آمورش

آموزش “زبان انگلیسی با اخبار” (News) | 10 منبع عالی اخبار انگلیسی

سطح زبان انگلیسی شما به عنوان یک زبان‌آموز چه در سطح مبتدی باشد و چه در سطح متوسط، همیشه می‌توانید انگلیسی را از طریق اخبار یاد بگیرید! در مقاله آموزش زبان انگلیسی با اخبار ، به شما نشان خواهیم داد که چرا مقالات خبری آسان، روزنامه‌ها و کانال‌های خبری انگلیسی در بهبود زبان شما موثر هستند.

چرا زبان انگلیسی را از طریق اخبار یاد بگیریم؟ چگونه با کمک اخبار مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود ببخشیم؟ 10 وب‌سایت خبری برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار

چرا زبان انگلیسی را از طریق اخبار یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار یک راه عالی برای بهبود مهارت‌های شنیداری، گفتاری و دایره لغات شما است. می‌توانید از میان اخبار نوشتاری، صوتی، تصویری و تلویزیونی با گزینه‌هایی به صورت آنلاین و آفلاین یکی را انتخاب کنید. اخبار انگلیسی ارزش دارد که آن را در برنامه آموزشی خود قرار دهید زیرا:

 • اکثر نویسندگان خبر و گویندگان خبری با کمک زبان انگلیسی استاندارد اخبار خود را نوشته یا بیان می‌کنند. بیان واضح گویندگان خبر باعث خواهد شد با تلفظ صحیح کلمات آشنا شده و با توجه به تلفظ آرام، بتوانید معنای اخبار را متوجه شوید.
 • کلمه ” news” از اصطلاح لاتین “nova” به معنای “چیزهای جدید” می‌آید. وقتی انگلیسی را از طریق اخبار یاد می‌گیرید، این شانس را دارید که بفهمید در حال حاضر در جهان چه اتفاقی می‌افتد و از طریق نظرات، شبکه‌های اجتماعی و بحث با داستان‌ها ارتباط برقرار کنید.

مطالب کاربردی: انتخابات و مناظره 1400 در زبان انگلیسی

 • اخبار انگلیسی به اشکال مختلف ارائه می‌شوند و این تنوع به شما دامنه انتخاب بیشتری را هنگام یادگیری زبان می‌دهد. اگر مطالعه را ترجیح می‌دهید، روزنامه‌های آنلاین و وب‌سایت‌های خبری ساده‌تری برای زبان آموزان وجود دارد. اگر می‌خواهید مهارت‌های شنیداری و واژگان خود را بهبود ببخشید، کانال‌های خبری تلویزیونی، ویدیوهای YouTube، ایستگاه‌های رادیویی و پادکست‌ها نیز مفید هستند.
 • اخبار روزانه در مورد هر موضوع قابل تصوری تولید می‌شود! سرگرمی‌ها و علایق شخصی شما هرچه که باشد، همیشه می‌توانید مقالات و داستان‌های خبری مرتبط با علاقه خود را بیابید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت آنلاین به دنبال آن باشید! اگر به سیاست و اخبار جدی علاقه‌ای ندارید، چرا روی اخبار ورزشی یا جدیدترین اخبار صحنه موسیقی تمرکز نکنید؟

آموزش زبان انگلیسی با اخبار

چگونه با کمک اخبار مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود ببخشیم؟

رسانه‌های خبری می‌توانند «کلاس درس شخصی» شما باشند، زیرا به شما کمک می‌کنند انگلیسی واقعی را یاد بگیرید و درک کنید. جملات مورد استفاده در متون خبری واضح بوده و از جملات کوتاه و مستقیم استفاده می‌کنند؛ این سادگی درک و استفاده از آن‌ها را آسان‌تر می‌سازد.

در مقابل ادبیات و کتاب‌های واقعی از جملات و واژگان پیچیده‌تری استفاده می‌کنند که باعث سختی درک آن‌ها می‌گردد. برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار چند نکته زیر را رعایت کنید تا بیشترین استفاده را از برنامه آموزشی خود ببرید.

 • واژگان جدید را بنویسید.

زمانی که اخبار انگلیسی را مطالعه کرده، تماشا می‌کنید یا گوش می‌دهید، کلمات و عبارت‌های جدید زیادی پیدا خواهید کرد. یک خودکار و دفترچه در دست داشته باشید تا بتوانید بهترین و مفیدترین واژگان را یادداشت کنید؛ این ایده خوبی است تا بتوانید کلمات را در گروه‌های مختلفی مانند اخبار سیاست، سلبریتی‌ها، آب و هوا و … قرار دهید.

بهتر است فقط واژگانی را یادداشت کنید که چندین بار تکرار شده است. اگر سعی کنید هر عبارتی را که پیدا می‌کنید یاد بگیرید، کارتان سخت خواهد شد! این امر در مورد واژگانی که به ندرت در زبان انگلیسی استفاده می‌شود صادق است و یادگیری آن‌ها معمولا نمی‌تواند کمکی به روان‌تر شدن مکالمات روزمره شما کند.

از دست ندهید: چگونه “کلمات انگلیسی” را به خاطر بسپاریم؟

 • اخبار را با صدای بلند برای خود بخوانید.

این روش یک تمرین گفتاری است که می‌تواند به شما کمک کند تلفظ خود را بهبود ببخشید و واژگان جدید را به خاطر بسپارید. سعی کنید یک مقاله خبری را با صدای بلند بخوانید و هر زمان کلمه جدیدی پیدا کردید که از نظر معنی یا تلفظ ناآشنا بود، آن را روی کاغذ یادداشت کنید؛ سپس می‌توانید کلمه را در یک فرهنگ لغت آنلاین جستجو نمایید.

 • خلاصه اخبار را بنویسید.

نوشتن خلاصه اخبار یک راه عالی برای آزمایش درک شما هنگام خواندن مقالات خبری به زبان انگلیسی است. تمرین به این صورت است که یک خبر را به طور کامل می‌خوانید و نکات اصلی آن را انتخاب کنید.

هنگامی که نکات اصلی را مشخص کردید، می‌توانید آن‌ها در جملات کوتاه‌تر بنویسید و یک متن کوتاه داشته باشید. در پایان از معلم یا دوست خود بخواهید که خلاصه شما را بررسی کند.

 • برای بهبود مهارت شنیداری خود، اخبار تلویزیون را تماشا کنید.

تماشای منظم اخبار تلویزیون 100% مهارت شنیداری شما را بهبود می‌بخشد. تصاویر روی صفحه داستان را بیان می‌کنند و به شما کمک می‌کنند بفهمید که گوینده چه می‌گوید. گوش دادن به اخبار انگلیسی مانند یادگیری ساز پیانو است، شما با نواختن بسیار آهسته شروع می‌کنید، اما با تمرین سرعت‌تان بهبود می‌یابد.

 • از برنامه‌های خبری موبایل استفاده کنید.

برنامه‌های خبری موبایل

چند بار در روز گوشی خود را چک می‌کنید؟ احتمالاً تعداد آن زیاد است! برای یادگیری زبان انگلیسی از موبایل خود استفاده کنید. همه روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های خبری برتر یک اپلیکیشن دارند که این اپ‌ها خواندن اخبار انگلیسی را در هر زمان و هر مکان آسان می‌کنند.

 • در مورد اخبار به طور منظم بحث کنید.

برای این تمرین، به یک معلم زبان انگلیسی، یک هم‌کلاسی یا گروه کوچکی از دوستان نیاز دارید. هر هفته به نوبت یک مقاله خبری جالب انتخاب کنید؛ سپس زمان و مکانی را برای دور هم جمع شدن و بحث در مورد آن ترتیب دهید. سعی کنید فهرستی از سوالات مرتبط با موضوع مقاله را برای بحث پیدا کنید. علاوه بر آن می‌توانید در مورد واژگان جدیدی صحبت کنید و آن‌ها را در طول جلسات خود تمرین نمایید.

برای یادگیری گرامر انگلیسی از پایه کلیک کنید.

 • در بخش نظرات، دیدگاه خود را اضافه کنید.

همه دوست دارند نظر خود را در مورد هر چیزی که در حال حاضر در اخبار اتفاق می‌افتد، بیان کنند. چرا شما از این موضوع به عنوان فرصتی برای بهبود زبان انگلیسی خود استفاده نمی‌کنید؟ ابتدا یک مقاله انتخاب کرده و آنچه را که دیگران در نظرات زیر آن نوشته‌اند را با دقت بخوانید.

هر کلمه یا عبارت مفیدی را یادداشت کرده و آن‌ها را فرا گیرید. اکنون با پاسخ دادن به نظرات سایر خوانندگان به گفتگو بپیوندید. بحث کردن یکی از بهترین راه‌ها برای تمرین انگلیسی است.

10 وب‌سایت خبری برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار

وب‌سایت خبری برای آموزش زبان انگلیسی

اکثر زبان‌آموزان انگلیسی در درک روزنامه‌های بومی انگلیسی زبان و اخبار تلویزیونی مشکل دارند. اگر سطح فعلی شما پایین‌تر از حد متوسط ​​(B2) است، ایده خوبی خواهد بود که با وب‌سایت‌های خبری ساده‌تر آغاز کنید.

خوشبختانه چندین سایت خوب وجود دارند که زبان‌آموزان می‌توانند با خواندن اخبار آن‌ها، مهارت‌های خود را تقویت کنند. هدف این وب‌سایت‌ها ارائه مقالات یا ویدیوهای خبری ساده‌تر و کوتاه‌تر است تا همه افراد به خوبی متوجه معنای اخبار شوند.

News in Levels

همانطور که از نام News in Levels پیداست، این وب سایت انگلیسی آمریکایی مقالات خبری را در 3 سطح مختلف ارائه می دهد. هر مقاله شامل یک متن کوتاه از چند پاراگراف است که معمولاً با یک کلیپ ویدیویی همراه است.

تمام واژگان دشوار در متن برجسته شده و در زیر مقاله توضیحات کامل آن را می‌آورند تا زبان‌آموزان بتوانند دایره لغات خود را تقویت کنند. در سطح 1 (اخبار آسان)، جملات بسیار کوتاه‌تر و ساده‌تر هستند تا به مبتدیان کمک کنند تا متوجه اخبار روز دنیا شوند.

نسخه سطح 3 دارای متن اصلی مقاله است و سطح 2 بین گزینه‌های اول و دوم قرار دارد. مقالات جدید به طور مرتب به وب‌سایت اضافه می‌شوند و یک بخش فیلم‌های مفید (بر اساس سطح زبان کاربر) وجود دارد.

BBC Words in the News

این وب‌سایت بخشی از آرشیو بی‌بی‌سی از سال 2015 است و منابع خبری آسان و مفیدی برای زبان‌آموزان دارد. هر مقاله دارای پی‌دی‌اف و فایل صوت رایگان است که می‌توانید هم‌زمان با شنیدن فایل صوتی، از روی متن آن بخوانید. واژگان جدید در متن مشخص شده‌اند و در پاورقی توضیحات کامل تک تک آن‌ها وجود دارد.

آموزش زبان انگلیسی با اخبار

E-News

درست مانند News in Levels، این وب‌سایت خبری هم دارای 3 نسخه از هر مقاله است. سطح پیشرفته حاوی مقاله اصلی است، در حالی که Intermediate و Elementary نسخه‌های آسان‌تری را ارائه می‌دهند. یکی از ویژگی‌های عالی این وب‌سایت این است که اگر ماوس خود را روی هر کلمات برجسته قرار دهید، بلافاصله می‌توانید توضیح آن را مشاهده کنید.

از دست ندهید: 8 تکنیک طلایی “درک مطلب” برای تقویت ریدینگ

The Times in Plain English

این وب‌سایت مقالات خبری اصلی را از نیویورک تایمز می‌گیرد، اندازه آن‌ها را کاهش داده و با جملات ساده‌تر منتشر می‌کند. سطح خواندن شما برای استفاده از این سایت باید Intermediate+ باشد. هیچ کلیپ ویدیویی، فایل صوتی، فهرست واژگان یا توضیحاتی وجود ندارد؛ با این حال، منوی سمت چپ به شما این امکان را می‌دهد تا مقالات جالب را بر اساس موضوع جستجو کنید.

Breaking English News

اگر به دنبال خواندن مقالات خبری آسان با تمرین و واژگان فراوان هستید، این سایت برای شما مناسب است. در زیر هر پست، گزینه‌ای برای دانلود صفحه به صورت PDF قابل چاپ خواهید یافت که شامل تمامی مطالب مطالعه، تمرین‌ها و پاسخ‌های آن‌ها می‌شود؛ علاوه بر آن 0-6 سطح در هنگام خواندن مقالات وجود دارد که بسته به سطح خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

CNN Student News

وب‌سایت CNN Student News یک منبع خبری محبوب است که اخبار داغ را به اشتراک می‌گذارد تا دانش‌آموزان بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و به خوبی متوجه شوند. این وب‌سایت یک منبع معتبر برای پیگیری اتفاقات جهان است که اطلاعات را به روشی حرفه‌ای ارائه می‌دهد. CNN Student News اخبار جهان، ورزش، فناوری، سرگرمی و سفر را با استفاده از فایل ویدئویی و مقالات برای دانش‌آموزان پوشش می‌دهد.

Time for Kids

اگر به دنبال یک وب‌سایت خبری سطح متوسط هستید که بتوانید بدون هیچ دردسری به مطالعه اخبار بپردازید، Time for Kids انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. این وب‌سایت علاوه بر زبان‌آموزان، برای بومیان انگلیسی زبان هم مفید است و حجم زیادی از اطلاعات را با جملات ساده در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

Smithsonian Tween Tribune

مقالات خبری Smithsonian Tween Tribune توسط مؤسسه Smithsonian ایجاد شد تا دانش‌آموزان را تشویق کند، دانش خود را در مورد دنیای اطراف خود بیشتر کرده و در عین حال با نوشتن مهارت‌های خود را تقویت کنند. مقالات این وب‌سایت توسط جوانان و با راهنمایی معلمان و روزنامه‌نگاران حرفه‌ای در سراسر جهان ارسال می‌شود. Smithsonian Tween Tribune یک منبع خبری آنلاین شگفت‌انگیز و منحصر به فرد است که نقش مهمی در آموزش زبان انگلیسی با اخبار ایفا خواهد کرد.

Entrepreneur Online Magazine

Entrepreneur Online Magazine مملو از مقالات عالی در مورد استارت‌آپ‌ها، فناوری، رهبری کسب و کار، روانشناسی و فلسفه است. این منبع خبری آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که با موضوعات مورد علاقه خود درگیر شده، اطلاعات کسب کنید و نظر خود را با سایر خوانندگان به اشتراک گذارید.

The New Yorker

با کمک مقالات خبری The New Yorker می‌توانید سطح دانش زبان انگلیسی خود را آزمایش کنید. New Yorker مقالاتی چالش‌ برانگیز برای زبان‌آموزان ارائه می‌دهد که علاوه بر اینکه شما را ساختار‌های مختلفی آشنا می‌کند، باعث می‌شود دایره لغت خود را تا حد قابل قبولی بهبود بخشید. از آنجایی که محتوای این وب‌سایت برای بزرگسالان و به زبان مادری انگلیسی نوشته شده است، این سایت یک منبع عالی برای زبان‌آموزان بزرگسال خواهد بود و اخبار، فرهنگ، کتاب، علم، فناوری و تجارت را پوشش می‌دهد.

برای یادگیری بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا