اخبار

اذعان قانونگذار آمریکایی به مداخله واشنگتن در سرنگونی دولت منتخب اوکراین در ۲۰۱۴

اعتراضات موسوم به یورومیدان در کی‌یف با کودتای فوریه ۲۰۱۴ به اوج خود رسید، کودتایی که سیاستمداران رادیکال طرفدار اتحادیه اروپا و ناتو را به قدرت رساند و اوکراین را در بحران فرو برد و در نهایت منجر به بحران کنونی شد.

توماس مسی سه‌شنبه در گفتگویی که راجع به اقدامات دولت بایدن برای تامین مالی اوکراین بود، گفت که دولت کی‌یف «نمی‌تواند در جنگ پیروز شود.» او گفت: «هیچکس در آمریکا به این اذعان نمی‌کند… آنها این را می‌دانند اما به آن اذعان نمی‌کنند و در همین راستا، به کمک‌ها رای مثبت نخواهند داد.»

این قانونگذار آمریکایی در مصاحبه با تاکر کارلسون، مجری سرشناس آمریکایی که در شبکه ایکس (توییتر سابق) منتشر شد، اذعان کرد که واشنگتن در سال ۲۰۱۴ در کودتای غیرقانونی در اوکراین دست داشت. او گفت: «در سال ۲۰۱۴ ما به سرنگونی دولت منتخب آنها کمک کردیم.»

در واکنش به این صحبت‌ها، دیمیتری پولیانسکی، نماینده روسیه در سازمان ملل حرف‌های این نماینده کنگره آمریکا را تایید کرد. پولیانسکی گفت: بالاخره یک سیاستمدار معقول در ایالات متحده پیدا شد. امیدواریم کل اوکراینی‌ها قربانی جاه‌طلبی‌های ژئوپولیتیکی آمریکا نشوند.

او افزود: «آسان است که حدس بزنیم بدون حمایت اخلاقی، سازمانی و مالی غربی، این تغییر خشونت‌آمیز قدرت در کی‌یف در سال ۲۰۱۴ غیر ممکن بود. قبلاً نیکولا آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین هم چنین مطلبی را گفته بود.»

310310

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا