سامسونگ: دیگر در حوزه موبایل ال جی را رقیب به حساب نمی آوریم – دیجیاتو – آموزش زبان تخصصی

سامسونگ در جریان رویداد کنگره جهانی موبایل سال 2018 اعلام کرد که دیگر ال جی را در حوزه موبایل به عنوان رقیب خود به حساب نمی آورد
در رقابت بین سامسونگ و ال جی نیز به نظر می رسد، ال جی بیش از هر زمان دیگری از ادامه رقابت خسته شده باشد. بر اساس اعلام موسسه تحلیلگر بازار IDC در سال 2017 سامسونگ موففق شده 21.6 درصد از سهم بازار موبایل را به خود تخصیص دهد، در حالی که اپل با 14.7 درصد رتبه دوم را کسب کرده. از سوی دیگر ال جی به عنوان یک نام جداگانه در تولید کنندگان برتر تلفن های هوشمند جایی ندارد و در بخش «سایرین» قرار گرفته است.

باید گفت که عمده ترین مشکل ال جی سامسونگ نیست، بلکه حضور تولید کنندگان چینی از جمله اوپو، هواوی و شیائومی باعث مشکل شدن رقابت شده. پیش از این آخرین باری که نام ال جی در لیست عرضه کنندگان برتر موبایل به عنوان نام های برتر حضور داشت، به سال 2013 باز می گشت که این کمپانی موفق شده بود 4.8 درصد از سهم بازار را به خود تخصیص دهد.

این موضوع توسط یکی از سخنگویان سامسونگ اعلام و با اشاره به ال جی توضیح داده شده که جدیدترین تلفن های هوشمند گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس (بررسی دیجیاتو) اپلیکیشن های از پیش نصب شده کمتری نسبت به رقبای خود دارند.

سامسونگ در جریان رویداد کنگره جهانی موبایل سال 2018 اعلام کرد که دیگر ال جی را در حوزه موبایل به عنوان رقیب خود به حساب نمی آورد.

البته ال جی به تازگی استراتژی جدیدی را در زمینه معرفی تلفن های هوشمند در پیش گرفته و امید دارد بتواند وضع نابسامان واحد موبایل های خود را بهبود دهد.

همچنین اپل و سامسونگ بارها ویدیوهایی را در راستای به رخ کشیدن برتری های موبایل های خود نسبت به رقیب منتشر کرده اند. البته این مسائل تنها به اپل و سامسونگ محدود نبوده، بلکه پیش از این اپل ویدیوهایی در ترغیب کاربران اندروید برای استفاده از گجت های مبتنی بر iOS منتشر کرده بود؛ اندرویدی که بزرگترین ارائه دهنده آن روی گجت ها، سامسونگ است.

میزان عرضه موبایل ها در سال 2017 در مقایسه با 2016

البته در این بین اشاره شده که اپل همچنان به عنوان رقیب سامسونگ به حساب می آید. این دو کمپانی که در برخی زمینه ها از جمله تولید نمایشگرهای آیفون توسط سامسونگ رابطه مناسبی با هم داشته اند، گاهاً انگشت اتهام را نیز به سوی یکدیگر نشانه رفته اند. حتی بارها به علت شکایات مختلف به دادگاه رفته و به علت نقض استفاده از پتنت ها یکدیگر را وادار به پرداخت جریمه کرده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *