دولت فرانسه به خاطر غصب نام دامنه France.com به دادگاه می رود – دیجیاتو – آموزش زبان تخصصی

یک آمریکایی زاده فرانسه، این کشور را به خاطر آنچه غصب سایبری و سرقت وارونه نام دامنه France

جین نوئل فریدمن اعلام کرده که دولت فرانسه به صورت غیرقانونی مالکیت نام دامنه France.com را از او گرفته و آن را غصب نموده است. این مرد از سال ۱۹۹۴ میلادی مالک نام دامنه یاد شده بوده و از آن به عنوان نوعی کیوسک دیجیتالی برای آمریکایی های شیفته فرانسه استفاده می کرده است. در طول این سالیان فریدمن با سازمان های فرانسوی از جمله کنسولگری کل فرانسه در لس آنجلس و وزارت امور خارجه این کشور همکاری کرده و جالب آنکه حتی دولت فرانسه نیز نام او را به عنوان «سفیر صنعت توریسم» اعلام کرده.

جین نوئل فریدمن

یک آمریکایی زاده فرانسه، این کشور را به خاطر آنچه غصب سایبری و سرقت وارونه نام دامنه France.com خوانده مورد پیگرد قضایی قرار داده است.

وزارت امور خارجه فرانسه، وبسایت جهانگردی دولت فرانسه و جمهوری فرانسه همگی در زمره متشاکیان هستند.

در سال ۲۰۱۵ اما دولت فرانسه در یکی از دادگاه های خود پرونده ای را برای مالکیت بر این نامه دامنه گشود و در نهایت در سال ۲۰۱۷ دادگاه حکمی را مبنی بر نقض قانون علائم تجاری فرانسه علیه مالک این نام صادر کرد. در مارس ۲۰۱۸ نیز به دنبال همین حکم France.com به وزارت امور خارجه کشور فرانسه منتقل شد.

با این حال اما فریدمن اعلام کرده که هیچگاه اخطاریه ای از سوی دولت یا شرکت ثبت کننده (Web.com) در اینباره دریافت نکرده و حتی روحش هم خبر نداشته که به زودی مالکیت خود را از دست می دهد. به همین خاطر او شکایتی را در دادگاه ویرجینیا مطرح کرده تا بار دیگر مالیکت دامینی که باور دارد به او متعلق است را باز پس بگیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *