آمورش

آموزش “حروف الفبای انگلیسی” با تلفظ | نکات مهم + ویدئو English alphabet

پیش از شروع یادگیری گرامر هر زبانی، ابتدا باید با الفبای آن آشنا شده و تلفظ حروف آن را یاد بگیرید. الفبای انگلیسی به طور کلی شامل 26 حرف است که با کمی تمرین می‌توانید تسلط خیلی خوبی بر روی ترتیب آن‌ها داشته باشد.

دانستن الفبای انگلیسی ضروری است زیرا این حروف کمک خواهند کرد مهارت‌های خواندن خود را بهبود بخشیده و احساس اعتماد به نفس بیشتری در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید.

چرا باید الفبای انگلیسی را یاد بگیریم؟ ترتیب حروف الفبای انگلیسی از a تا z نکات مهم در یادگیری الفبای انگلیسی

به دوران کودکستان و زمانی که یاد گرفتید چگونه بنویسید، برگردید. در آن زمان، از قبل می‌دانستید که چگونه زبان مادری خود را صحبت کنید، اما نمی‌توانستید حروف آن را بنویسید. در طول دوران تحصیلی، شما بر روی یادگیری نحوه نوشتن حروف، تلفظ صحیح حروف و در نهایت، قرار دادن همه آن‌ها در کنار هم برای ایجاد کلمات،کار کردید؛ بنابراین خبر خوب این است که شما قبلا این سفر را یک بار انجام دادید، حتی اگر ده، بیست و سی سال پیش یا حتی بیشتر از آن دوران گذشته است.

به عنوان یک بزرگسال به راحتی می‌توانید با کمک منابع متعدد اینترنت، خودتان را آموزش دهید. اگر چه یادگیری خواندن و نوشتن یک زبان جدید مانند یک مانع بزرگ بنظر می‌رسد اما مطمئن باشید در انتها، موفق خواهید شد. تسلط به حروف الفبای زبان دیگر، فقط کمی تلاش بیشتری می‌طلبد.

از دست ندهید: یادگیری زبان دوم در بزرگسالان

الفبای زبان مانند آجرهای به کار رفته در یک ساختمان است؛ تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی بدون یادگیری الفبای آن، شبیه تلاش برای ساخت یک خانه بدون آجر است. این کار نشدنی است؛ بنابراین مدارس و روش‌های زبانی را باور نکنید که سعی می‌کنند به بدون آموزش حروف، زبان دیگری را آموزش دهند.

هنگامی که شما شروع به تشخیص حروف و کلمات یک زبان خارجی می‌کنید، پیشرفت سریع‌تری در یادگیری کلمات داشته و انگیزه شما برای یادگیری هم بیشتر می‌شود. هم‌چنین با یادگیری حروف الفبا، می‌توانید کلمات ساده را در نگاه اول شناسایی کنید که همین موضوع باعث می‌شود حس خوبی از یادگیری زبان داشته باشید.

حروف الفبا انگلیسی

در زبان انگلیسی، هر حرف را می‌توان به دو روش نوشت؛ حروف بزرگ و حروف کوچک. از حرف بزرگ برای حرف اول در یک جمله و برای اولین حرف در نام افراد و مکان استفاده کنید.

حرف بزرگ حرف کوچک نام
A a Ay
B b Bee
C c Cee
D d Dee
E e Ee
F f Eff
G g Gee
H h Ay-tch
I i Eye
J j Jay
K k Kay
L l Ell
M m Em
N n En
O o Oh
P p Pee
Q q Cue
R r Are
S s Ess
T t Tee
U u You
V v Vee
W w Double-you
X x Ex
Y y Why
Z z Zee
  • حروف صدادار: A ،E ،I ،O ، U
  • حروف بی‌صدا: B ،C ،D ،F ،G ،H ، J ،K ،L ،M ،N ،P ،Q ،R ،S ،T ،V ،X ،Z ،W ، Y

از دست ندهید: تمام حروف صدادار زبان انگلیسی

برای اینکه ترتیب حروف انگلیسی را به درستی به خاطر بسپارید، بهتر است از ویدیوهای موجود در یوتیوب استفاده کنید. به طور مثال ویدیو زیر به شما کمک خواهد کرد به راحتی الفبای انگلیسی را یاد بگیرید.

اگر یادگیری الفبای انگلیسی برای شما دشوار است به این نکات توجه کنید.

  • آیا می‌توانید آهنگ الفبای دوران کودکی خود را به یاد بیاورید؟ سعی کنید یک اهنگ الفبای انگلیسی اختصاصی برای خود بسازید. گاهی اوقات ساختن آهنگ الفبا با ریتم مورد نظر خود شما می‌تواند فرآیند یادگیری حروف را سرعت بخشد.
  • با حروف الفبای انگلیسی، جمله بسازید. یکی از روش‌های انجام این کار این است که داستانی 26 کلمه‌ای بنویسید که در آن نوشته، هر کلمه با یک حرف از الفبای انگلیسی آغاز شود. مثال:

After breakfast, cats destroyed everything. Fish, games

پس از صبحانه، گربه همه‌چیز را نابود کرد. ماهی، بازی …

  • حروف را با دست تمرین کنید. با توجه به اینکه امروزه بیشتر آموزش‌ها به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، بیشتر زبان‌آموزان دیگر تمایلی برای نوشتن با خودکار ندارند اما این روش می‌تواند بسیار مفید باشد. نوشتن حروف الفبا بر روی کاغذ به شما کمک خواهد کرد در مدت زمان کمتری، تمامی حروف را یاد گرفته و به خاطر بسپارید.
  • سعی نکنید تمام الفبا را در یک روز یاد بگیرید. کل الفبا را در قالب گروه‌های شش‌تایی تقسیم کنید و هر بار یکی از آن گرو‌‌ه‌ها را به خود آموزش دهید. صبر کنید تا تسلط کافی بر روی گروه اول پیدا کنید و پس از اینکه خیالتان بابت نحوه صحیح نوشتن و تلفظ آن گروه راحت شد، به سراغ یادگیری گروه دوم بروید.
  • هر روز تمرین کنید. بهترین دوست شما در یادگیری الفبای انگلیسی، تمرین زیاد است. هر روز بدون وقفه حروفی که یاد گرفتید را تکرار کنید تا به طور کامل در ذهن بنشیند.
  • از فلش‌کارت استفاده کنید. فلش‌کارت‌ها یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری حروف جدید یک زبان و یا کلمات جدید هستند. این فلش کارت را می‌توان در مترو، اتوبوس و هر جای دیگری استفاده کرد تا از وقت خود بیشترین بهره را ببرید.
  • اگر به صورت نوشتاری مشغول تمرین حروف هستید، حتما تمامی آن‌ها را بلند برای خود بخوانید. این کار کمک خواهد کرد تا تلفظ کلمات را همراه با شکل نوشتاری آن‌ها یاد گرفته و از سمت دیگر الفبا را در ذهن‌تان تثبیت می‌کند.

از دست ندهید: فونتیک در زبان انگلیسی + آشنایی با “علائم فونتیک”

الفبای انگلیسی

چنانچه در طی مسیر به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید می‌توانید از اساتید حرفه‌ای آکادمی روان در قسمت “پشتیبانی” راهنمایی بخواهید تا در مسیر درستی از یادگیری و آموزش قدم بردارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا