بلاگ

آموزش زبان انگلیسی به صورت صوتی و صحیح

چگونه به یادگیرندگان خود کمک کنید تا اعتماد به نفس خود را در گوش دادن افزایش دهند

بینش در مورد گوش دادن

ما اغلب به صحبت کردن و نوشتن به عنوان چالش‌برانگیزترین مهارت‌های زبانی فکر می‌کنیم، اما در مورد مهارت‌های دریافتی چطور؟ با خواندن، فراگیران زمان برای فکر کردن دارند، اما گوش دادن به زبان دیگر چالش‌های بسیار متفاوتی را برای زبان‌آموز ایجاد می‌کند. چند بار شنیده‌ایم که زبان‌آموزان شکایت می‌کنند که «خیلی سریع است، معلم!»؟ پس چگونه می توانید کمک کنید؟

کمبریج انگلیسی مجموعه ای از پنج راهنمای معلم برای توسعه مهارت های شنیداری برای A2 Key for Schools ، B1 Preliminary for Schools ، B2 First for Schools ، C1 Advanced و C2 Proficiency ایجاد کرده است.

این راهنماها برای کمک به معلمان برای درک خرده مهارت‌های شنیداری با فعالیت‌ها، نکات و استراتژی‌هایی طراحی شده‌اند که به شما کمک می‌کنند مهارت‌های شنیداری زبان‌آموزان خود را در حین آماده شدن برای امتحانات خود توسعه دهید.

در اینجا فقط چند ایده از راهنماها آورده شده است تا با زبان آموزان خود امتحان کنید. آنها در تمام سطوح کار خواهند کرد.
فعالیت
چند کلمه؟

این میکرو گوش دادن یک فعالیت عالی برای امتحان کردن در پایان درس شنیداری است، زمانی که زبان‌آموزان قبلاً ضبط را شنیده‌اند، بنابراین صدای سخنرانان و موضوع را می‌شناسند.

یک عبارت کوتاه از حدود 10 کلمه را از گوش دادنی که به تازگی تکمیل کرده اید انتخاب کنید. صدا را طوری تنظیم کنید که آماده فشار دادن «پخش» باشید.
به زبان آموزان بگویید گوش کنند و تعداد کلماتی را که می شنوند بشمارند. باید چندین بار صدا را پخش کنید. جفت ها بحث می کنند طیف وسیعی از پاسخ ها را از کلاس بگیرید، اما هنوز پاسخ را به آنها نگویید.
عبارت را روی تخته بنویسید و تعداد کلمات را با کلاس بشمارید. نزدیک ترین کی بود؟
حال از آنها بخواهید که به طور همزمان این عبارت را بشنوند و بخوانند. این بار آنها باید تصمیم بگیرند که کدام کلمات را واضح تر می شنوند، به عبارت دیگر، شما می خواهید آنها متوجه کلمات تاکید شده باشند. بپرسید چرا فکر می کنند این کلمات را واضح تر شنیده اند. توضیح دهید که کلمات تاکید شده حاوی اطلاعات کلیدی هستند.

این فعالیت گوش دادن کوچک به افزایش آگاهی زبان آموزان از صداها کمک می کند، به آنها کمک می کند تا کلمات تاکید شده را متوجه شوند و آنها را برای گوش دادن به اطلاعات کلیدی آماده کنند.
نکات!
از هر زبان آموزی حمایت کنید

در کلاس‌های توانایی ترکیبی، چند استراتژی ساده را در جای خود قرار دهید تا کل کلاس بتوانند به همان ضبط گوش دهند و در همان فعالیت شرکت کنند. این بدان معنی است که هیچ یادگیرنده ای احساس نمی کند که از دست رفته یا عقب مانده است.

کار پر کردن شکاف یا تکمیل جمله را دست یافتنی تر کنید و حرف اول کلمه از دست رفته را ارائه کنید. یا حرف اول و آخر را وارد کنید و مشخص کنید که کلمه غایب چند حرف دارد.
با دادن اسکریپت صوتی، یک لایه پشتیبانی اضافی برای زبان آموزان ضعیف تر فراهم کنید. آنها می توانند متن را در حین گوش دادن بخوانند و از آن برای کمک به یافتن پاسخ های صحیح استفاده کنند.

نکات!
برای گوش دادن آماده شوید، برای فهمیدن آماده شوید

خیلی عجله نکنید که وظیفه گوش دادن را به شما واگذار کنید و «Play» را فشار دهید. زمان صرف شده در کلاس قبل از گوش دادن به این معنی است که زبان آموزان برای درک بهتر آمادگی دارند.

قبل از اینکه گوش دهید، در کلاس درباره موضوع گوش دادن بحث کنید. این به زبان آموزان این فرصت را می دهد که نه تنها صحبت کردن خود را تمرین کنند، بلکه گوش دادن به یکدیگر را نیز تمرین کنند. یک بحث خوب باعث می شود آنها در مورد ایده های اصلی که ممکن است هنگام گوش دادن بشنوند فکر کنند.
واژگان مفید همیشه از بحث کلاس بیرون می آید و روشی بسیار طبیعی برای پیش آموزش واژگان قبل از گوش دادن ایجاد می کند. یادگیری زبان مفید مرتبط با بحث آسان تر است زیرا زبان آموزان زمینه ای دارند که به خاطر سپردن آن آسان تر از پیش آموزش واژگان از فهرست کلمات است.
وقت خود را به بحث در مورد کار اختصاص دهید و درک را بررسی کنید. کلاس را تشویق کنید تا در مورد بحث خود فکر کند و پاسخ ها را پیش بینی کند. به یاد داشته باشید که پیش بینی های آنها را روی تخته بنویسید. آیا آنها درست حدس زدند؟ مهم نیست که این کار را کرده اند یا نه، مهم این است که آماده و آماده گوش دادن هستند تا ببینند آیا درست گفته اند یا خیر.

احساس آمادگی برای گوش دادن به این معناست که یادگیرندگان هم در کلاس درس و هم در امتحان خود احساس اعتماد به نفس و آمادگی برای درک کنند.
نکات!
روز امتحان

عنوان و موضوع

“فکر می کنم گوش دادن درباره چه چیزی باشد؟” را بخوانید.

سوالات را بخوانید و کلمات کلیدی
“چه چیزی را باید گوش کنم؟” را برجسته کنید؟
‘چکار باید بکنم؟’

گوش کنید و
گزینه “Listen the first time to انتخاب پاسخ های من” را علامت بزنید.
“بار دوم گوش کن و پاسخ های من را بررسی کن.”

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا