که در وب‌سایت نوشته می‌شوند، توسط بهترین نویسندگان در آمریکا نوشته شده و سبک نوشتاری عالی آن‌ها و استفاده از واژگان متنوع، دانش‌آموزان را برای آزمون تافل آماده خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که سطح دشواری این مقالات تقریبا به همان دشواری متن کتاب تافل است و از همین رو می‌توان آن را یکی از مفیدترین منابع آزمون تافل دانست. اگر با متون علمی در تافل مشکل دارید، باید نگاهی به بخش علوم در نیویورک‌تایمز بیندازید.

نیویورک ‌تایمز یک بخش علوم جداگانه دارد که حاوی مقالات علمی زیادی در زمینه موضوعات مختلف است و با خواندن این مقالات، شما با متون علمی در تافل آشنا خواهید شد.

Quizlet

Quizlet یک ابزار فلش‌کارت آنلاین است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا لغات را با استفاده از روش‌های مختلف مانند بازی‌ها و سوال یاد بگیرند. اگر از بازی‌ها و سوالات آن به درستی استفاده شود، این سایت برای دانش آموزانی که برای تافل آماده می‌شوند، بسیار مفید خواهد بود.

از دست ندهید: آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

Elllo

Elllo

Elllo یک سایت عالی برای همه افرادی است که به دنبال تقویت زبان انگلیسی خود هستند؛ زیرا این سایت شامل بیش از ۲۵۰۰ درس رایگان و ضبط‌شده است. Elllo بسیاری از لهجه‌های انگلیسی موجود در دنیا را دارد اما اگر قصد شما شرکت در آزمون تافل است، از لهجه آمریکایی آن کمک بگیرید.

سخن پایانی

اگر چه این منابع تافل رایگان عالی هستند اما آن‌ها محدودیت‌های خود را دارند. به طور مثال حل آزمون‌های موجود در این سایت‌ها به شما کمک می‌کند تا با فرمت کلی آزمون تافل آشنا باشید، اما برای شبیه‌سازی شرایط واقعی کافی نیست.

برای اینکه تسلط بهتری بر روی نکات آزمون تافل پیدا کنید، بهتر است در کنار این منابع از کتاب‌های آموزشی تافل هم استفاده نمایید. این کتاب‌ها مکملی عالی برای تقویت دایره لغت، نکات گرامری، مهارت‌های ریدینگ و … هستند.

ما در این مقاله بهترین منابع آزمون تافل (TOEFL) برای قبولی قطعی را آورده‌ایم، برای یادگیری بیشتر زبان انگلیسی، به صفحه آموزش زبان انگلیسی از پایه مراجعه نمایید. شما می‌توانید سوالات و نظرات خود را در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید و هم‌چنین می‌توانید از مشاورین و مدرسین حرفه‌ای ما کمک بگیرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا